Czy miliarderzy Big Tech sfinansowali Sound of Freedom?

Dlaczego miliarderzy Big Tech sfinansowali dystrybucję Sound of Freedom? Technokraci „nowej prawicy” na nowo definiują konserwatywną politykę i wartości religijne

Autor, Brian Shilhavy
Health Impact News

Ja (i wiele innych osób) informowałem już o tym, że pierwotne fundusze na produkcję filmu „ Dźwięk wolności ” pochodziły od miliarderów, z których wielu ma bezpośrednie powiązania z handlem dziećmi. Widzieć:

Dźwięk wolności: film o handlu dziećmi wyprodukowany przez handlarzy dziećmi?

W artykule śledczym opublikowanym w tym tygodniu w The Information Julia Black poinformowała, że ​​w zeszłym roku spółki venture capital Elona Muska uratowały Angel Studios przed bankructwem dzięki rundzie finansowania w wysokości 47 milionów dolarów, która umożliwiła im dystrybucję kasowego hitu Sound of Freedom .

W lutym 2021 roku mormoński producent filmowy Jeffrey Harmon wrócił do domu w Provo w stanie Utah, zachwycając się ekskluzywnym spotkaniem, w którym właśnie uczestniczył w Austin w Teksasie. Został zaproszony przez starego przyjaciela, Stephena Oskoui, który prowadził Austin- Gigafund z siedzibą w firmie venture capital wraz z Lukiem Noskiem, wspólnikiem-założycielem Founders Fund i członkiem słynnej mafii PayPal.

Według źródeł bliskich Harmonowi w wydarzeniu wzięli udział najwięksi przedstawiciele elit technologicznych, w tym Oskoui, Nosek i, co najbardziej zapadło w pamięć, Elon Musk. Podczas spotkania Harmon miał okazję porozmawiać z Muskiem i Oskoui o VidAngel, wytwórni filmowej założonej wraz z trzema jego braćmi, która wkrótce zmieni nazwę na Angel Studios.

Później tego samego roku Gigafund Oskoui i Noska poprowadził rundę finansowania w wysokości 47 milionów dolarów, aby wesprzeć Angel Studios w jej wysiłkach na rzecz wywrócenia Hollywood do góry nogami za pomocą programów religijnych i innych „historii wzmacniających światło”. Tego lata pojawiły się owoce tej inwestycji: Angel Studios wypuściło hitowy film o handlu dziećmi w celach seksualnych „Sound of Freedom”, którego sprzedaż biletów na całym świecie przekroczyła 210 milionów dolarów i stał się punktem zjednoczenia chrześcijańskich konserwatystów i skrajnej prawicy.

Inwestycja w Angel Studios była niezwykła dla Oskoui i Noska, którzy nigdy wcześniej nie wykazywali zainteresowania branżą rozrywkową. Duet założył Gigafund w 2017 roku z zamiarem zebrania funduszy dla należącej do Muska firmy rakietowej SpaceX, a następnie w tym samym roku zainwestował 125 milionów dolarów. Od tamtej pory obstawiali inne firmy należące do Muska, a także firmy opracowujące rozwiązania w zakresie energii jądrowej (Last Energy), fotoniczne chipy sztucznej inteligencji (Luminous Computing) i precyzyjną inżynierię genomu (Synthego).

Co zatem firma venture skupiona na pionierskich technologiach może zobaczyć w Angel Studios, firmie medialnej, której produkcje obejmują serial telewizyjny o życiu Jezusa Chrystusa i kreskówkę dla dzieci o tematyce libertariańskiej z odcinkami takimi jak „The Ity Bitsy Victim Mentality”?

Chociaż rzecznik Gigafund powiedział, że Oskoui i Nosek byli pod wrażeniem „ wysoce destrukcyjnej wizji wyjątkowo demokratycznego wydawnictwa medialnego ” Harmonów , inną odpowiedź można znaleźć w ich interesach politycznych i społecznych w ciągu ostatniej dekady.

Powiązania te rzucają światło na nieprawdopodobne powiązania między współczesnymi wojnami kulturowymi podsycanymi przez Muska i innych w Dolinie Krzemowej a wyścigiem o uwolnienie technologii, które ich zdaniem ostatecznie przyniosą korzyści ludzkości. ( Pełny artykuł – wymagana subskrypcja.)

