Żełenski u władzy operacją służb wywiadowczych

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski doszedł do władzy w starannie zaplanowanej operacji koordynowanej przez zachodnie służby wywiadowcze, mówi były dyplomata USA

Tajne spotkanie z brytyjskim szefem MI6 Richardem Moore wskazuje na prawdopodobieństwo, że Zełenski jest agentem brytyjskiego wywiadu

Autor, Jeremy Kuzmarov

Global Research, August 17, 2023

CovertAction Magazine 4 August 2023

W październiku 2020 roku podczas wizyty w Londynie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski spotkał się z Sir Richardem Moore’em , szefem brytyjskiego wywiadu MI6.

Zwykły protokół dyplomatyczny przewiduje spotkanie zagranicznej głowy państwa ze swoim odpowiednikiem, którym w tym przypadku byłby premier Boris Johnson .

Według Andrija Miszyna , byłego pracownika ukraińskiego MSZ, spotkanie oznaczało, że Zełenski był zawodowym agentem wywiadu, a Moore był jego bezpośrednim przełożonym, mówiącym mu, co ma robić.

Zdjęcie: Sir Richard Moore [Źródło: wikipedia.org ]

nieokreślony

Od początku Specjalnej Operacji Wojskowej na Ukrainie Zełenski otoczył się brytyjskimi, a nie ukraińskimi strażnikami. Fotografie uchwyciły tych strażników z ukraińską flagą przyszytą do tyłu na ich mundurach, co w normalnych okolicznościach doprowadziłoby do ich rozstrzelania.

Kiedy Zełenski odwiedził Watykan w maju 2023 r., zlekceważył papieża Franciszka , wręczając mu artefakt z satanistycznymi obrazami [1] , i spędził większość czasu z brytyjskim biskupem Paulem Gallagherem. Obecny na spotkaniu był Sir Richard Moore, jego rzekomy przewodnik.

Agent Zełenski

Były inspektor ONZ ds. Broni, Scott Ritter, wyprodukował nowy film dokumentalny, Agent Zelensky ,  który szczegółowo opisuje relacje Zelensky’ego z Moore’em i MI6.

Część I dokumentu zawiera wywiad z J. Michaelem Springmannem, byłym pracownikiem Departamentu Stanu w ambasadzie USA w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej, który stwierdził, że dojście Zełenskiego do władzy na Ukrainie było wynikiem „starannie zaplanowanej operacji zachodniego wywiadu usługi”.

Po wygranych wyborach w kwietniu 2019 r. Zełenski skutecznie wykonał rozkazy Zachodu, wywołując wojnę z Rosją i wykorzystując Ukraińców jako mięso armatnie, próbując wywołać grzęzawisko typu wietnamskiego, które osłabiłoby rosyjską gospodarkę i rząd.

Zełenski spełnił swoją funkcję agenta Zachodu dalej: a) uchwalając prawa dyskryminujące Rosjan; b) umożliwienie obcemu przejęciu ziem ukraińskich; oraz c) pozwolenie finansowemu domowi Blackrock z Wall Street na dyktowanie ukraińskiej polityki gospodarczej.

Według Rittera Zełenski przekształcił Ukrainę w „eksperymentalny plac zabaw”  dla nowych amerykańskich i zachodnich systemów uzbrojenia, neonazistowskich najemników i badań związanych z wojskiem w biolabach, których istnienie przyznała najwyższa urzędniczka Departamentu Stanu, Victoria Nuland.

Niedawny artykuł w Newsweeku wskazuje, że CIA przewoziła broń na Ukrainę przy użyciu „szarej floty” komercyjnych samolotów, które przecinają Europę Środkową i Wschodnią, wysyłała personel na Ukrainę z tajnymi misjami i pomagała Ukraińcom w dostarczaniu nowej broni, a wszystko to przy użyciu Polski jako tajne centrum koordynujące jego operacje w kraju.

CIA dodatkowo ściśle współpracowała z Ukraińskimi Tajnymi Służbami (SBU), które po zdelegalizowaniu przez Zełenskiego 12 partii politycznych przeprowadziły kampanię w stylu Feniksa rozciągającą się na Rosję, w której przeciwnicy Zełenskiego byli więzieni, torturowani, aw niektórych przypadkach zamordowani.

Obraz

Brudny żart: bohaterski komik Ukrainy, prezydent Zełenski

Oleg Nowikow aresztowany przez SBU za propagowanie separatyzmu. Jest jednym z wielu więźniów politycznych na Ukrainie [Źródło: thegrayzone.com ]

Od upadku Związku Radzieckiego celem USA i Wielkiej Brytanii było wykorzystanie Ukrainy jako klubu do pokonania i osłabienia Rosji oraz przeniesienia zachodniej potęgi do Azji Środkowej, której kontrolę od dawna uważano za klucz do dominacji nad światem.

