2030 – Brak mięsa i 3 sztuki nowej odzieży rocznie

Raport mówi, że do 2030 roku nie będziesz jadł mięsa i będziesz mógł mieć tylko trzy sztuki nowej odzieży rocznie

Autor,  RHODA WILSON

Raport opublikowany w 2019 r. i ponownie podkreślony w 2023 r. zaleca, że ​​do 2030 r. nie będziemy mogli jeść mięsa ani nabiału, będziemy ograniczeni do trzech sztuk nowej odzieży rocznie i jednego lotu samolotem co trzy lata. Zacznie się w krajach, które „konsumują najwięcej”. 

Opublikowany w 2019 r. raport „ The Future of Urban Consumption in a 1.5°C World ” określa cele dla miast w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych, zgodnie z ambicjami Porozumienia Paryskiego z 2015 r. Celem tego raportu jest ilościowe określenie, a następnie zasugerowanie „liderom” miast sposobów na ograniczenie emisji związanych z konsumpcją. Innymi słowy, ogranicz to, co ty i ja konsumujemy, czy to jedzenie, ubrania, podróże itp.

Miejscem, od którego należy zacząć, jak stwierdzono w komunikacie prasowym , są ci, którzy konsumują najwięcej, a „emisje związane z konsumpcją muszą zostać ograniczone o co najmniej 50% do 2030 r.”.

Raport przedstawia sześć sektorów, w których światowe miasta mogą podjąć „szybkie działania w celu rozwiązania problemu emisji związanych z konsumpcją”: żywność, budownictwo, odzież, pojazdy, lotnictwo i elektronika.

Powiązany:

Projekt The Future of Urban Consumption in a 1.5°C World został współtworzony i współrealizowany przez C40, Arup i University of Leeds przy wsparciu finansowym Arup, University of Leeds i Citi Foundation. Twierdzi, że jest to analiza, a nie plan, ale ton raportu od samego początku brzmi jak plan. We wstępie stwierdzono:

„Raport pokazuje, że burmistrzowie mają jeszcze większą rolę i możliwości, aby pomóc w zapobieganiu kryzysowi klimatycznemu, niż wcześniej sądzono… Chociaż analiza dotyczy ważnych globalnych problemów, jej celem jest zainspirowanie praktycznych działań… średnie emisje oparte na zużyciu w miastach C40 muszą spaść o połowę w ciągu następne 10 lat. W naszych najbogatszych i najbardziej konsumpcyjnych miastach oznacza to redukcję o dwie trzecie lub więcej do 2030 r.” – Mark Watts, dyrektor wykonawczy C40

„Teraz jest jasne, że działania mające na celu ograniczenie konsumpcji będą konieczne w ramach globalnych wysiłków na rzecz łagodzenia zmian klimatu… Działania określone w raporcie są wyzwaniem i dla wielu będą się z nimi konfrontować, ale uważamy, że są one konieczne… Burmistrzowie miast może wyznaczyć wizję i zwołać aktorów, aby wprowadzili zmiany, które opisujemy… Przedstawione tutaj prace zmuszają do skupienia się na tym, jak może wyglądać zrównoważona miejska przyszłość i pomagają nam zastanowić się, jakie polityki, przepisy, zachęty i zmiany zachowań będą konieczne do przejścia do świata bezemisyjnego”. – Gregory Hodkinson, były prezes ArupPrzyszłość konsumpcji miejskiej w świecie ocieplonym o 1,5°C, 2019 r

C40 to globalna sieć burmistrzów reprezentujących jedną czwartą światowej gospodarki. Obejmuje prawie 100 miast oraz 1143 miasta i samorządy lokalne , które dołączyły do ​​„Cities Race to Zero” C40. Miasta, które przystąpiły do ​​„Cities Race to Zero”, zobowiązują się między innymi do utrzymania globalnego ocieplenia poniżej celu 1,5°C określonego w porozumieniu paryskim.

Cities Race to Zero: Kto jest w Cities Race to Zero pobrane 17 czerwca 2023 r

Bez przeczytania licznych raportów i zaleceń kierowanych do sygnatariuszy „Cities Race to Zero” nie można ustalić, czy działania określone w raporcie The Future of Urban Consumption w raporcie 1,5°C World są wyraźnie uwzględnione w planie działania. Dlaczego to ma znaczenie? Bo jeśli tak, to nie tylko około 100 miast C40, ale ponad 1000 miast zobowiązało się do redukcji emisji pochodzących od konsumentów, o których mowa w raporcie. Dodatkowo możemy założyć, że sieć Arup popełnia to samo.

Arup działa jako globalna sieć „ekspertów” i szczyci się tym, że „ kształtuje miasta na tysiące sposobów ”. Ma ponad 17 000 członków i biura w 46 z 97 miast, które tworzą globalną sieć C40. C40 i Arup współpracują ze sobą od 2009 roku i współpracowali przy dystopijnych publikacjach, takich jak Deadline 2020 , Green and Thriving Neighborhoods oraz przewodnik dotyczący tworzenia dzielnic o zerowej zawartości netto . Ale te kolaboracje nie powstały bez pieniędzy przechodzących z rąk do rąk.

Pierwszy raport C40/Arup zatytułowany „ Powering Climate Action: Cities as Global Changemakers ” został opublikowany w 2015 roku. W tym samym roku Arup zobowiązał się do zainwestowania 1 miliona dolarów w ciągu trzech lat w partnerstwo badawcze z C40.