Peter Thiel (z lewej) i Elon Musk. Źródło obrazu .

Finansowanie treści religijnych przez Big Tech jest częścią tego, co niektórzy określają jako „nową prawicę”, gdzie były współzałożyciel PayPal, Peter Thiel, członek niesławnej mafii PayPal, jest postrzegany jako jeden z jej przywódców. Widzieć:

Wewnątrz nowej prawicy, gdzie Peter Thiel stawia swoje największe zakłady

To nie MAGA. To nie jest QAnon. Curtis Yarvin i wschodząca prawica tworzą inną odmianę konserwatywnej polityki. (Vanity Fair – pełny artykuł .)

Big Tech chce ocalić świat za pomocą technologii i filantropii, a ich marka „konserwatyzmu” pomaga im osiągnąć te cele

Źródło .

Za nazwiskami bogatych i wpływowych, którzy kontrolują nasz naród, takich jak dyrektorzy generalni dużych korporacji (takich jak Elon Musk) oraz bankierzy i zarządzający funduszami, tacy jak Jamie Dimon (Chase Bank) i Larry Fink (BlackRock), którzy są na ogół dobrze znane opinii publicznej, to podmioty kontrolujące ogromne sumy pieniędzy zdeponowane w tych instytucjach finansowych i finansujące te duże korporacje za pośrednictwem firm venture capital (VC), a ich nazwiska często schodzą na dalszy plan i są stosunkowo nieznane opinii publicznej.

Są jednak tak samo ważni, jeśli nie bardziej, niż inne klasy miliarderów, ponieważ to oni podejmują decyzje, na co wydawane są wszystkie te pieniądze w gospodarce.

Dwóch inwestorów venture capital opisanych w artykule Julii Black w The Information w tym tygodniu to Stephen Oskoui i Luke Nosek z Gigafund, VC, który zainwestował najwięcej w SpaceX Elona Muska, a także w wiele innych biznesów Elona Muska.

Bez tych dwóch inwestorów venture capital wątpliwe jest, czy Musk byłby na tym samym stanowisku, w jakim jest dzisiaj.

Politycznie identyfikują się raczej jako „libertarianie” i postrzegają wiele polityk lewicy jako „antybiznesowych” i stojących na drodze do ich technokratycznych celów.

Oskoui i Nosek należą do rosnącego kontyngentu w branży technologicznej – w tym, co najbardziej widoczne, byli współpracownicy PayPal i bliscy przyjaciele Musk, Peter Thiel i David Sacks – którzy uważają, że uciążliwe regulacje, biurokracja i, jak to nazywają, „obudziły” cenzurę, zahamowały tempo wzrostu postępu technologicznego.

Ich zdaniem jedynie usuwając te ograniczenia kulturowe i polityczne, będą w stanie otworzyć drzwi do obfitej, transhumanistycznej i wieloplanetarnej przyszłości.

Według swojej strony internetowej Gigafund wyszukuje „najbardziej ambitnych i transformacyjnych przedsiębiorców na świecie”, którzy chcą „rozwiązać największe problemy świata”.

Horyzonty inwestycyjne firmy obejmują dziesięciolecia, a nie lata, i zgodnie z tą misją żadna ze spółek portfelowych firmy nie wyszła z rynku publicznego ani nie została przejęta.

Ale Nosekowi i Oskoui udało się wykorzystać potencjalne źródło energii, współpracując z Elonem Muskiem.

Do tej pory Gigafund zainwestował ponad 1 miliard dolarów z łącznej kwoty 3 miliardów dolarów zgromadzonych w SpaceX, która od momentu założenia w 2002 roku zebrała 9,7 miliarda dolarów.

Biorąc pod uwagę, że SpaceX  jest wyceniany na rynkach prywatnych na 150 miliardów dolarów, Gigafund posiada udziały w kapitale zakładowym potencjalnie warte miliardy. ( Pełny artykuł – wymagana subskrypcja.)

