Promieniowanie elektromagnetyczne przyczyną śmierci koni wyścigowych w Churchill Downs.

Czy ekspozycja na promieniowanie elektromagnetyczne mogła przyczynić się do śmierci koni w Churchill Downs?

Autor, B.N. Frank

Dziesięciolecia recenzowanych opublikowanych badań wykazały, że narażenie na pola elektromagnetyczne (EMF) – w tym promieniowanie bezprzewodowe „Wi-Fi” i 5G – jest szkodliwe dla ludzi zwierząt . W rzeczywistości producenci są zobowiązani do wydawania ostrzeżeń o emisji promieniowania z urządzeń. Ponadto w 2021 r. sąd federalny orzekł na korzyść składających petycję, którzy pozwali Federalną Komisję Łączności (FCC) za NIE aktualizowanie wytycznych dotyczących sieci bezprzewodowych (w tym 5G) od 1996 r. (patrz 1 , 2 ), a agencja nie zrobiła jeszcze nic, aby rozwiązać ten problem .

W międzyczasie wielu próbowało również dowiedzieć się, co doprowadziło do nieoczekiwanej śmierci 12 koni na słynnym torze konnym w Kentucky, Churchill Downs. Arthur Firstenberg z Cell Phone Task Force przeprowadził własne dochodzenie, które sugeruje, że narażenie na różne źródła promieniowania mogło przynajmniej odegrać pewną rolę.


Koń o imieniu Lost in Limbo umiera w Churchill Downs

KONIE WYŚCIGOWE W CHURCHILL DOWNS

Konie wyścigowe należą do najlepiej dostrojonych, niezwykle wrażliwych stworzeń na ziemi. Co się stanie, gdy dasz im wszystkie telefony komórkowe do noszenia podczas wyścigu? Zaczynają padać jak… no, konie.

Dokładnie to zaczęło się dziać tej wiosny w Churchill Downs w Louisville, gdzie odbywają się słynne na całym świecie Kentucky Derby. Churchill Downs jest gospodarzem trzech „spotkań” każdego roku, podczas których odbywają się wyścigi konne od czterech do pięciu dni w tygodniu — spotkanie wiosenne trwa przez cały maj i czerwiec; wrześniowe spotkanie; i jesienne spotkanie przez cały listopad. Tegoroczne wiosenne spotkanie w Downs rozpoczęło się 29 kwietnia i miało trwać do 3 lipca. Od 29 kwietnia i każdego następnego dnia każdy koń był wyposażany w urządzenie, którego nigdy wcześniej nie nosił. Jest to bezprzewodowe urządzenie w kształcie iPhone’a, które mieści się w materiale pod siodłem na grzbiecie konia. Konie również zaczęły nosić te urządzenia tej wiosny podczas porannych treningów.

To urządzenie STRIDESafe monitoruje ruchy konia 2400 razy na sekundę przez cały wyścig, wysyłając 2400 impulsów promieniowania o częstotliwości radiowej (RF) co sekundę przez ciało konia. Zawiera również komponent GPS, który komunikuje się z satelitami globalnego pozycjonowania. Komunikuje się również z chipem RFID wszczepionym po lewej stronie szyi każdego konia, zapewniając, że chip również emituje promieniowanie przez cały wyścig. A ponieważ każdy koń wyścigowy nosi podkowy wykonane z aluminium, które jest jednym z najlepszych przewodników, częstotliwości przenoszone zarówno z urządzenia STRIDESafe, jak i z chipa RFID w całym ciele konia są pochłaniane i ponownie emitowane przez jego cztery podkowy. Każdy koń ma więc nie jedną, ale sześć stale promieniujących anten podczas każdego wyścigu w Churchill Downs.

A 29 kwietnia 2023 r. konie ścigające się w Churchill Downs zaczęły umierać podczas wyścigów lub doznawać tak poważnych obrażeń podczas wyścigów, że zostały uśpione. Tej wiosny padło tak wiele koni, że 2 czerwca ogłoszono, że wiosenny zlot w Downs zostanie zawieszony od 10 czerwca. Urzędnicy w Churchill Downs są w panice, ponieważ konie ścigające się tam padły tej wiosny w znacznie większej liczbie niż kiedykolwiek wcześniej . W 2022 roku w całym kraju na każde 1000 koni startujących z bramki przypadało około 1,25 śmierci. Ale od 29 kwietnia 2023 r. na zaledwie 1600 startów w Churchill Downs doszło do 12 zgonów, co oznacza nagły i bezprecedensowy 8-krotny wzrost śmiertelności koni wyścigowych.

Urzędnicy dokładnie sprawdzili tor i każdą część toru wyścigowego i nie znaleźli żadnych zmian w żadnej jego części w stosunku do poprzednich zawodów, ani powodu, aby konie były bardziej podatne na kontuzje lub upadki. Ale mają ten sam martwy punkt, co reszta społeczeństwa: traktują urządzenia bezprzewodowe i emitowane przez nie promieniowanie, jakby ich nie było.

Koń o imieniu Parents Pride po prostu upadł i zmarł bez wyraźnego powodu podczas wyścigu 29 kwietnia. W jej organizmie nie wykryto żadnych narkotyków ani trucizn. Przed biegiem biegała normalnie. Nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości w jej sercu, mózgu ani płucach.

Code of Kings „obrócił się” i złamał kark na padoku tuż przed wyścigiem i został uśpiony, również 29 kwietnia. Padok, zwany także ringiem paradnym, to miejsce, w którym konie są paradowane przed wyścigiem, aby uczestnicy wyścigów mogli dostać dobrze się im przyjrzeć.