Podczas spotkań w celu omówienia mińskich porozumień pokojowych, które rozwiązałyby konflikt ukraińsko-rosyjski poprzez nadanie Donbasowi specjalnego statusu, Zełenski po prostu śmiał się Władimirowi Putinowi, który zgodził się na realizację porozumień.

Od tego czasu Zełenski arogancko paraduje w zachodnich stolicach, domagając się coraz większej ilości broni do użycia w wojnie z Rosją, która zdziesiątkowała jego własny naród i spowodowała śmierć dziesiątek tysięcy ludzi.

Sługa Ludu

Film Rittera podkreśla, że ​​Zełenski był zasadniczo mandżurskim kandydatem, którego dojście do władzy zostało napisane przez bardzo wpływowych ludzi, jak w hollywoodzkim filmie.

W latach 2015-2019 Zełenski występował w ukraińskim dramacie telewizyjnym „Sługa ludu”, w którym grał nauczyciela liceum Wasyla Pietrowicza Hołoborodkę, którego monolog przeciwko korupcji przyniósł mu sławę, a następnie prezydenturę Ukrainy.

W Zełenskim Ukraińcy wierzyli, że wybierają klona Hołoborodki.

Jednak w tamtym czasie w dużej mierze nie zdawali sobie sprawy z bliskich powiązań Zełenskiego z ukraińskim oligarchą Ihorem Chołomojskim, który był właścicielem największej ukraińskiej firmy naftowo-gazowej i banku oraz finansował polityczną przewagę Zełenskiego w zamian za trzymanie się z dala od więzienia.

Zełenski był zaangażowany w oszukańcze plany finansowe z Chołomojskim, które wyszły na jaw dopiero po ujawnieniu dokumentów Pandory, które ujawniły, że Zełenski przekazał 41 milionów dolarów dwóm firmom off-shore, których był właścicielem.

To bogactwo na morzu umożliwiło Zełenskiemu rzekomy zakup rezydencji za 34 miliony dolarów w Miami, nadmorskiego domu dla jego rodziców w Izraelu, mieszkania za 3,8 miliona dolarów w Londynie naprzeciwko Muzeum Sherlocka Holmesa oraz nadmorskich kurortów w Gruzji i na Krymie.

Podczas swojej kampanii prezydenckiej w 2019 roku Zełenski zapłacił 70 000 dolarów amerykańskiej firmie public relations, Signal Group, za wypolerowanie swojego podobieństwa do postaci, którą grał w „Słudze ludu”.

Kampanią Zełenskiego kierowali amerykańscy specjaliści od public relations Andrew Mack, Stephen Krupin, były autor przemówień Obamy, oraz Shai Franklin.

Istniały podobieństwa między kampanią Zełenskiego a starannie zaplanowaną kampanią Baracka Obamy w 2008 roku, w tym, że Obama był również postrzegany przez swoich opiekunów jako outsider, który przywróci integralność rządowi.

Podobnie jak Zełenski, Obama był w rzeczywistości pustym oszustem , który kłamał na temat swojego pochodzenia rodzinnego, miał głębokie powiązania z amerykańskim wywiadem i zdradził swoje obietnice wyborcze – w jego przypadku rozszerzając wojnę Busha z terroryzmem i okazując lojalność wobec dużych banków i instytucji finansowych.

Obietnica wyborcza Zełenskiego do walki z korupcją na Ukrainie została zdemaskowana jako fałszywa, gdy jego administracja wyprowadzała pieniądze z funduszy pomocy COVID i funduszy na badania nad rakiem na masową budowę dróg.

Mykoła Azarow, były premier Ukrainy, powiedział: „Myśleliśmy, że systematyczna korupcja za rządów Poroszenki [poprzednika Zełenskiego] nie może się pogorszyć, ale Zełenski go przerósł; nie ma teraz żadnych standardów żadnych zasad [w rządzie]”.

Podczas kampanii wyborczej w 2019 roku Zełenski wzywał do zawieszenia broni w Donbasie, który był ostrzeliwany przez pięć lat po przewrocie na Majdanie w 2014 roku. Ale Zełenski również złamał tę obietnicę i sprowokował wojnę z Rosją, jednocześnie okazując chęć przystąpienia Ukrainy do NATO.

