List Alberta Einsteina z 1948 r. do New York Times

List Alberta Einsteina z 1948 r. do New York Times porównujący izraelskich polityków do nazistów

Dr Albert Einstein i Michael R. Burch

Global Research, 10 września 2018 r

New York Times i hypertexts.com

List Alberta Einsteina z 1948 roku do New York Timesa

Jeśli chcemy zrozumieć prawdziwą historię konfliktu izraelsko-palestyńskiego, możemy zwrócić się do godnego zaufania żydowskiego źródła: Alberta Einsteina. Einstein był działaczem humanitarnym i pokojowym, a także jednym z największych naukowców wszechczasów. Co ten niezwykle inteligentny, cudownie mądry i serdeczny ludzki Żyd miał do powiedzenia na temat traktowania Palestyńczyków przez Izrael? W przełomowym liście otwartym do New York Timesa w 1948 roku Einstein jasno i szczerze wyjaśnił, dlaczego izraelskim przywódcom wojujących syjonistów nie można ufać i nie zasługują na pieniądze ani wsparcie ze strony Amerykanów. (Zeskanowane obrazy listu Einsteina można znaleźć w Internecie, a ponieważ pojawił się on w dużej amerykańskiej gazecie, jego autentyczność nie budzi wątpliwości).

List został również podpisany przez Hannah Arendt, Sidneya Hooka i ponad 20 innych żydowskich intelektualistów, którzy chcieli ostrzec Amerykanów i cały świat przed niebezpieczeństwem wyłaniającego się rasizmu, faszyzmu, terroryzmu i fanatyzmu religijnego w nowo powstałym państwie Izrael. Oni również przewidzieli i przewidzieli katastrofalne skutki, jakie widzimy dzisiaj w Izraelu/Palestynie.

List opatrzyłem adnotacją [w nawiasach], aby pomóc czytelnikom lepiej zrozumieć, w jaki sposób „List Einsteina” odnosi się do obecnej sytuacji. Inni wybitni, szanowani na całym świecie Żydzi zdecydowanie sprzeciwiali się polityce i metodom wojujących syjonistów, w tym Zygmunta Freuda , Franza Kafki, Izaaka Asimowa, Ericha Fromma i Noama Chomsky’ego. Dołączyły do ​​nich ikony pokoju, takie jak Mohandas Gandhi , Nelson Mandela, Desmond Tutu i Jimmy Carter .

Michael R. Burch , redaktor i wydawca poezji Holokaustu i Nakby

Chrześcijanie mogą chcieć rozważyć kwestie etyczne Co mówi Biblia? Co zrobiłby Jezus?

Proszę zauważyć, że Menachem Begin, o którym mowa w liście, był przyszłym premierem Izraela. Według listu był rasistą, faszystą i czołowym terrorystą na Bliskim Wschodzie, mordującym Arabów, Żydów i Anglików. Jaki naród wybiera faszystowskiego terrorystę na swój najwyższy urząd?

z Listów do New York Timesa
z 4 grudnia 1948 r

Wizyta Menachema Begina w Partii Nowej Palestyny ​​i omówienie celów ruchu politycznego

DO REDAKCJI NEW YORK TIMES: (podkreślenie dodane przez Michaela R. Burcha)

Jednym z najbardziej niepokojących zjawisk politycznych naszych czasów jest pojawienie się w nowo utworzonym państwie Izrael „Partii Wolności” (Tnuat Haherut), partii politycznej bardzo zbliżonej pod względem organizacji, metod, filozofii politycznej i społecznego oddziaływania do nazistowskich i partii faszystowskich . Został utworzony z członków i zwolenników byłego Irgun Zvai Leumi, terrorystycznej, prawicowej, szowinistycznej organizacji w Palestynie.