Take Charge Briana doznała katastrofalnego uszkodzenia prawej przedniej nogi podczas wyścigu 2 maja i została uśpiona.

Chasing Artie ukończył wyścig 2 maja, a następnie upadł i zmarł w drodze do obszaru rozsiodłania, bez wyraźnego powodu.

Chloe’s Dream doznał „katastrofalnej kontuzji” prawego kolana podczas wyścigu w Derby Day 6 maja i został uśpiony.

Freezing Point złamał lewą przednią kończynę podczas wyścigu w Derby Day 6 maja i został uśpiony. Jego dżokej powiedział, że podczas wyścigu nie został potrącony, a tor był w dobrym stanie.

Bosque Redondo ukończył wyścig 13 maja, ale został zabrany karetką dla koni i uśpiony z powodu nieokreślonych obrażeń.

Rio Moon był na mecie wyścigu 14 maja, kiedy doznał „katastrofalnej kontuzji” lewej przedniej nogi, a następnie został uśpiony.

Swanson Lake ukończył wyścig 20 maja, ale natychmiast został zabrany do weterynarza, gdzie został uśpiony z powodu „znaczącego urazu” lewej tylnej nogi.

Zagubiony w otchłani, koń przedstawiony na początku tego biuletynu, został usunięty z toru pod koniec wyścigu 26 maja. Rozbił się dziobem na torze i leżał ciężko w ziemi. Był tak roztrzęsiony jeszcze przed wyścigiem, że rzucił swojego dżokeja, zanim się zaczął i uciekł. Po wyścigu weterynarz stwierdził „poważną kontuzję” jego lewej przedniej nogi i został uśpiony.

Kimberley Dream zerwał więzadło w lewej przedniej nodze podczas wyścigu 27 maja i została uśpiona.

A dwa dni przed rozpoczęciem wiosennych zawodów, podczas treningu na torze wyścigowym 27 kwietnia, Wild on Ice złamał lewą tylną łapę i został uśpiony.

Od dziesięcioleci wiemy, że fale radiowe niszczą życie koni. Przesłuchania odbyły się w Christchurch w Nowej Zelandii, a trenerka koni wyścigowych Penny Hargreaves zabrała głos w wywiadzie opublikowanym w 1998 roku. Wieża radiowa FM w Ouruhia miała tak niszczycielski wpływ na jej 90 koni, że była zmuszona przenieść je do innej części Canterbury. Wszystkie jej konie zostały dotknięte chorobą, niektóre bardziej niż inne, a dwa zmarły.

„Były bardzo nerwowe i nerwowe” – ​​powiedziała. „Wyglądało na to, że wszyscy mają obolałe stopy. Konie, które od lat podróżowały przyczepą, traciły równowagę podczas podróży. Mamy kilka gorących miejsc wokół naszego podwórka, w których konie stają się bardzo niestabilne i ranią siebie i nas.

„Nasz bardzo cenny ogierek miał poważne problemy zdrowotne i chodził tak, jakby bolały go stopy. Nie mógł znieść bycia podkutym. Mieliśmy wielu weterynarzy, którzy przyjrzeli się mu, aby spróbować rozwiązać jego problemy, ale bez zadowalających odpowiedzi. W końcu wypuściliśmy go na wybieg, na którym między nim a wieżą znajduje się duża stodoła na siano i drzewa. W ciągu miesiąca nie miał żadnych problemów. Po powrocie na swoje stare podwórko problem powrócił.

„Kowal zeznawał na naszym przesłuchaniu w sprawie wpływu fal radiowych na kopyta naszych koni. Aluminium przewodzi prąd, a ich stopy zmieniły kształt, miały ogromne pęknięcia w miejscach, w które wbijały się gwoździe i były bardzo wrażliwe w środku.

„Mieliśmy cotygodniowe problemy z infekcjami, których nigdy wcześniej nie mieliśmy, nasze rachunki za weterynarza były przerażające”.

Nerwowe i nerwowe konie wyścigowe z obolałymi kopytami i brakiem koordynacji. Dokładnie to, co działo się w Churchill Downs podczas wiosennego spotkania w tym roku.

Kiedy dowiedziałem się, co dzieje się w Churchill Downs tej wiosny, wysłałem e-mail do dr Jennifer Durenberger, sugerując jej, że urządzenia STRIDESafe, które zostały rozmieszczone w Churchill Downs dla bezpieczeństwa koni, zamiast tego je zabijają. Nie odpowiedziała. Dr Durenberger, lekarz weterynarii, jest dyrektorem ds. bezpieczeństwa i dobrostanu koni w Horseracing Integrity and Safety Authority (HISA). Prowadziła przegląd metryk koni, które padły.

Jeśli jesteś weterynarzem lub masz doświadczenie z końmi i chciałbyś pomóc, wyślij mi e-mail na adres arthur@cellphonetaskforce.org. Jest to okazja, jeśli uda nam się przekonać Churchill Downs, HISA i właścicieli koni wyścigowych, które biorą udział w Kentucky Derby, do uznania tego, co się dzieje i pozbycia się tych nowych urządzeń bezprzewodowych – okazja do edukowania reszty świata jako dobrze i przyspieszyć zmianę kierunku dla nas wszystkich.

Źródło, https://www.activistpost.com/2023/06/could-electromagnetic-radiation-exposure-have-contributed-to-horse-deaths-at-churchill-downs.html

50% LikesVS
50% Dislikes

Dodaj komentarz

You might like