Według Rittera, kadencja Zełenskiego jako prezydenta Ukrainy jest zwieńczeniem trwającego od dziesięcioleci planu USA i Wielkiej Brytanii, aby przerobić Ukrainę w rusofobiczne społeczeństwo, które mogłoby zostać użyte jako narzędzie do osłabienia i zniszczenia Rosji.

Agent Zełenski cytuje Victorię Nuland, która przechwala się, że Stany Zjednoczone wydały na Ukrainie 5 miliardów dolarów od upadku Związku Radzieckiego. Omawia także prezydenturę Wiktora Juszczenki, który doszedł do władzy w wspieranej przez USA kolorowej rewolucji po tym, jak został uwiedziony przez Amerykankę Katerynę, która została jego żoną.

Kluczowym elementem prezydentury Juszczenki była rehabilitacja Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), która współpracowała z nazistami podczas II wojny światowej przeciwko Związkowi Radzieckiemu i była wspierana przez CIA.

Juszczenko uznał za bohaterów narodowych takich faszystowskich kolaborantów jak Stepan Bandera i Roman Szuchewycz, których chwalił także Zełenski .

Zbliżenie osoby Opis generowany automatycznie

Stepan Banders po lewej i Roman Szuchewycz po prawej. [Źródło: kresy.pl ]

W 2010 roku Juszczenko został pokonany w wyborach przez Wiktora Janukowycza, który sprzymierzył Ukrainę z Rosją i pozbawił Bandery i Szuchewycza statusu bohatera.

To sprawiło, że Janukowycz stał się celem amerykańskiej operacji zmiany reżimu, która doprowadziła do zamachu stanu na Majdanie w 2014 roku i wojny we wschodniej Ukrainie po tym, jak mieszkańcy obwodów donieckiego i ługańskiego zagłosowali za autonomią.

Przykładem brutalności reżimu po puczu było brutalne stłumienie wszelkiego oporu i masakry działaczy związkowych w Odessie, o czym Zełenski wówczas milczał.

Ritter zwraca uwagę, że znaczny procent ukraińskiej elity politycznej i wojskowej od czasu przewrotu na Majdanie w 2014 r. przeszedł szkolenie w Europejskim Centrum Studiów nad Bezpieczeństwem im. George’a C. Marshalla, co pomogło zaszczepić w nich rusofobiczne poglądy.

SBU przekształciła się w pomocnika CIA, który zajmuje całe piętro w centrali SBU.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy w Kijowie

Siedziba SBU w Kijowie – gdzie CIA posiada piętro. [Źródło: sott.net ]

CIA, wraz z brytyjską MI6, pomogła zarządzać bohaterskim wizerunkiem Zełenskiego na Zachodzie, który zamierzała wzmocnić, umieszczając go i jego żonę Olenę na okładce magazynu Vogue .

Według Rittera CIA i MI6 pomogły również Zełenskiemu w teatralnej inscenizacji masakry w Buczy, o którą obwiniano Rosjan, ale wydaje się, że została przeprowadzona głównie przez ukraiński neonazistowski batalion Azow.

Bucha jest dobrą metaforą politycznych rządów Zełenskiego, które były iluzją optyczną. Społeczeństwo zostało uwarunkowane, by wierzyć w zdrowy wizerunek Zełenskiego kultywowany w „Słudze Narodu”. Jednak prawdziwy Zełenski to żądny sławy awans społeczny, który skazał swój naród na piekło w służbie obcych mocarstw.

*

Uwaga dla czytelników: kliknij przycisk udostępniania powyżej. Śledź nas na Instagramie i Twitterze oraz subskrybuj nasz kanał Telegram. Zachęcamy do ponownego publikowania i szerokiego udostępniania artykułów Global Research.

Jeremy Kuzmarov jest redaktorem naczelnym magazynu CovertAction. Jest autorem czterech książek o polityce zagranicznej USA, w tym Obama’s Unending Wars (Clarity Press, 2019) i The Russians Are Coming, Again, z Johnem Marciano (Monthly Review Press, 2018). Można się z nim skontaktować pod adresem: jkuzmarov2@gmail.com .

Notatka

  1. Zełenski miał też na sobie koszulę z insygniami Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), która współpracowała z nazistami przeciwko Związkowi Radzieckiemu podczas II wojny światowej. 

Wyróżniony obraz: prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski z królem Karolem III. [Źródło: news.abplive.com ]Oryginalnym źródłem tego artykułu jest 

CovertAction MagazinePrawa autorskie © 

Jeremy Kuzmarov , 

Magazyn CovertAction , 2023

Link źródłowy https://www.globalresearch.ca/zelensky-planned-operation-western-intelligence-services/5829218

50% LikesVS
50% Dislikes

Dodaj komentarz

You might like