Dep. Zdrowia tuszuje nielegalne laboratorium w Kalifornii

Autor, Dr. Joseph Mercola

Mercola.com

W połowie grudnia 2022 r. Jesalyn Harper, funkcjonariuszka ds. egzekwowania prawa w mieście Reedley w Kalifornii, odpowiedziała na pozornie rutynową skargę dotyczącą samochodów zaparkowanych przed zaniedbanym magazynem mającym kilkadziesiąt lat.

Nabrała podejrzeń, gdy odkryła wąż ogrodowy wystający z tylnej ściany i nieprzyjemny zapach wydobywający się z wentylatora.

Wewnątrz powitały ją trzy Chinki ubrane w fartuchy laboratoryjne, plastikowe rękawiczki i maski chirurgiczne. Według doniesień firma Universal Meditech Inc. – działająca bez licencji państwowej ani innych wymaganych zezwoleń – produkowała szeroką gamę zestawów testowych, w tym testy ciążowe, testy owulacyjne, zestawy testów na obecność wirusa COVID-19 i różne testy narkotykowe. 1 , 2  Firma dystrybuowała testy pod nazwą Prestige Biotech Inc.

Jak donosi ABC News 3  , kiedy Harper przeprowadziła zaimprowizowaną inspekcję budynku, znalazła „dziesiątki lodówek i zamrażarek niskotemperaturowych podłączonych do nielegalnej instalacji elektrycznej; fiolki z krwią i słoiki z moczem na półkach i pojemnikach plastikowych; i około 1000 białych myszy laboratoryjnych trzymanych w zatłoczonych, brudnych pojemnikach”.

Wiele myszy było martwych w swoich klatkach; inni byli w niebezpieczeństwie. 4  Później odkryto, że laboratorium niewłaściwie przechowuje także co najmniej 20 czynników zakaźnych, w tym E. coli, koronawirus, malarię, wirusowe zapalenie wątroby typu B i C, dengę, chlamydię, opryszczkę, różyczkę i HIV. 5 , 6 , 7

Kobiety łamanym angielskim powiedziały Harper, że właścicielka mieszka w Chinach, a także podały jej numer telefonu i adres e-mail. Zaniepokojona tym, co znalazła, Harper skontaktowała się z urzędnikami ds. zdrowia hrabstwa Fresno i FBI.

Śledczy twierdzą, że nie było żadnego zagrożenia

Władze lokalne, stanowe i federalne wszczęły dochodzenie i doszły do ​​wniosku, że w laboratorium nie prowadzona jest żadna działalność przestępcza ani nie ma dowodów na to, że laboratorium stanowi zagrożenie dla zdrowia publicznego lub bezpieczeństwa narodowego.

Myszy, o których mówi się, że zostały genetycznie zmodyfikowane do przenoszenia SARS-CoV-2, zostały zbadane przez lekarza weterynarii związanego z Lawrence Berkeley National Laboratory.

Według weterynarza myszy nie były poddawane żadnym eksperymentom. Wykorzystano je wyłącznie do wyhodowania przeciwciał SARS-CoV-2. Właściciel firmy powiedział departamentowi zdrowia Fresno, że myszy wykorzystano do potwierdzenia skuteczności testu na obecność wirusa Covid-19.

W marcu 2023 r. Urzędnicy Reedley podjęli działania prawne, aby zamknąć laboratorium. 8  Współpracując z miastem Reedley, Departament Zdrowia Publicznego hrabstwa Fresno uzyskał najpierw wydany przez sąd nakaz przeprowadzenia inspekcji nieruchomości, podczas którego odkrył materiały niebezpieczne, chemikalia i odpady medyczne.

Zdjęcia 9  przedstawiają rzędy brudnych zamrażarek i gołe podłogi pokryte brudem. Myśl, że w tej zrujnowanej, niewiarygodnie brudnej placówce produkowano testy medyczne, które muszą być wykonywane w kontrolowanym, sterylnym otoczeniu, jest po prostu szokująca.

