Program EUTANAZJA w Kanadzie

Kanada próbuje rozszerzyć program EUTHANASIA, aby umożliwić wspomagane samobójstwo osobom chorym psychicznie.

Autor, Arsenio Toledo

Liberalny rząd Kanady próbuje rozszerzyć krajowy program śmiercionośnej eutanazji, aby umożliwić osobom chorym psychicznie nabywanie usług wspomagania samobójstwa finansowanych przez podatników .

Krajowy program eutanazji, znany jako Medical Assistance in Dying (MAID), zawiera przepisy dotyczące jego rozszerzenia, aby ostatecznie umożliwić ludziom w Kanadzie z chorobami psychicznymi składanie petycji do rządu o pozwolenie na popełnienie samobójstwa.

Proponowana ekspansja znalazła się pod ostrzałem, co skłoniło rząd do opóźnienia jej rozszerzenia do 17 marca 2024 r.  – przy czym opóźnienie rzekomo zapewniło rządowi kierowanemu przez Partię Liberalną więcej czasu na „przygotowanie się” do rozszerzenia prawa.

Na długo przed nadejściem terminu konserwatywni posłowie do parlamentu i organizacje rzecznicze już ciężko pracują, aby upewnić się, że ekspansja MAID zostanie zablokowana, a sama ustawa o legalnej eutanazji zostanie ostatecznie obalona.

W kanadyjskiej Izbie Gmin, izbie niższej kraju, konserwatywny poseł Ed Fast przedłożył niedawno projekt ustawy C-314, „Ustawa o zmianie kodeksu karnego (pomoc medyczna przy umieraniu)”, aby zapobiec rozszerzeniu MAID na chorych psychicznie.

W oświadczeniach złożonych w parlamencie podczas drugiego czytania ustawy C-314 w dniu 17 maja, Fast ostrzegł, że kanadyjski rząd rozszerza MAID „ aby objąć coraz więcej bezbronnych Kanadyjczyków , zwłaszcza tych żyjących z niepełnosprawnościami”.

„Równie niepokojące jest to, że rząd liberalny zasygnalizował również zamiar rozszerzenia tak zwanej„ opcji leczenia ”na nieletnie dzieci” – ostrzegł Fast. „To prawdopodobnie uczyniłoby Kanadę najbardziej ekspansywną, najbardziej liberalną jurysdykcją dotyczącą wspomaganych samobójstw na świecie”.

„Kanadyjczycy mają prawo dojść do wniosku, że liberalny rząd posunął się za daleko i za szybko w swoim zapale, by wprowadzić i rozszerzyć zakres wspomaganej śmierci” – dodał. „Mój projekt ustawy odwróci ten impet i uchyli decyzję rządu o rozszerzeniu programu MAID na osoby chore psychicznie. Całkowicie zatrzyma ekspansję wspomaganego samobójstwa na osoby z zaburzeniami psychicznymi”.

Alex Schadenberg z Euthanasia Prevention Coalition (EPC) ostrzegł, że największym problemem związanym z rozszerzeniem MAID na osoby chore psychicznie jest to, że osoby z problemami ze zdrowiem psychicznym nie mają „tego samego poziomu zdolności do podjęcia decyzji o sobie lub chorobie psychicznej” ”.

Co więcej, MAID nie odpowiada, w jaki sposób osoby z problemami zdrowia psychicznego cierpią na „nieuleczalną chorobę”, która jest rzekomo główną miarą pozwalającą na eutanazję. „Jak możesz mówić, że ktoś z chorobą psychiczną ma nieuleczalny stan psychiczny?” — zapytał Schadenberg.

Liczba zgonów spowodowanych eutanazją w Kanadzie wzrosła w 2022 roku o 34%.

Skutki kanadyjskiego programu wspomaganego samobójstwa są już mocno odczuwalne. Według organizacji Schadenberga w roku podatkowym 2022 , który trwał od kwietnia 2022 do marca 2023, w Kanadzie było co najmniej 13 500 przypadków samobójstw wspomaganych medycznie. za wspomagane samobójstwo ).

To więcej niż 10 064 zarejestrowanych przypadków eutanazji wspieranej przez MAID w roku podatkowym 2021, co oznacza, że ​​liczba przypadków eutanazji w Kanadzie wzrosła o 34 procent w ciągu jednego roku.

Dane EPC pochodzą z prognoz opartych na danych opublikowanych już przez cztery prowincje – Albertę, Ontario, Quebec i Nową Szkocję.

W Ontario liczba przypadków MAID wzrosła o 27 procent z 31021 w 2021 roku do 3934 w 2022 roku. Alberta odnotowała 41-procentowy skok rok do roku z 594 do 836 przypadków. Quebec odnotował szokujący 51-procentowy wzrost z 2427 przypadków do 3663 przypadków.

EPC ostrzegło, że usankcjonowana przez państwo śmierć stała się obecnie trzecią główną przyczyną śmiertelności w Quebecu, po raku i chorobach serca.

Schadenberg ostrzegł, że wskaźniki eutanazji w kraju „rosną w zawrotnym tempie”, ponieważ procedura została bardzo znormalizowana dzięki „silnej promocji MAID w naszym systemie medycznym”.

„Każda większa instytucja opieki zdrowotnej ma zespół MAID, który dosłownie podchodzi do każdego, kto może kwalifikować się do MAID i pyta ich, czy chcą umrzeć” – powiedział Schadenberg. „Jeśli zamierzasz płacić ludziom za bycie w zespole MAID, będą sprzedawać to, co oferują”.

Obejrzyj ten odcinek „Shots Fired with DeAnna Lorraine” omawiający potencjalne rozszerzenie kanadyjskiego programu MAID, aby umożliwić nawet dzieciom uzyskanie pomocy w samobójstwie .

Więcej na stronie https://www.naturalnews.com/2023-06-16-canada-euthanasia-program-assisted-suicide-mentally-ill.html#

ŻRÓDŁO https://www.naturalnews.com/2023-06-16-canada-euthanasia-program-assisted-suicide-mentally-ill.html#

50% LikesVS
50% Dislikes

1 Comment

  1. To ta sama Kanada, gdzie histerycznie darto mordy o ‘masowe groby’ autochtonów. A przecież to też była eutanazja, tylko że autochtoni nie zdawali sobie sprawy z beznadziejności swojego położenia, więc ktoś podjął decyzję za nich. To samo wkrótce będzie ze świrami, którzy przecież z definicji słabo kumają i ktoś ‘zdrowy’ za nich zdecyduje, prawda?

    To już było, u Germanów w Skandynawii trwało to do lat 80 dwudziestego wieku! To oni są wynalazcami eugeniki bo lepiej ‘wią’ kto może żyć a kto nie.

Dodaj komentarz

You might like