Do Kielc trafiła flaga z podpisami oddziałów broniących Bachmutu

Źródło Gazeta Warszawska

Przerażająca ilustracja naszego upadku.

Kieleckie było przecież domeną NSZ, a teraz nie ma tam ani jednego sprawiedliwego.

Red. Gazeta Warszawska

+

Kielce otrzymały ukraińską flagę z podziękowaniami za wsparcie udzielone Ukrainie walczącej z rosyjskim najeźdźcą.

Słowa wdzięczności pochodzą od oddziałów wojskowych, które brały udział w obronie miasta Bachmut. Wyjątkowy dar ofiarowany przez Sergieja Morgunova, mera ukraińskiej Winnicy, przekazał kieleckiej radzie miasta podczas dzisiejszej sesji absolutoryjnej (piątek, 30 czerwca) prezydent Bogdan Wenta.

Przypomniał, że Kielce zostały wymienione przez prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełeńskiego, jako jedno z 20 polskich miast najbardziej zaangażowanych w pomoc walczącej Ukrainie, podczas jego wystąpienia w Radzie Najwyższej Ukrainy, 22 maja 2022 roku. Wtedy to prezydent Zełeński podziękował narodowi polskiemu za udzielone wsparcie.

– Te działania nie byłyby możliwe, gdyby nie olbrzymie zaangażowanie i hojność naszych mieszkańców oraz aktywność kieleckich organizacji pozarządowych. Pozytywna energia, która temu towarzyszyła, przyczyniała się również do wzmocnienia wsparcia skierowanego dla ofiar wojny. Pan Sergiej Morgunov, mer miasta Winnica przekazał nam flagę, na której znajdują się podpisy oddziałów, które broniły Bachmutu, dzięki między innymi wsparciu humanitarnemu i wyposażeniu. Z tego miejsca serdecznie dziękuję wszystkim – powiedział Bogdan Wenta.

Flaga została przekazana przewodniczącemu rady miasta Jarosławowi Karysiowi, jako wyraz wdzięczności dla kieleckiej rady miasta za udzieloną Winnicy pomoc.

Źródło https://www.gazetawarszawska.com/index.php/politics/9067-do-kielc-trafila-flaga-z-podpisami-oddzialow-broniacych-bachmutu

50% LikesVS
50% Dislikes

Dodaj komentarz

You might like