Pierwsza sałata CRISPR trafiła do sklepów

Nieoznakowana zielona sałata CRISPR trafia do pobliskiego sklepu spożywczego.

Firma zajmująca się biotechnologią rolniczą o nazwie Pairwise stworzyła nową genetycznie zmodyfikowaną (GMO) zieloną mieszankę sałat o nazwie „Conscious Greens Purple Power Baby Greens Blend”, która stanowi pierwszą „żywność” edytowaną przez CRISPR dostępną dla konsumentów w Stanach Zjednoczonych .

CRISPR, co oznacza skupione, regularnie rozmieszczone krótkie powtórzenia palindromiczne, zostało użyte do edycji DNA gorczycy, usuwając kluczowy gen, który nadaje im ostry smak.

Mieszanka Conscious Greens Purple Power Baby Greens, która ma zostać wprowadzona po raz pierwszy w restauracjach w rejonach St. Louis i Springfield w stanie Missouri, a także w Massachusetts i Minneapolis – St. Paul, będzie ostatecznie sprzedawana w sklepach spożywczych na całym świecie Stany Zjednoczone, zaczynając od północno-zachodniego Pacyfiku.

Według współzałożyciela i dyrektora generalnego firmy, Toma Adamsa, musztarda jest bogatym w składniki odżywcze źródłem witamin i minerałów, ale ich gorzki smak sprawia, że ​​jest ona niesmaczna dla wielu osób. Jako poprawkę, Pairwise „w zasadzie stworzył nową kategorię sałatek”, mówi, modyfikując genetycznie DNA gorczycy.

(Powiązane: Szaleni naukowcy próbują również wyhodować „szczepionki” mRNA w zielonych sałatkach GMO, aby ludzie byli „szczepieni” bronią biologiczną z białkiem kolczastym za każdym razem, gdy jedzą.)

Założona w 2017 roku firma Pairwise z powodzeniem zebrała 90 milionów dolarów do 2021 roku i od tego czasu kolejne 25 milionów dolarów. Cała ta gotówka pozwoli firmie „wprowadzić na rynek nowe odmiany owoców i warzyw”.

Innymi słowy, Conscious Greens Purple Power Baby Greens Blend to dopiero początek . Pairwise planuje uwolnić wiele nowych produktów GMO, które powoli zaczną przejmować wszystkie naturalne i organiczne owoce i warzywa sprzedawane w amerykańskich sklepach spożywczych.

W 2022 roku naukowcy z Boston Children’s Hospital ogłosili, że stosowanie CRISPR w ludzkich liniach komórkowych zwiększa ryzyko dużych rearanżacji DNA. W konsekwencji ryzyko zachorowania na raka dramatycznie wzrasta, gdy jest stosowane w ten sposób.

O dziwo, amerykańskie organy regulacyjne nie uważają żywności zmodyfikowanej genetycznie za zmodyfikowaną genetycznie, mimo że tak jest. W rezultacie żaden z produktów CRISPR produkowanych przez Pairwise nie musi być etykietowany – co oznacza, że ​​ty i twoja rodzina nawet nie będziecie wiedzieć, że je jecie.

Firma określa się jako „pionierski startup spożywczy”, używając ostrożnego języka, aby ukryć swoje prawdziwe biotechnologiczne korzenie. Oto jak Pairwise opisuje swoje zmodyfikowane genetycznie zielenie:

„Mieszanka kolorowych warzyw liściastych Superfood o wyjątkowym, świeżym smaku i nawet dwukrotnie większej wartości odżywczej niż rzymska. Korzystając z technologii CRISPR w celu poprawy smaku i wartości odżywczych produktów, Conscious Greens to uprawiane w terenie warzywa Superfood, które jedzą jak sałata, oferując wszechstronną nową opcję zarówno dla szefów kuchni, jak i miłośników sałatek.

Zauważ, że nie ma wzmianki o zmienionym DNA lub inżynierii genetycznej – jest to zamierzone. Pairwise wyraźnie ma nadzieję ukryć brzydką prawdę za swoimi produktami i sprawić, by wydawały się smaczniejsze, a nawet zdrowsze niż prawdziwe.

Mówi się już, że w parach rozwijają się jeżyny bez nasion – nasiona są bardzo pożywne, a przy okazji wiśnie bez pestek – co oznacza, że ​​nie będziesz w stanie sam ich rozmnażać, sadząc resztki nasion.

Kolejną „korzyścią” z jedzenia CRISPR – przynajmniej w przypadku Pairwise – jest to, że produkty końcowe są znacznie trwalsze niż prawdziwe jedzenie. Są również odporne na niektóre bakterie i wirusy, podobnie jak inne GMO.

Nawiasem mówiąc, DNA ma kluczowe znaczenie dla zarządzania aktywacją genów w formie życia. Manipulowanie przy nim może wywołać wiele nieoczekiwanych konsekwencji, ponieważ zaprojektowane przez Boga DNA, które pierwotnie tam było, staje się obce i nieprzewidywalne, czyniąc je toksycznym w przypadku żywności.

Najnowsze wiadomości na temat przejęcia dostaw żywności przez GMO można znaleźć na stronie Frankenfood.news .

Źródła tego artykułu to:

ChildrensHealthDefense.org

NaturalNews.com

Ten artykuł może zawierać stwierdzenia odzwierciedlające opinię autora

Źródło https://www.naturalnews.com/2023-06-12-unlabeled-gmo-salad-greens-coming-grocery-stores.html

50% LikesVS
50% Dislikes

1 Comment

Dodaj komentarz

You might like