Obecna wizyta lidera tej partii Menachema Begina w Stanach Zjednoczonych jest oczywiście obliczona na wywołanie wrażenia amerykańskiego poparcia dla jego partii w nadchodzących wyborach w Izraelu oraz na scementowanie więzi politycznych z konserwatywnymi elementami syjonistycznymi w Stanach Zjednoczonych. Kilku Amerykanów o narodowej reputacji użyczyło swoich nazwisk, aby powitać jego wizytę. Nie do pomyślenia jest, aby ci, którzy sprzeciwiają się faszyzmowi na całym świecie, jeśli są właściwie poinformowani o politycznej historii i poglądach pana Begina, mogliby dodać swoje nazwiska i poparcie dla ruchu, który on reprezentuje. [Patrz uwaga A]

Zanim zostaną wyrządzone nieodwracalne szkody w postaci wkładów finansowych, publicznych manifestacji w imieniu Begina i stworzenia w Palestynie wrażenia, że ​​duża część Ameryki popiera elementy faszystowskie w Izraelu, amerykańska opinia publiczna musi zostać poinformowana o przebiegu i celach Pan Begin i jego ruch. [Patrz przypis B] Publiczne wyznania partii Begina nie są żadną wskazówką co do jej faktycznego charakteru. Dziś mówią o wolności, demokracji i antyimperializmie, podczas gdy do niedawna otwarcie głosili doktrynę państwa faszystowskiego. W swoich działaniach partia terrorystyczna zdradza swój prawdziwy charakter; na podstawie jego przeszłych działań możemy ocenić, czego można się spodziewać w przyszłości. [Patrz uwaga C] Atak na arabską wioskę

Szokującym przykładem było ich zachowanie w arabskiej wiosce Deir Yassin.Ta wioska, położona z dala od głównych dróg i otoczona ziemiami żydowskimi, nie brała udziału w wojnie, a nawet walczyła z bandami arabskimi, które chciały wykorzystać ją jako bazę wypadową. 9 kwietnia (THE NEW YORK TIMES) bandy terrorystyczne zaatakowały tę spokojną wioskę, która nie była celem wojskowym w walkach, zabiły większość jej mieszkańców „240 mężczyzn, kobiet i dzieci”, a kilkoro z nich utrzymało przy życiu, aby mogli paradować jako jeńców ulicami Jerozolimy. Większość społeczności żydowskiej była przerażona tym czynem, a Agencja Żydowska wysłała telegram z przeprosinami do króla Abdullaha z Trans-Jordanii. Ale terroryści nie wstydzili się swojego czynu, ale byli dumni z tej masakry, szeroko ją nagłośnili i zaprosili wszystkich zagranicznych korespondentów obecnych w kraju, aby obejrzeli stosy trupów i ogólne spustoszenie w Deir Yassin.

Incydent w Deir Yassin jest przykładem charakteru i działań Partii Wolności.

W społeczności żydowskiej głosili domieszkę ultranacjonalizmu, mistycyzmu religijnego i wyższości rasowej. Podobnie jak inne partie faszystowskie były wykorzystywane do łamania strajków i same naciskały na zniszczenie wolnych związków zawodowych. W ich miejsce zaproponowali korporacyjne związki zawodowe na wzór włoskiego faszyzmu.

W ostatnich latach sporadycznej przemocy anty-brytyjskiej grupy IZL i Stern zainaugurowały rządy terroru w palestyńskiej społeczności żydowskiej. Nauczycieli bito za wypowiadanie się przeciwko nim, dorosłych rozstrzeliwano za to, że nie pozwalali dzieciom do nich dołączyć. Metodami gangsterskimi, pobiciami, wybijaniem okien i masowymi rabunkami terroryści zastraszyli ludność i zażądali wysokiego daniny.
Ludzie z Partii Wolności nie mieli udziału w konstruktywnych osiągnięciach w Palestynie. Nie odzyskali żadnej ziemi, nie zbudowali żadnych osiedli, a jedynie umniejszyli żydowską działalność obronną. Ich szeroko nagłośnione starania imigracyjne były znikome i dotyczyły głównie sprowadzenia faszystowskich rodaków.

Widoczne rozbieżności Rozbieżności

między śmiałymi twierdzeniami wysuwanymi obecnie przez Begina i jego partię, a wynikami ich wcześniejszych działań w Palestynie nie noszą znamion żadnej zwykłej partii politycznej. Jest to niewątpliwy znak rozpoznawczy partii faszystowskiej, dla której terroryzm (przeciwko Żydom, Arabom i Brytyjczykom) i wprowadzanie w błąd są środkami, a celem jest „państwo przywódcze”.