Łukasz Nosek jest członkiem „ mafii PayPal ”:

Nosek, którego współpracownicy określają jako czarującego i charyzmatycznego, unosi się w tle niektórych z najważniejszych scen tej epoki technologicznej.

W 1998 roku wraz z Thielem i Maxem Levchinem Nosek był współzałożycielem Confinity – firmy, która połączyła się z platformą płatniczą Muska, pierwotną X.com, by ostatecznie przekształcić się w PayPal.

Kiedy współzałożyciele Noska szukali roli dla ich enigmatycznego przyjaciela, zdecydowali, że zrobi „rzeczy Luke’a”, jak głosi książka Jimmy’ego Soniego „The Founders”.

Scharakteryzowali je jako sprzeczne z intuicją pomysły marketingowe, takie jak program poleceń PayPal, który pomógł w ciągu sześciu miesięcy powiększyć bazę użytkowników firmy do ponad miliona osób – liczbę pracowników obsesyjnie śledzono na widżecie Nosek zwanym „Indeksem dominacji nad światem”.

Kiedy wzrosło napięcie co do kierunku, w jakim zmierza firma, Nosek sprzymierzył się z zespołem, który w 2000 r. przeprowadził niesławny zamach stanu Thiela, w wyniku którego Musk został usunięty ze stanowiska dyrektora generalnego PayPal. Odcinek ten na wiele lat nadwyrężył relacje Muska i Thiela – choć w jakiś sposób Musk i Nosek pozostali blisko siebie.

Po sprzedaży PayPal firmie eBay za 1,5 miliarda dolarów w 2002 roku Nosek wraz ze swoimi kolegami z PayPal, Thielem i Kenem Howery, założył fundusz Founders Fund. Ich obarczona wysokim ryzykiem i ambitna teza inwestycyjna położyła podwaliny pod śmiałe stanowisko, jakie Gigafund przyjął po latach.

W 2008 roku, kiedy Musk potrzebował awaryjnego finansowania dla SpaceX po dwóch nieudanych startach rakiet, Nosek przekonał Thiela, aby przyszedł mu z pomocą zastrzykiem w wysokości 20 milionów dolarów – co było wówczas jedną z największych inwestycji Founders Fund. W ramach umowy Nosek został powołany do zarządu SpaceX.

„Luke zawsze wydawał mi się pomostem między Elonem a Peterem” – powiedziała Ashlee Vance, która poznała Noska podczas pisania jego biografii Muska z 2015 roku. ( Pełny artykuł – wymagana subskrypcja.)

Stephen Oskoui, absolwent Stanforda i protegowany Warrena Buffeta (podobnie jak Bill Gates ), ma równie imponujące CV:

W międzyczasie Oskoui, młody absolwent Uniwersytetu Stanforda, zakładał firmę Smiley Media, świadczącą usługi reklamy internetowej, którą założył w 2001 roku. Podobnie jak Nosek, Oskoui miał supermoc — pomagał markom zapalać się. Na początku rozdawał koszulki z uśmiechniętymi buźkami każdemu, kto udostępnił jego witrynę pięciu znajomym; później był pionierem stosowania testów A/B w reklamie internetowej, osiągając roczne przychody w wysokości 50 milionów dolarów przy zerowym finansowaniu zewnętrznym. Chociaż nieistniejąca już Smiley Media nigdy nie osiągnęła poziomu sukcesu w systemie PayPal, Oskoui stał się stałym elementem małej wówczas sceny technologicznej w Austin po przeniesieniu tam swojej firmy w 2006 roku.

Ostatecznie zamknął firmę, rzekomo zainspirowany strategią inwestycyjną Warrena Buffeta z Berkshire Hathaway: „Przejął wszystkie przepływy pieniężne firm Smiley Media… i zamienił je w inwestycje o wyższym stopie zwrotu, takie jak Google, Apple, Founders Fund i Gigafund – powiedział rzecznik.

Jonathan Siddharth, założyciel platformy talentów Turing, wspomina spotkanie z Oskoui, gdy zbierał fundusze dla Rover, aplikacji do odkrywania treści, w której Oskoui został aniołem inwestora. Siddharth nazwał Oskoui jednym z „trzech ojców chrzestnych wirusowości”, wraz z założycielem Tagged Gregiem Tsengiem i innym partnerem Founders Fund Noska, Seanem Parkerem.

