Mauro Biglino – Biblia nie mówi o Bogu

Mauro Biglino jest tłumaczem Biblii hebrajskiej, aramejskiej i starożytnej greki na język włoski, który stał się popularny we Włoszech podczas wywiadu z popularnym podcastem Muschio Selvaggio na temat jego badań nad Biblią chrześcijańską i hebrajską.

Mauro Biglino twierdzi, że Biblia została napisana przez Izraelitów, aby opisać ich relację z ich namiestnikiem zwanym Jahwe, a teologowie następnych stuleci niewłaściwie “zamienili” Jahwe w Boga duchowego, Boga, który nie należy do nas, manipulując Biblią i samym imieniem Boga oraz tworząc zasady gramatyczne, aby uzasadnić użycie słowa “Elohim”, które opisuje “Boga”, ale w liczbie mnogiej.

Wszystkie starożytne mitologie i religie, sumeryjskie Annunnaki, greckie theoi, inkaska Viracocha, indyjska Deva i inkaska Viracocha, argumentuje Mauro Biglino, prowadzą do tego samego wniosku, że pochodzimy od synów gwiazd, czy pochodzimy od starożytnej obcej cywilizacji zwanej Elohim? Czy Elohim wstrzyknęli swoje DNA do homo erectus, aby stworzyć homo sapiens? Czy Adam i Ewa naprawdę zostali stworzeni przez Elohim, czy po prostu zostali umieszczeni w Ogrodzie Eden z zewnątrz? W Biblii jest wielu Elohim, ale nie ma Boga.

Co sądzisz o tych twierdzeniach? Czy jesteś ekspertem? Stworzyłem ten film jako podsumowanie badań Mauro Biglino. Proszę o ocenę w komentarzach poniżej.

Źródło: https://www.youtube.com/@VladRacovitaEN/featured

100% LikesVS
0% Dislikes

Dodaj komentarz

You might like