W świetle powyższych rozważań konieczne jest ujawnienie w tym kraju prawdy o panu Beginie i jego ruchu. Tym bardziej tragiczne jest to, że najwyższe kierownictwo amerykańskiego syjonizmu odmówiło prowadzenia kampanii przeciwko wysiłkom Begina, a nawet ujawnienia swoim własnym wyborcom niebezpieczeństw dla Izraela wynikających z poparcia dla Begina.

Dlatego niżej podpisani wykorzystują ten sposób publicznego przedstawienia kilku istotnych faktów dotyczących Begina i jego partii; oraz wezwania wszystkich zainteresowanych, aby nie popierali tej ostatniej manifestacji faszyzmu.

(podpisano)

ISIDORE ABRAMOWITZ, HANNAH ARENDT, ABRAHAM BRICK, RABIN JESSURUN CARDOZO, ALBERT EINSTEIN, HERMAN EISEN, MD, HAYIM FINEMAN, M. GALLEN, MD, HH HARRIS, ZELIG S. HARRIS, SIDNEY HOOK, FRED KARUSH, BRURIA KAUFMAN, IRMA L. LINDHEIM, NACHMAN MAISEL, SYMOUR MELMAN, MYER D. MENDELSON, MD, HARRY M. ORLINSKY, SAMUEL PITLICK, FRITZ ROHRLICH, LOUIS P. ROCKER, RUTH SAGER, ITZHAK SANKOWSKY, IJ SCHOENBERG, SAMUEL SHUMAN, M. ZNGER, IRMA WOLPE, STEFAN WOLPE

Nowy Jork, 2 grudnia 1948 r


[UWAGA A: Einstein stwierdził , że wspieranie żydowskich faszystów, takich jak Menachem Begin, było jak wspieranie nazistów. Niestety, wielu wybitnych Amerykanów poparło ruch faszystowski kierowany przez Begina i jego uczniów, którzy teraz mocno kontrolują Izrael. Begin założył Herut w 1948 roku. Był politycznym bliźniakiem Irgunu, brutalnej grupy terrorystycznej kierowanej przez Begina. B inni byliultra-prawicowe organizacje, które sprzeciwiały się jakimkolwiek rozejmom lub negocjacjom z Arabami, preferując rozszerzenie terytorium Izraela wbrew prawu międzynarodowemu i mandatowi ONZ, który podzielił Palestynę, określając granice Izraela. Przed wejściem do polityki Begin był czołowym terrorystą na Bliskim Wschodzie, bezmyślnie mordując brytyjskich, żydowskich i arabskich cywilów. Jego najbardziej znanym aktem było wysadzenie w powietrze hotelu King David w 1946 roku. W tej eksplozji zginęło 91 osób, a 46 zostało rannych, w większości personel hotelu i inni cywile. (Do dzisiaj pozostaje to najbardziej śmiercionośnym aktem terroryzmu w Izraelu/Palestynie).

Nie tylko miłujący pokój  intelektualiści porównywali Begina do europejskich faszystów, takich jak Hitler, ponieważ Dawid Ben-Gurion, izraelski Jerzy Waszyngton i pierwszy premier, który nie był cofającym się fioletem, mówił podobne rzeczy. Ale w połowie lat 60. wyborcy w Izraelu mocno skłaniali się ku skrajnej prawicy. Rezolucja rządu z 1964 r. wzywająca do ponownego internowania szczątków Zeewa Żabotyńskiego w Izraelu zasygnalizowała dominację Heruta i Begina. (Żabotyński był twórcą faszystowskiej doktryny „Żelaznego Muru”, która utrzymuje, że Żydzi muszą zmiażdżyć ducha i wolę Palestyńczyków przeważającą siłą ognia i czystą brutalnością, zamiast szukać pokoju przez dyplomację i kompromis).

