Pożary w Syrii używane jako broń wojenna

Autorstwa Stevena Sahiouniego, Global Research, 31 lipca 2023 r

Pożary wybuchły 25 lipca w prowincji Latakia w północno-zachodniej Syrii i nadal płoną wśród nowych pożarów. Pożary szybko się rozprzestrzeniły dzięki nagłemu, niezwykłemu wiatrowi, który zerwał się. Cały kraj i sąsiadujący z nim region Morza Śródziemnego jest objęty falą upałów, która przygotowuje scenę dla tak niszczycielskiego pożaru, który strawi uprawy, lasy i domy. Jednak nie był to przypadkowy pożar, ale akt terroryzmu.

Generał Jalal Dawoud , szef straży pożarnej w Latakii, mówi, że pożar był spowodowany przez człowieka. Zostało to ustalone, ponieważ źródło pożaru nie znajdowało się w jednym miejscu, ale rozpoczęło się w rozproszonych obszarach w tym samym czasie w ciągu dnia.

Po rozpoczęciu śledztwa przez siły bezpieczeństwa ustalono, że pożary zostały wzniecone przez drony pochodzące z Idlib, pod okupacją Hayat Tahrir al-Sham, dawniej Jibhat al-Nusra, filii Al-Kaidy w Syrii.

Turcja nielegalnie okupuje Idlib, chroniąc terrorystów pod dowództwem Mohammeda Jolaniego , wcześniej sprzymierzonego z Abu Bakerem Al Baghdadim , szefem ISIS, który został zabity w Idlibie przez prezydenta Trumpa.

Terroryści atakują strażaków i pojazdy. Bassem Bakar, kierowca cysterny z wodą, zginął, gdy terroryści wycelowali w jego pojazd w pobliżu Deir Hanna i Rabiah. Wraz z nim dwóch innych mężczyzn zostało rannych.

Turcja jest dobrze znana z produkcji dronów i ostatnio sprzedaje drony na Ukrainę.

25 lipca samochód straży pożarnej przejechał przez wcześniej podłożoną minę na górze Zgharo, w pobliżu miasta Maskita, ale bez obrażeń. Obszar ten był okupowany przez terrorystów z Idlib w okresie 2015 r., zanim zostali oni przepędzeni na wschód do Idlib.

Karmienie impasu w Syrii

Burmistrz Latakii, Amer Hallal , powiedział, że służby przeciwpożarowe z wielu obszarów przybyły, aby ugasić pożary, a rosyjski samolot-cysterna przybył do walki z pożarami. Cywile ewakuowano z domów i gospodarstw i przewieziono w bezpieczne miejsce, gdzie udzielono im pomocy humanitarnej.

Ogień szalał w miejscowości Rabiah, położonej przy drodze łączącej się bezpośrednio z Idlib. Inne płonące obszary to Ghamam, Sarsekiah, Ein Zarkha, Deir Hanna, Jib Alahmar, Sed Bradoon i Jebal al Zahra.

Młody żołnierz, który zgłosił się na ochotnika do walki z pożarami, Mounif Sebry Hassoun, zginął podczas gaszenia pożaru z powodu uduszenia w Meshkita. Pochodzi z wioski Wadi Khelah na przedmieściach Jeblah

Rząd syryjski, Syryjski Czerwony Półksiężyc koordynują wysiłki mające na celu ugaszenie pożarów i pomoc w zaspokojeniu potrzeb humanitarnych poszkodowanej ludności cywilnej. Lokalne restauracje przekazują posiłki strażakom. Syryjska Armia Arabska (SAA) i Syryjski Czerwony Półksiężyc gaszą pożary w Rabiah, która jest pierwszą linią frontu przeciwko terrorystom w Idlibie.

Polityka zagraniczna USA i UE utrzymała status quo w Idlibie. Hayat Tahrir al-Sham trzyma tam 3 miliony cywilów jako ludzkie tarcze. Turcja uniemożliwia SAA i rosyjskiemu wojsku uwolnienie cywilów przetrzymywanych jako zakładników podczas międzynarodowej partii szachów rozgrywanej przez Amerykę.

Międzynarodowe organizacje pomocowe, takie jak ONZ, Lekarze bez Granic, Save the Children i inne, dostarczają wszelką pomoc humanitarną ludności cywilnej, podczas gdy Jolani i jego terroryści otrzymują całą pomoc i rozprowadzają ją najpierw wśród swoich kumpli, a następnie sprzedają wszystko, co zgromadzą w ogromne centrum handlowe zbudowane przez Jolani i partnerów.

Idlib to rolnicza prowincja, w której rolnicy i terroryści sprzedają oliwki i oliwę tureckim firmom.

USA, UE i ONZ wspierają Jolaniego i terrorystów pod jego dowództwem. Niedawno Jolani powiesił ludzi w Idlibie, których uważał za wrogów. On i jego mężczyźni uciskają kobiety, nie dopuszczając do programów społecznych skierowanych na sprawy kobiet. Terroryści rządzą zgodnie z prawem islamskim iw przypadku gwałtu kobieta musi przedstawić sądowi trzech mężczyzn będących świadkami gwałtu, aby uzyskać wyrok skazujący. W tej sytuacji gwałty nie są zgłaszane, ponieważ nie ma szans na sprawiedliwość.

Drony mogą być wykorzystywane do celów humanitarnych, np. dostarczania leków do odległej wioski. Jednak drony mogą również dostarczyć śmiercionośny ładunek podczas wojny lub ataku, a teraz w Syrii są używane do wzniecania pożarów w upalne lato wśród suchych wiatrów, które rozprzestrzeniają śmiertelne pożary.

Świat zareagował na potężne trzęsienie ziemi o sile 7,8, które miało miejsce 6 lutego w Syrii i Turcji. Pomoc humanitarna napływała głównie z krajów arabskich, a Stany Zjednoczone bojkotowały wszelką pomoc dla Syrii, z wyjątkiem Idlibu i okupujących tam terrorystów.

Pomoc w przypadku trzęsienia ziemi już dawno ustała i chociaż wielu przyjaciół Syrii zwróciło się do USA i UE o zniesienie sankcji, które uniemożliwiają odbudowę i odbudowę Syrii po latach wojny i trzęsienia ziemi, nadal nie ma żadnego ruchu w celu zniesienia jakichkolwiek sankcji .

Niedawno opublikowano listę najbiedniejszych krajów świata, w której Syria znalazła się na gorszym miejscu wraz z Jemenem i Afganistanem. 12 lat konfliktu zbrojnego, pandemia COVID-19, trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,8 w skali stulecia, a teraz pożary lasów rozsiewane przez terrorystów wspieranych przez USA i NATO.  

Jolani i jego wspierani przez USA terroryści nie mają czerwonych linii, których nie mogą przekroczyć. Są bezdusznymi przestępcami, którzy trzymają północno-zachodnią Syrię w obawie przed ich kolejnym ruchem.

*

Uwaga dla czytelników: kliknij przycisk udostępniania powyżej. Śledź nas na Instagramie i Twitterze oraz subskrybuj nasz kanał Telegram. Zachęcamy do ponownego publikowania i szerokiego udostępniania artykułów Global Research.

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany w Mideast Discourse .

Steven Sahiounie jest dwukrotnie nagradzanym dziennikarzem. Jest stałym współpracownikiem Global Research.

Wszystkie obrazy w tym artykule pochodzą od MDOryginalnym źródłem tego artykułu jest Global Research

Link źródłowy https://www.globalresearch.ca/wildfires-syria-used-weapon-war/5827316

50% LikesVS
50% Dislikes

Dodaj komentarz

You might like