Od 7 lipca 2023 r. wszystkie czynniki biologiczne zostały oczyszczone i zniszczone przez departament zdrowia we Fresno. 10  Obiekt uznano za opuszczony i zostanie rozebrany. 11

Wydano ostrzeżenie FDA dotyczące testów laboratoryjnych Reedley

11 sierpnia 2023 r. amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków wydała ostrzeżenie 12  dotyczące kilku zestawów testowych wyprodukowanych w laboratorium w Reedley. Firma Universal Meditech ogłosiła również wycofanie testów, które zostały już wysłane do dystrybutorów, ale nie testów, które dotarły już do konsumentów.

Wiadomo, że testy były sprzedawane w Internecie pod markami następujących czterech dystrybutorów i mogli nie zidentyfikować firmy Universal Meditech jako producenta. Testy mogły być również sprzedawane przez innych dystrybutorów (a więc także pod innymi markami): 13

  • Prestige Biotech Inc.
  • Firma AC&C Distribution LLC
  • ZdrowyMądry
  • Strona główna Zdrowie US Inc.

Konkretne testy, których dotyczy ostrzeżenie FDA, to: 14

Zalecenia FDA dotyczące tych testów są następujące: 15

  • Nie kupuj ani nie używaj żadnego z tych testów.
  • Jeśli kupiłeś którykolwiek z tych testów, wyrzuć go.
  • Jeśli korzystałeś z któregokolwiek z tych testów, nie ufaj wynikom. Sprawdź ponownie, używając innego testu.
  • W przypadku wystąpienia problemów z jakością któregokolwiek z tych testów należy skontaktować się z  programem raportowania zdarzeń niepożądanych MedWatch FDA .

Urzędnicy stanowi i federalni chcieli, żeby było cicho

https://youtube.com/watch?v=XovxWuMAbsQ%3Fab_channel%3DKMPHFOX26NEWS

Menedżerka miasta Reedley, Nicole Zieba, powiedziała ABC News, lat 16  : „To byli źli aktorzy. Nigdy nie przyjechali do miasta i wprowadzili się w środku nocy. To dość istotne elementy, które mówią nam, że nie chcieli, żebyśmy wiedzieli, że tu byli”.

Według Zięby laboratorium w Reedley działało nielegalnie od października 2022 r. Wcześniej firma działała – i została wyrzucona – z Kanady; Teksas; Fresno, Kalifornia; Tulare w Kalifornii; i ponownie Fresno, zanim przeniósł się do Reedley. 17

Chociaż śledztwo w sprawie nielegalnego laboratorium rozpoczęło się pod koniec grudnia 2022 r., o jego istnieniu opinia publiczna została poinformowana dopiero w lipcu 2023 r. Według Zięby i innych lokalnych urzędników agencje stanowe i federalne nakazały im milczeć. 18  Joe Prado, który współpracuje z Departamentem Zdrowia Publicznego hrabstwa Fresno, powiedział MSN: 19

„Kiedy rozmawialiśmy z agencjami stanowymi i federalnymi, dały nam one do zrozumienia, że ​​nie możemy na ten temat rozmawiać. Taki jest nasz protokół, tego się trzymali i nie mogą wypowiadać się na temat toczącego się śledztwa. Dawali to jasno do zrozumienia od pierwszego dnia.”

Zieba powiedziała ABC News, że zdecydowała się zastosować do ich rad, ponieważ Departament Kontroli Substancji Toksycznych nie stwierdził żadnych zagrożeń w wodzie, kanalizacji ani powietrzu. „Gdyby istniało jakiekolwiek zagrożenie dla ich bezpieczeństwa, natychmiast powiadomilibyśmy opinię publiczną” – dodała.

Chociaż milczenie w sprawie toczącego się śledztwa może wydawać się rozsądne osobom prowadzącym dochodzenie, biorąc pod uwagę, że zaufanie publiczne do rządu jest na najniższym w historii poziomie, przejrzystość wydaje się bardziej ostrożna. Jak zauważył redaktor Everything South City: 20

„Zaniepokojeni mieszkańcy nie mogą zostać odrzuceni przez urzędników lub personel miasta jako irytujące „gadżety”. Należy je potraktować poważnie i zająć się nimi. Na każde zadane pytanie odpowiada ponad 50 innych osób poszukujących tych samych odpowiedzi, chociaż mogą one same nie formułować pytań.