W 2019 roku, w którym opublikowano raport dotyczący emisji konsumenckich C40/Arup „ Przyszłość konsumpcji miejskiej w świecie o temperaturze 1,5°C” , Arup potroił swoje wsparcie doradcze dla C40 do 3 milionów USD w ciągu 3 trzech lat. 

W 2023 roku firma Arup kontynuowała inwestycje w C40, przekazując do 300 000 USD rocznie, aby pomóc C40 w zwiększeniu odporności i dekarbonizacji miast na całym świecie. Nic dziwnego, że w marcu 2023 r. C40 Cities ponownie zwróciło uwagę na raport C40/Arup dotyczący emisji konsumenckich z 2019 r. w artykule zatytułowanym „ Emisje oparte na zużyciu w centrum uwagi ”. „Od czasu opublikowania naszego raportu miasta na całym świecie zaczęły mapować emisje związane z konsumpcją i badać sposoby ich ograniczenia” – powiedział C40.

Co więc mówi raport z 2019 r., w który Arup tak mocno zainwestował? 

Poniżej wybraliśmy kilka najważniejszych. Cały raport można pobrać i przeczytać TUTAJ . Ponieważ dostarcza obciążających dowodów przeciwko swoim współpracownikom, załączyliśmy również kopię poniżej, gdyby zniknęła z widoku publicznego w dowolnym momencie w przyszłości.

Arup-C40-Przyszłość-konsumpcji-miejskiej-w-świecie-1-5C Pobierz

Począwszy od strony 66, raport podsumowuje to, co chcą nam narzucić. Poniżej znajdują się obrazy ich „ambicji”, które nie wymagają dalszego komentarza, poza stwierdzeniem, że wszystkie te plany są tworzone i uzgadniane poza procesem demokratycznym i w klasyczny sposób dyktatorski pod fałszywymi pretekstami.

Działalność C40 i Arup musi zostać natychmiast wstrzymana, a ich działalność zakończona na stałe. Ponadto każda osoba, która aktywnie przyczyniła się do/uczestniczyła w opracowywaniu, rozważaniu lub wdrażaniu tych planów, powinna zostać przesłuchana, zbadana i pociągnięta do odpowiedzialności. 

Kim więc są ludzie, którzy czują, że mogą autokratycznie uchylić podstawowe wolności i odebrać niezbywalne prawa, niszcząc jednocześnie nasz dobrobyt, źródła utrzymania, gospodarki i społeczeństwa? Niektóre z ich nazwisk są podane w sekcji „potwierdzenie” na początku raportu:

Grupa projektowaWpis specjalisty
C40 Tom Bailey, Markus Berensson, Rachel HuxleyC40 Mark Watts, Kevin Austin, Shannon Lawrence, Andrea Fernández, Michael Doust, Josh Alpert, Josh Harris, Emily Morris, Sophie Bedcecarré Ernst, Donna Hume, Zachary Tofias, Stefania Amato, Ricardo Cepeda-Márquez, Kathrin Zeller, Zoe Sprigings, Paul Cartwright, Caroline Watson, Anna Beech, Milag San Jose-Ballesteros, David Miller, Laura Jay, Stelios Diakoulakis, Hastings Chikoko, Pengfei Xie, Divyaprakash Vyas, Daniel Robinson, Caterina Sarfatti, Julia Lipton, Charlotte Breen
Arup Ben Smith, Kristian Steele, Christina Lumsden, Christopher Pountney, Stephanie Robson, Ewan Frost-Pennington, Ethan Monaghan-Pisano, Francesca Poli, Anna Lawson, Maria Sunyer Pinya, Jaspreet Singh, Ben AshbyArup Will Cavendish, Carol Lemmens, Alexander Jan, Stephen Cook, Richard Boyd, Orlando Gibbons, Michael Muller, Christine McHugh, Tim Armitage, Joe Wheelwright, Emily Woodason, Giacomo Magnani, Erato Panayiotou, Allen Hogben, Jack Clarke, Simon Hart, Andrew Lawrence’a
Uniwersytet w Leeds John Barrett, Andrew Gouldson, Joel Millward-Hopkins, Anne OwenInne organizacje Miranda Schnitger (Fundacja Ellen MacArthur), Maja Johannsen (Fundacja Ellen MacArthur), Richard Waites (World Resources Institute), Graham Earl (Ecolyse), Arianna Nicoletti (Future Fashion Forward eV), John Dulac (International Energy Agency), Thibaut Abergel (Międzynarodowa Agencja Energetyczna), Tiffany Vaas (Międzynarodowa Agencja Energetyczna), Mikael Linnander (Forum EAT), Dabo Guan (Uniwersytet Wschodniej Anglii), Julian Hill-Landolt (Światowa Rada Biznesu ds. Zrównoważonego Rozwoju
Zewnętrzni recenzenci Klaus Hubacek, University of Maryland, Emma Stewart, World Resources Institut 

Przyszłość konsumpcji miejskiej w świecie ocieplonym o 1,5°C, 2019 r

Link do Raportu https://www.c40.org/wp-content/uploads/2021/08/2270_C40_CBE_MainReport_250719.original.pdf

Link źródłowy https://expose-news.com/2023/06/18/by-2030-you-will-be-allowed-only-three/

50% LikesVS
50% Dislikes

Dodaj komentarz

You might like