„Kodeks postępowania” dla platform internetowych

Organizacja Narodów Zjednoczonych opracowuje „Kodeks postępowania” dla platform internetowych w celu zwalczania „dezinformacji”

Więcej żądań cenzury pojawi się w przyszłym roku.

Autor, Cindy Harper

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres zajął centralne miejsce w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych, aby mówić o tym, co jego zdaniem jest narastającym problemem „dezinformacji” w Internecie.

Propozycja: W ramach protokołu Guterres nazwał sytuację dezinformacji „grobem” i przedstawił pomysł połączenia międzynarodowego kodeksu.

Fabuła: plan gry Guterresa? Sojusz trifecta – obejmujący rządy, gigantów technologicznych i społeczeństwo obywatelskie – miał na celu powstrzymanie szalejącego rozprzestrzeniania się fałszywych informacji, zwłaszcza w mediach społecznościowych. Co może pójść nie tak?

Co powiedział: „Rozpowszechnianie nienawiści i kłamstw w przestrzeni cyfrowej powoduje teraz poważne globalne szkody ” – powiedział Guterres na konferencji prasowej w poniedziałek. „ Teraz podsyca konflikty, śmierć i zniszczenie . Teraz zagraża demokracji i prawom człowieka ”.

Strażnicy wolności słowa podnoszą brwi: Zwolennicy wolności słowa powinni być w stanie najwyższej gotowości. Cała ta rozmowa o nadmiernym zakresie regulacji mogłaby uciszyć prawdziwy sprzeciw i krytyczne głosy, jak to już miało miejsce w ciągu ostatnich kilku lat. Prawnicy i organizacje zajmujące się wolnościami obywatelskimi nalegają, aby proponowany kodeks skrupulatnie uwzględniał wpływ na wolność słowa i dążył do ustanowienia zniuansowanego podejścia. Prawdziwi powinni domagać się całkowitego złomowania.

Ostrożnie stąpając: Guterres nie miał włączonych migaczy. Postawił domniemane niebezpieczeństwa dezinformacji na pierwszym miejscu i w centrum swojego argumentu – pomyśl o COVID-19 (kto mógłby zapomnieć) – ale szybko zażądał międzynarodowego kodeksu, który byłby przejrzysty.

Za kurtyną: szczegóły kodu? To wciąż tajemnica, ale Guterres powiedział, że „Kodeks postępowania ONZ” dla platform cyfrowych powinien pojawić się w przyszłym roku.

Ogólny konsensus jest taki, że prawdopodobnie będzie to podejście parasolowe – pomyśl o programach umiejętności korzystania z mediów, kilku nowych podstawowych zasadach dla platform mediów społecznościowych i odrobinie sprawdzania faktów – tego samego rodzaju rzeczy, które nękały internet w ciągu ostatnich kilku lat.

ŻRÓDŁO https://reclaimthenet.org/un-code-of-conduct-online-platforms-misinformation

50% LikesVS
50% Dislikes

Dodaj komentarz

You might like