Nasze „gadżety” stanowią ważną część naszego ekosystemu społecznego i musimy zachęcać społeczeństwo do zabierania głosu i proszenia o wyjaśnienie, gdy mają pytania, a także musimy żądać szybkich odpowiedzi, które nie są narracją CYA, od osób przysięgających nas chronić. Urzędnicy państwowi muszą pamiętać, że nie rządzą nami, jak niektórzy mogą sądzić, ale są tutaj, aby służyć nam wszystkim…”

Brak nadzoru laboratorium medycznego

Pomijając obawy związane z produkcją broni biologicznej na obszarach wiejskich Ameryki, odkrycie nielegalnego laboratorium w Reedley ujawniło również inny problem, a mianowicie brak agencji rządowej odpowiedzialnej za nadzorowanie prywatnych laboratoriów medycznych. 21  Jak zauważa Harper: 22

„Dowiadujemy się, że w przypadku laboratoriów prywatnych tak naprawdę nie ma tak wielu przepisów, jak w przypadku laboratoriów finansowanych ze środków publicznych, które otrzymują dotacje. Technicznie rzecz biorąc, nikt ich nie szuka.

Przerażająca rzeczywistość jest taka, że ​​nikt nie wie, ile innych placówek takich jak Universal Meditech może znajdować się w USA i gdzie indziej. Według ABC News: 23

„Marker Izby Reprezentantów Kevin McCarthy, republikanin z Kalifornii reprezentujący okręg kongresowy sąsiadujący z Reedley, powiedział… planuje zgłosić swoje obawy w związku z „bardzo niepokojącą” sprawą współpracownikom z Komisji Specjalnej ds. Chin i skontaktować się z FBI.

„Moim zadaniem jest dotarcie do sedna tego, co wydarzyło się tutaj, ale także sprawdzenie, gdzie dzieje się to również w innych częściach kraju” – powiedział McCarthy.

Tandetne i nieprofesjonalne laboratoria, takie jak Universal Meditech, nie są jedynymi prywatnymi placówkami, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia publicznego. W sierpniu 2021 r. firma Genentech, należąca do firmy Roche, stwierdziła, że ​​w trzech różnych lokalizacjach w południowym San Francisco narusza zasady gospodarowania odpadami niebezpiecznymi, w tym emisję niebezpiecznych ścieków do powietrza. 24

Naruszenia polegały na składowaniu niebezpiecznych odpadów medycznych bez zezwolenia, niespełnianiu wymagań związanych z monitorowaniem emisji gazów cieplarnianych do powietrza, braku prawidłowego oznakowania sprzętu stanowiącego odpady niebezpieczne, nieprzeprowadzaniu wymaganych przeglądów urządzeń kontroli emisji, nie utrzymywaniu zabezpieczeń przed przepełnieniem odpadu niebezpiecznego. zbiornik i nieuwzględnianie niezbędnych federalnych kodów odpadów w wykazach odpadów niebezpiecznych. W rezultacie w sierpniu 2023 r. firmie Genentech nakazano zapłacić 158 208 dolarów kar cywilnych. 25

Pandemia COVID i laboratorium Reedley stanowią surowe ostrzeżenia

Pomiędzy pandemią Covid-19 (która najprawdopodobniej była wynikiem wypadku w laboratorium biologicznym w Wuhan w Chinach) a odkryciem nielegalnego laboratorium w Reedley (w którym przypadkowo przechowywano zakaźne patogeny w obiekcie uznanym za tak zrujnowany, że należy go teraz zburzyć) , powiedziałbym, że jest powód do niepokoju.Jednym z największych zagrożeń, przed którymi stoi obecnie ludzkość, jest rozprzestrzenianie się laboratoriów biologicznych, od laboratoriów o zaostrzonym rygorze po te prowadzone przez Universal Meditech.

Ile jeszcze nielegalnych laboratoriów jest w USA? Ile na całym świecie? Ile zakaźnych patogenów jest na świecie przechowywanych w zamrażarkach z prowizorycznym okablowaniem i obsługiwanych przez pracowników noszących wyłącznie plastikowe rękawiczki i maski chirurgiczne? Ile pozornie „szanowanych” firm idzie na skróty w zakresie gospodarki odpadami niebezpiecznymi i bezpieczeństwa biologicznego?