W 1977 r. były überterrorysta Begin został wybrany na premiera miażdżącą porażką. W swojej książce Palestine: Peace, not apartheid , byłyPrezydent USA i laureat Pokojowej Nagrody Nobla Jimmy Carter wspomniał o ogromnej zmianie, jaka zaszła w polityce Izraela po dojściu Begina do władzy. Administracja Begina promowała budowę nielegalnych osiedli żydowskich na Zachodnim Brzegu i w Gazie, w efekcie rozszerzając granice Izraela, pozwalając baronom rabusiom kraść ziemię od bezbronnych palestyńskich rolników i ich rodzin. Begin zezwolił także na inwazję na Liban w 1982 r., który stał się izraelskim Wietnamem. W miarę jak izraelskie zaangażowanie wojskowe w Libanie pogłębiało się, a masakra w Sabrze i Szatili wstrząsnęła światem, Begin stawał się coraz bardziej odizolowany. Zrezygnował z polityki w 1983 r., ale jego rasistowski, faszystowski duch żyje w uczniach jego i Żabotyńskiego, takich jak obecny premier Izraela, Beniamin „Bibi” Netanjahu.]

[UWAGA B: Niestety, amerykańska opinia publiczna, poprzez swój rząd, dostarczyła Izraelowi setki miliardów dolarów pomocy finansowej i zaawansowanej broni. Ta „pomoc” została wykorzystana przez Izrael do przeprowadzania czystek etnicznych na dużą skalę na okupowanych terytoriach palestyńskich. Ta czystka etniczna zaczyna się od wyburzeń domów (ponad 24 000 według izraelskiego Komitetu Przeciwko Wyburzeniom Domów), po których następuje eufemistyczna „ekspansja osiedli” Izraela.

Finansowanie tego szalenie niesprawiedliwego systemu, który porównywano do nowego Holokaustu, stworzyło wrażenie w Palestynie i całym świecie muzułmańskim, że Amerykanie są szalonymi hipokrytami, kiedy mówią o „równych prawach”, „sprawiedliwości” i „demokracji”. Muzułmanie słusznie doszli do wniosku, że Stany Zjednoczone zawsze będą wspierać Izrael, bez względu na to, jak okrutnie, brutalnie i ofensywnie traktuje Palestyńczyków, Beduinów i innych nie-Żydów w dążeniu do wolnej ziemi i stale rozszerzających się granic. Wyniki obejmowały 9-11, dwie przerażające wojny, rzesze ofiar śmiertelnych po obu stronach i biliony dolarów niespłaconego długu wojennego, który zagraża nie tylko wypłacalności Stanów Zjednoczonych, ale także wolnego świata. Jeśli dolar gwałtownie straci na wartości lub jeśli Stany Zjednoczone nie będą już mogły pożyczać pieniędzy, co stanie się z gospodarkami Niemiec, Japonii,

[UWAGA C: Jeśli weźmiemy pod uwagę mądrość Einsteina i osądzimy Izrael na podstawie jego działań – apartheidu, czystek etnicznych, ostrzeliwania ofiar w Gazie –rasistowsko-faszystowska natura rządu szybko staje się oczywista, a nie przez oceany samolubnej propagandy. Albo możemy po prostu przeczytać, co powiedzieli sami premierzy Izraela i inni wybitni syjoniści. Proszę pamiętać, że kiedy używa się terminów „przeniesienie”, „eksmisja” i „wydalenie”, syjoniści mówią o czystce etnicznej: zbrodni przeciwko ludzkości. Kiedy Palestyńczykom odmawia się prawa powrotu, oznacza to, że ofiary czystek etnicznych są zbiorowo skazane na pozostanie bezpaństwowymi, bezprawnymi uchodźcami na zawsze. Kiedy używany jest termin „wywłaszczenie”, oznacza to kradzież ziemi palestyńskiej przy użyciu przeważającej siły ognia, co jest rozbojem z bronią w ręku. Oto czołowi syjoniści w ich własnych słowach; sami oceńcie, czy Einstein miał rację, czy nie…

[ODPOWIEDNIE CYTATY]