„Posiadał tę rzadką kombinację optymalizacji ilościowej z optymalizacją kreatywną w połączeniu ze zmysłem biznesowym” – powiedział Siddharth.

„Mam wrażenie, że Steve byłby świetnym dyrektorem ds. rozwoju każdej z wiodących obecnie firm zajmujących się sieciami społecznościowymi”. ( Pełny artykuł – wymagana subskrypcja.)

Ci technokraci są przyjaciółmi innego technokraty i producenta filmów mormońskich Jeffreya Harmona, którego uratowali, a następnie sfinansowali i przemianowali na Angel Studios, co pozwoliło Sound of Freedom trafić na duży ekran:

Zanim Harmon, Oskoui, Nosek i Musk zebrali się na wydarzeniu w lutym 2021 r., kohorta o poglądach libertariańskich miała wiele powodów do złości. Harmon bez przerwy tweetował o blokadach w związku z Covid-19, nakazach szczepień, przesadnej reakcji na powstanie z 6 stycznia i cenzurze mediów społecznościowych. Musk, który był w trakcie budowy nowej gigafabryki Tesli w Austin, wyrażał podobną frustrację.

Harmon miał też więcej osobistych frustracji, z którymi musiał się uporać. On i jego bracia byli zmuszeni rozstrzygnąć chaotyczny spór prawny z Disneyem, który pozwał VidAngel, firmę, która później przekształciła się w Angel Studios, za naruszenie praw autorskich. (Na szczęście rodzina Harmonów przekonała grupę oddanych fanów ich treści religijnych, aby przekazali wystarczającą ilość pieniędzy na pokrycie kosztów prawnych).

Po reorganizacji w ramach upadłości VidAngel odrodzi się jako Angel Studios, a jej misja będzie bardziej ambitna niż kiedykolwiek wcześniej. Rozszerzyłoby się to poza programy religijne – częściowo dlatego, że twórcy jego hitowego programu biblijnego „The Chosen” rozstali się ze studiem z powodu różnic twórczych.

Podobnie jak Oskoui i Nosek, bracia Harmon byli również zagorzałymi libertarianami i wielbicielami kryptowalut. Do 2021 r. firma była w trakcie wypuszczania na rynek „Tuttle Twins” – kreskówki uczącej dzieci libertariańskich wartości w odcinkach takich jak „When Laws Give You Lemons” i nadchodzącym „Wrestling With Socialism”.

Spektakl odzwierciedlał idee, które Nosek i Oskoui głosili od lat.

W marcu 2023 roku „Sound of Freedom” – który powstał wiele lat wcześniej, ale który większość studiów i streamerów pominęła – w końcu podpisał umowę dystrybucyjną z Angel Studios. Film opowiada historię Tima Ballarda, agenta Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, który rezygnuje ze stanowiska, aby móc uratować dziesiątki dzieci przed handlem ludźmi w kolumbijskiej dżungli. (Różne szczegóły historii Ballarda zostały zakwestionowane, a Ballard niedawno zrezygnował z pracy w swojej organizacji non-profit Operation Underground Railroad.)

Część sukcesu filmu przypisuje się unikalnej strategii marketingowej, która pozwoliła fanom zapłacić dalej, kupując bilety nieznajomym. Warto zauważyć, że film stał się wirusowy także na technicznym Twitterze, w dużej mierze dzięki poparciu samego Muska.

„Polecam umieścić go na tej platformie za darmo na krótki okres lub po prostu poprosić ludzi o subskrypcję wsparcia (nie zatrzymywalibyśmy żadnych funduszy)” – Musk napisał na Twitterze 14 czerwca, przed premierą filmu.Harmon odpowiedział: „Porozmawiajmy. To ciekawy pomysł.” ( Pełny artykuł – wymagana subskrypcja.)

Transhumanizm ma kluczowe znaczenie dla Nowej Prawicy

Źródło obrazu .