Wydaje się jasne, że jednym z największych zagrożeń, przed którymi stoi obecnie ludzkość, jest rozprzestrzenianie się laboratoriów biologicznych, od laboratoriów o zaostrzonym rygorze po te prowadzone przez Universal Meditech. To tylko kwestia czasu, zanim wyjdzie na jaw coś naprawdę paskudnego. Dlatego właśnie uważam, że musimy nalegać na całkowity zakaz badań nad zyskiem funkcji, które mogą uczynić patogen bardziej śmiercionośnym.

Rodziny pozywają EcoHealth Alliance w związku z badaniami nad koronawirusem

Niestety, wydaje się, że nie ma wystarczającej woli politycznej, aby stawić czoła temu zagrożeniu. To byłaby prawdopodobnie najskuteczniejsza strategia. Zamiast tego ludzie są zmuszeni zwrócić się do procesów sądowych.

Rodziny czterech osób, które zmarły na Covid-19, pozywają teraz EcoHealth Alliance 26  , organizację non-profit finansowaną przez Narodowy Instytut Zdrowia, która przekazała fundusze na badania do Instytutu Wirusologii w Wuhan (WIV).

W pozwie złożonym do Sądu Najwyższego Manhattanu argumentuje się, że EcoHealth Alliance sfinansował badania nad koronawirusem w WIV, które doprowadziły do ​​powstania SARS-CoV-2, a prezydent Peter Daszak wiedział, że wirus jest niebezpieczny i „może wywołać ogólnoświatową pandemię .”

EcoHealth i Daszak są także pozywane przez cztery kolejne rodziny i trzy osoby, które przeżyły Covid-19. Dwa z pozwów zostały złożone w stanie Nowy Jork, a jeden w Pensylwanii. Jak podaje „New York Post” z 12 sierpnia 2023 r.: 27

„Pomimo częściowego finansowania Instytutu Wirusologii w Wuhan, skąd pochodzi wirus, EcoHealth nie zapewniła wdrożenia krytycznych środków bezpieczeństwa, a następnie pracowała nad zatuszowaniem początków epidemii, jak twierdzili w dokumentach sądowych.

„Gdybyśmy znali źródło lub pochodzenie tego wirusa i nie wprowadzono nas w błąd, że pochodzi on od łuskowca na mokrym rynku, a raczej wiedzieliśmy, że jest to wirus zmanipulowany genetycznie i że zaangażowani w to naukowcy ukrywali to przed naszymi klientów, wynik mógł być zupełnie inny” – powiedziała The Post Patricia Finn, prawniczka ofiar.

„[Rodziny zmarłych] są… wściekłe, ponieważ wydaje się, że prawda o tym, co naprawdę się wydarzyło” – dodał Finn…

W czerwcowym raporcie Government Accountability Office stwierdziło, że EcoHealth Alliance – które przekazuje pieniądze przekazane im przez Narodowe Instytuty Zdrowia – przekazało Instytutowi Wirusologii w Wuhan 1 413 720 dolarów, podczas gdy odrębne dochodzenie wykazało, że rząd mógł zapłacić miliony za powielanie granty dla instytucji badawczych z siedzibą w Wuhan za pośrednictwem EcoHealth.”

Przy odrobinie szczęścia pozwy przeciwko firmom, organizacjom i osobom zaangażowanym w ryzykowne badania nad koronawirusami mające na celu zwiększenie ich funkcjonalności skłonią tych szalonych naukowców do zastanowienia się dwa razy. Nadal jednak potrzebujemy kompleksowego ogólnoświatowego zakazu i solidnego porozumienia międzynarodowego, aby chronić świat przed pandemiami takimi jak Covid-19.

Jeśli wirusy będą projektowane tak, aby były bardziej śmiercionośne i będą przechowywane w laboratoriach i tandetnych magazynach na całym świecie, w końcu wyjdzie na jaw coś naprawdę niszczycielskiego. Nie potrzebujemy  Jednego Zdrowia . Nie potrzebujemy  traktatu pandemicznego Światowej Organizacji Zdrowia . Bezpieczeństwo biologiczne wymaga przede wszystkim ogólnoświatowego zakazu ryzykownych badań nad zyskaniem funkcji.

Źródła i odniesienia

Prawa autorskie © Dr Joseph Mercola

Źródło https://www.lewrockwell.com/2023/09/joseph-mercola/health-department-covers-up-illegal-lab-in-california/

50% LikesVS
50% Dislikes

Dodaj komentarz

You might like