„Duch [oczyszczenia etnicznego] bez grosza przy duszy ludności [Arabów] po drugiej stronie granicy, odmawiając im pracy” — Theodore Herzl, założyciel syjonizmu „
To USUNIĘCIE [czystki etniczne] biednych [Arabów] musi być przeprowadzone dyskretnie i ostrożnie . ” — Herzl (który oczywiście wiedział, że to było złe) „Naszym prawem
jest PRZENIESIENIE [czystki etnicznej] Palestyńczyków!” — Dyrektor Komitetu ds. Transferu, Yossef Weitz, który nadzorował izraelskie pogromy 
My [syjoniści] wszyscy oklaskujemy dzień i noc, ŻELAZNA ŚCIANA ” — Ze’ev Żabotyński, duchowy ojciec Likudu i uczniowie tacy jak Menachem Begin
„Ten ŻELAZNY ŚCIANtaka jest nasza polityka wobec Arabów. Sformułowanie tego w jakikolwiek inny sposób byłoby hipokryzją” — Żabotyński
„Kolonizacja syjonistyczna… musi zostać zakończona lub przeprowadzona wbrew woli rdzennej ludności”. — Żabotyński „
Syjonizm jest przygodą kolonizacyjną i dlatego trwa lub spada na kwestię sił zbrojnych.” — Żabotyński
„Arab jest kulturowo zacofany… jego instynktownego patriotyzmu… nie można kupić, można go ograniczyć tylko siłą większą ”. — Żabotyński
„Nie ma sprawiedliwości, prawa, Boga w niebie; tylko jedno prawo, które decyduje i zastępuje wszystkie: osadnictwo [żydowskie]” — Żabotyński
„Poświęcam swoje życie odrodzeniu państwa żydowskiego, z większością żydowską, po obu stronach Jordanu” — Żabotyński
„Islamska dusza musi zostać wymieciona [zmieciona, oczyszczona etnicznie] z Eretz-Yisrael”.  Żabotyński
„Hitler — jakkolwiek odrażający dla nas — nadał tej idei [czystce etnicznej] dobre imię na świecie”. — Żabotyński „ Syjonizm
to PRZENIESIENIE Żydów”. — Dawid Ben Gurion, pierwszy Premier, definiując syjonizm jako czystkę/wymianę etniczną
„Przymusowy TRANSFER Arabów… może dać nam coś, czego nigdy nie mieliśmy [nawet w czasach biblijnych]”. – Ben-Gurion „
Potęga żydowska, która stale rośnie, zwiększy również nasze możliwości przeprowadzić PRZENIESIENIE na wielką skalę” (Ben-Gurion).
„Dzięki przymusowemu PRZENIESIENIU możemy mieć ogromny obszar… Nie widzę w tym nic niemoralnego ” —Ben-Gurion
„Nie można sobie wyobrazić powszechnej EWAKUACJI bez przymusu, i to przymusu brutalnego. „ — Ben-Gurion
„Są tu dwie kwestie: suwerenność i USUNIĘCIE pewnej liczby Arabów; musimy nalegać na jedno i drugie . „  Ben-Gurion
„Przed [państwowością] naszym głównym interesem była samoobrona… Ale teraz problemem jest PODBÓJ , a nie samoobrona”.  Ben-Gurion
„Powinniśmy przygotować się do przejścia do ofensywy. Naszym celem jestzniszczyć Liban, Trans-Jordanię i Syrię”.  Ben-Gurion
„Musimy zrobić wszystko, aby oni [uchodźcy palestyńscy oczyszczeni etnicznie] nigdy nie wrócili ” — Ben-Gurion
„Interesy bezpieczeństwa wymagają, abyśmy
ich pozbyli ” — drugi premier Izraela, Moshe Sharett[czystka etniczna] może być ukoronowaniem , ostatnim etapem rozwoju polityki [syjonistycznej]…” — Sharett
„Jesteśmy równie zdeterminowani, aby zbadać wszystkie możliwości pozbycia się raz na zawsze ogromnej mniejszości arabskiej”. —Sharetta
„Nie ma czegoś takiego jak Palestyńczyk” – izraelska premier Golda Meir (później naśladowana przez Newta Gingricha i Ricka Santoruma)
„Oni [Palestyńczycy] są jak koniki polne w naszych oczach” – premier Yitzhak Shamir
„Palestyńczycy są jak krokodyle…” – premier Ehud Barak
„Zredukujemy Palestyńczyków do społeczności drwali i kelnerów” – premier Icchak Rabin „
[Palestyńczycy] to bestie chodzące na dwóch nogach” – premier Menachem Begin „
Jest żadnego syjonizmu, kolonizacji ani państwa żydowskiego bez WYKONANIA Arabów i wywłaszczenia [kradzieży] ich ziem” – premier Ariel Szaron
„Wierzyłem i do dziś wierzę w wieczne i historyczne prawo naszego ludu do całej tej ziemi” – premier Ehud Olmert
„Zabijanie [Palestyńczyków] jest dobrym uczynkiem i Żydzi nie powinni mieć o to skrupułów”. —Rabin Icchak Ginsburg
„[Ziemia jest zdobywana] siłą – to znaczy przez PODBÓJ w czasie wojny, czyli innymi słowy, OKRADANIE ziemi od jej właściciela.” — Menachem Ussishkin
„To jest problem z ziemią… chcą nas , bo my chcemy być władcami ” — Ussiszkin (kto może ich winić?)
„W końcu będziemy musieli zmniejszyć liczbę Palestyńczyków mieszkających na tych terytoriach” — generał Eitan Ben Elyahu
„Tutaj nie ma dwóch narodów. Jest naród żydowski i ludność arabska ”.  Benzion Netanjahu
„Powinniśmy PODBIĆ każde sporne terytorium w Ziemi Izraela. ZDOBYĆ i utrzymać, nawet jeśli przyniesie nam to lata wojny. „  Netanjahu
„[syjonizm] będzie obejmował wstrzymywanie żywności z arabskich miast, uniemożliwianie edukacji, odcinanie elektryczności i więcej”.  Netanjahu, przepowiadający los Gazy