Nic dziwnego, że technokraci tworzący „Nową Prawicę” definiują chrześcijaństwo głównie przez pryzmat mormonów, ponieważ w mormonizmie istnieją elementy, które uważają transhumanizm za akceptowalny religijny wynik nowoczesnej technologii. Widzieć:

Czym jest transhumanizm mormoński?

Abstrakcyjny

Mormoński transhumanizm to idea, zgodnie z którą ludzkość powinna nauczyć się bycia współczującymi twórcami. Idea ta jest niezbędna dla mormonizmu, który zapewnia ramy religijne spójne z naturalizmem i wspierające ludzką przemianę. Mormońscy transhumaniści nie ograniczają się do tradycyjnych lub popularnych wyobrażeń o religii i wykorzystują możliwości i zagrożenia ewolucji technologicznej. Chociaż transhumanizm jest zwykle uważany za świecki, ma pewne korzenie religijne i czasami funkcjonuje jako religia. Przyspieszenie zmian kontekstualizuje transhumanistyczną narrację Mormonów o wspólnych oczekiwaniach, aspiracjach i podobieństwach między mormonizmem a transhumanizmem. Mormoński transhumanizm stworzył świeckie argumenty na rzecz wiary w Boga i religijne argumenty na rzecz transhumanizmu. ( Źródło .)

Transhumanizm jest oczywiście po prostu współczesnym rozwinięciem darwinowskiej biologii ewolucyjnej, z dodatkowym przekonaniem, że biologiczne formy życia mogą łączyć się z technologią.

Biblia nie tylko NIE naucza tej ideologii religijnej, ale wręcz naucza czegoś przeciwnego, a mianowicie faktu, że tylko Bóg może stworzyć życie, a technologia jeszcze nie stworzyła tego i nigdy nie zrobi.

Wszystko, co współczesna „inżynieria genetyczna” zdołała dotychczas wyprodukować, to imitacje pierwotnego dzieła i, moim zdaniem, zawsze niższej jakości formy w stosunku do pierwotnie stworzonych form.

Na przykład w rolnictwie technologia umożliwiła manipulacje genetyczne niektórych upraw, takich jak kukurydza i soja, w wyniku czego powstają odmiany, które nie umierają po opryskaniu toksycznymi herbicydami, takimi jak glifosat zawarty w RoundUp.

Jednak technologia nigdy nie była w stanie stworzyć nowego gatunku, na przykład zasadzić nową kukurydzę GMO, z której następnie wyrośnie arbuz, ani zupełnie innego gatunku.

Następnie Bóg rzekł: «Niech ziemia wyda roślinność: rośliny przynoszące nasienie i drzewa na ziemi, które przynoszą owoc zawierający w sobie nasienie według ich różnych rodzajów ».

I tak było. Ziemia wydała roślinność: rośliny przynoszące nasiona według ich rodzajów i drzewa przynoszące owoc, w którym było nasienie według ich rodzajów . I Bóg widział, że było dobre. (Rdz 1:11-12 Podkreślenie moje.)

Kiedy zrozumie się, jak „życie” jest faktycznie definiowane w starożytnych pismach świętych, nie da się uwierzyć w transhumanizm, ponieważ tylko Bóg może stworzyć życie. Widzieć:

Czym jest życie?

Ci transhumanistyczni technokraci będący częścią „Nowej Prawicy” wierzą, że technologia może ostatecznie osiągnąć nieśmiertelność i oszukać śmierć.

Zarówno Luke Nosek, jak i Peter Thiel zainwestowali w „zawiesinę kriogeniczną”, w której ich ciała można zamrozić po fizycznej śmierci, w nadziei, że technologia pokona śmierć, a następnie będzie można je rozmrozić i kontynuować życie w przyszłości.

Peter Thiel jest także głównym inwestorem w produkty „młodej krwi”, czyli pozyskiwanie krwi od dzieci i młodych ludzi w celu wytworzenia produktów przedłużających życie. Widzieć:

„Młoda Krew” – wschodzący rynek produktów wytwarzanych z krwi dzieci

Ci przywódcy „Nowej Prawicy” to technokraci-miliarderzy, którzy obecnie zajmują się wieloma kwestiami politycznymi, którymi zajmuje się także chrześcijańska prawica, ale proste dochodzenie w sprawie ich powiązań i technologii, w którą inwestują, wyraźnie wskazuje na szatański, masoński program.