Czy potrzebujemy więcej dowodów niż to, co powiedzieli sami pierwsi inicjatorzy syjonizmu i straszne rzeczy, które zrobili, co potwierdza ich samooskarżające słowa?]

Dalsza lektura:

Einstein o Palestynie pyta, dlaczego Einstein odrzucił prezydenturę Izraela i bada, co wielki żydowski intelektualista, działacz pokojowy, pacyfista i humanista miał do powiedzenia na temat konfliktu między Żydami a Palestyńczykami.

Mattityahu „Matti” Peled był nazywany Abu Salaamem, „Ojcem Pokoju” przez Palestyńczyków, którzy go znali. Peled był izraelskim bohaterem wojennym i Alufem (generałem dywizji), który stał się zdecydowanym orędownikiem państwa palestyńskiego i surowym krytykiem brutalnej okupacji terytoriów palestyńskich przez Izrael, którą nazwał „korupcją” i pogwałceniem konwencji genewskich. Nazwał także amerykańską pomoc dla Izraela „plagą”, która była „szkodliwa” dla Izraela i znacznie przekraczała rzeczywiste potrzeby obronne Izraela.

Shministim to idealistyczni, pryncypialni młodzi izraelscy Żydzi, którzy po ukończeniu szkoły średniej odmawiają służby w brutalnej armii okupacyjnej.

Możesz także przeczytać i rozważyć izraelskich premierów, którzy byli terrorystami oraz Czy Izrael naprawdę chce pokoju?

Chrześcijanie mogą chcieć rozważyć kwestie etyczne Co mówi Biblia? Co zrobiłby Jezus?

Powiązane strony: Dlaczego Izrael się myli: dowody i argumenty przeciwko izraelskiemu rasizmowi, apartheidowi i czystce etnicznej

Hiperteksty

List Alberta Einsteina z 1948 r. do ostrzeżenia NYT przed syjonistycznym faszyzmem w Izraelu

Oryginalnym źródłem tego artykułu jest New York Times i hypertexts.com

Link źródłowy https://www.globalresearch.ca/albert-einsteins-1948-letter-to-the-new-york-times-comparing-israeli-politicians-to-nazis/5653561?utm_campaign=magnet&utm_source=article_page&utm_medium=related_articles

50% LikesVS
50% Dislikes

Dodaj komentarz

You might like