Kiedy będziesz studiować masonerię, która jest „klubem starych, dobrych chłopców ” lub „ najstarszą tajną religią na świecie ”, dowiesz się, że powszechnie używają oni terminów na określenie „światła”, które w rzeczywistości są określeniami okultystycznymi, np. „Iluminaci , Lucyfer itp.” Widzieć:

Insider demaskuje masonerię jako najstarszą tajną religię świata i lucyferiańskie plany dotyczące Nowego Porządku Świata

Zatem kiedy Gigafund Oskoui i Noska zainwestował 47 milionów dolarów we wsparcie Angel Studios, aby „ wywrócić Hollywood do góry nogami programami religijnymi i innymi historiami wzmacniającymi światło ”, należy zrozumieć, że w dzisiejszej kulturze istnieje wiele definicji „światła”.

Bo tacy ludzie są fałszywymi apostołami, podstępnymi robotnikami, udającymi apostołów Chrystusa. I nic dziwnego, bo nawet szatan przybiera postać anioła światłości.

Nic więc dziwnego, że jego słudzy również przebierają się za sługi prawości. Ich koniec będzie odpowiadał ich uczynkom. (2 Koryntian 11:13-15)

Jedna z tych firm, w którą inwestują VC Muska, nazywa się „Luminous”:

„Jesteśmy grupą pragmatystów nastawionych na misję. Tam, gdzie niektórzy widzą zadanie niemożliwe, my widzimy szereg trudnych, wzajemnie powiązanych wyzwań, które można rozwiązać dzięki połączeniu koncentracji, zasobów i inteligentnej inżynierii. Jesteśmy tutaj, aby budować cuda technologiczne jutra.” ( Źródło .)

Tym technokratom nie można ufać! Ich technologia zniewala, a wiara w te „cuda technologiczne” doprowadzi do ich upadku.

Wszyscy miliarderzy albo są częścią masonerii, albo są przez nią kontrolowani. Dlaczego mielibyśmy szukać ratunku u bogatych?

Bracia moi, nie okazujcie stronniczości, wierząc w Pana naszego Jezusa Chrystusa, Pana chwały.

Bo jeśli na wasze zgromadzenie przyjdzie człowiek noszący złoty pierścionek i piękną szatę, a także wejdzie biedny człowiek w nędznym ubraniu, i jeśli zwrócicie uwagę na tego, który nosi piękną szatę, i powiecie: „Siedzisz tu w dobrym miejsce”, podczas gdy wy mówicie biedakowi: „Stań tam” lub „Usiądź u moich stóp”, czyż nie uczyniliście między sobą różnicy i nie staliście się sędziami złymi myślami?

Słuchajcie, moi umiłowani bracia, czyż Bóg nie wybrał ubogich tego świata na bogatych w wierze i na dziedziców królestwa, które obiecał tym, którzy Go miłują?

Ale zniesławiłeś biednego człowieka.

Czy to nie bogaci są tymi, którzy was uciskają i którzy ciągną was do sądu? Czy to nie oni bluźnią zaszczytnemu imieniu, którym zostaliście wezwani? ( Jakuba 2:1-7 )

Ale pobożność połączona z zadowoleniem jest wielkim zyskiem, gdyż niczego na świat nie przynieśliśmy i nic ze świata zabrać nie możemy.

Jeśli jednak mamy żywność i odzież, to się nimi zadowolimy.

Ale ci, którzy pragną być bogaci, wpadają w pokusę, w sidło, w wiele bezsensownych i szkodliwych pragnień, które pogrążają ludzi w ruinę i zagładę.

Bo miłość do pieniędzy jest źródłem wszelkiego zła. To przez to pragnienie niektórzy odeszli od wiary i przeszyli się wieloma boleściami. ( 1 Tymoteusza 6:6-10 )

Źródło https://healthimpactnews.com/2023/why-did-big-tech-billionaires-fund-the-distribution-of-sound-of-freedom-the-new-right-technocrats-are-redefining-conservative-politics-and-religious-values/

50% LikesVS
50% Dislikes

Dodaj komentarz

You might like