UK i Russell Brand – cenzuralne naciski urzędnika z Intel

Powiązany z Intelem urzędnik z Wielkiej Brytanii naciskający na cenzurę Russella Branda 

Autor, KIT KLARENBERG

The Grayzone

Autorem listów do firm mediów społecznościowych, żądających ukarania finansowego Russella Branda, jest brytyjski prawodawca uwikłany w londyńską wojnę z Covid-19 i ukraińskimi dysydentami. Jej mąż był dowódcą oddziału operacji psychologicznych armii.

Zarzuty brytyjskich mediów dotyczące niestosowności seksualnej i molestowania przez komika i podcastera Russella Branda skłoniły YouTube do zdemonetyzowania popularnego kanału gwiazdy 20 września. 

The Grayzone może teraz ujawnić, że cenzura finansowa Branda w YouTube jest wynikiem wysiłków byłego ministra brytyjskiego rządu, który był odpowiedzialny za stłumienie przez Londyn sprzeciwu podczas pandemii Covid-19. Jej mąż również brał udział w tej kampanii represji państwowych jako zastępca dowódcy 77. Brygady, oddziału wojny psychologicznej armii brytyjskiej.

YouTube uzasadnił swoją demonetyzację marki tym, że naruszył on „politykę odpowiedzialności twórcy”. Jest to pierwszy raz, kiedy twórca treści został ukarany finansowo przez firmę z powodów innych niż filmy opublikowane w serwisie. Rzecznik stwierdził: „Jeśli zachowanie twórcy poza platformą szkodzi naszym użytkownikom, pracownikom lub ekosystemowi, podejmujemy działania”.

Zarzuty przeciwko Brandowi datowane są na lata 2006–13 i nie zostały jeszcze udowodnione w sądzie. Nic nie wskazuje na to, że zarzuty są badane przez organy ścigania w Wielkiej Brytanii lub USA, gdzie rzekomo miały miejsce przestępstwa. Brand stanowczo zaprzecza oskarżeniom o molestowanie i gwałt.

Filmy Branda analizujące wydarzenia polityczne i tematy takie jak pandemia Covid-19, propaganda mediów korporacyjnych i wojna zastępcza na Ukrainie przyniosły mu wielomilionową widownię, co czyni go jedną z najbardziej wpływowych osobistości mediów alternatywnych na świecie. Z tego powodu wydaje się, że został naznaczony jako zagrożenie dla narracji przedstawianej przez Waszyngton i Londyn.

Nowe ustalenia sugerują, że cenzura marki w YouTube była spowodowana bezpośrednim dekretem brytyjskiego rządu. 19 września firmy zajmujące się mediami społecznościowymi TikTok i Rumble otrzymały dwa niemal identyczne listy wysłane od Caroline Dinenage, szefowej Komisji Kultury, Mediów i Sportu brytyjskiego parlamentu. Dinenage poinformowała firmy, że „obawia się, że [Brand] może czerpać korzyści z jego treści” publikowanych na obu platformach.

Następnie zasugerowała nałożenie kar finansowych: „Bylibyśmy wdzięczni, gdyby mogli Państwo potwierdzić, czy pan Brand jest w stanie zarabiać na swoich […] postach, w tym filmach związanych z poważnymi oskarżeniami przeciwko niemu, oraz o tym, co platforma robi, aby zapewnić, że twórcy nie mogą wykorzystywać platformy do narażania dobra ofiar niewłaściwych i potencjalnie nielegalnych zachowań”.

List Komisji do Rumble zawierał bezpośrednie żądanie demonetyzacji: „chcielibyśmy wiedzieć, czy Rumble zamierza dołączyć do YouTube, zawieszając możliwość pana Branda do zarabiania pieniędzy na platformie”. 

miażdżącej odpowiedzi na list Dinenage dyrektor generalny Rumble, Chris Pavlovski, zapewnił, że odnotowując, że jego firma „oczywiście ubolewa nad napaścią na tle seksualnym, gwałtem i wszystkimi poważnymi przestępstwami oraz uważa, że ​​zarówno rzekome ofiary, jak i oskarżony mają prawo do pełnego i poważnego śledztwa”. 

Następnie Pavlovski ostro skrytykował demonetyzację marki przez YouTube, oświadczając, że Rumble „reprezentuje bardzo różne wartości” i „zdecydowanie odrzuca żądania brytyjskiego parlamentu”.

Dyrektor generalny kontynuował: „Uważamy za głęboko niewłaściwe i niebezpieczne podejmowanie przez brytyjski parlament prób kontrolowania, kto może wypowiadać się na naszej platformie lub zarabiać na tym. Wyróżnienie konkretnej osoby i żądanie jej zakazu jest jeszcze bardziej niepokojące, biorąc pod uwagę brak jakiegokolwiek związku pomiędzy zarzutami a jej treścią na Rumble.”

Brytyjska para wpływowych wojowników informacyjnych celuje w niewygodne prawdy w Internecie

Caroline Dinenage pełniła funkcję ministra cyfryzacji i kultury w brytyjskim rządzie od lutego 2020 r. do września 2021 r., co czyni ją de facto szefową Departamentu Kultury, Mediów i Sportu (DCMS). 

Na tym stanowisku była osobiście odpowiedzialna za nadzorowanie prac nad represyjną, zatwierdzoną przez Światowe Forum Ekonomiczne ustawą o bezpieczeństwie w Internecie, która była krytykowana przez organizacje praw człowieka za zagrażanie prawom do wolności wypowiedzi i prywatności. Za wiodącą rolę w tworzeniu ustawy zagłuszającej mowę Dinenage została uhonorowana przez księżną Royal tytułem Damy Komendanta Imperium Brytyjskiego .

W październiku 2022 r. Princess Royal uhonorowała posłankę Caroline Dinenage za przeforsowanie ustawy o bezpieczeństwie w Internecie.

Co więcej, w tym okresie DCMS było siedzibą tajnej, prowadzonej przez funkcjonariuszy wywiadu Jednostki ds. Zwalczania Dezinformacji (CDU), która nadzorowała „narracje dezinformacyjne dotyczące COVID-19” w Internecie.

Dochodzenie przeprowadzone przez organizację zajmującą się wolnościami obywatelskimi Big Brother Watch ujawniło, że zamiast tłumić treści stwarzające zagrożenie dla zdrowia publicznego, CDU była zajęta cenzurowaniem i deplatformacją uzasadnionej krytyki internetowej dotyczącej reakcji brytyjskiego rządu na Covid-19, w tym sprzeciwu wobec blokad i paszportów szczepionkowych . 

Według oficjalnego arkusza informacyjnego CDU skupiła się na wojnie zastępczej na Ukrainie w 2022 r., a w szczególności na treściach sugerujących, że „masakra w Buczy i zamach bombowy na szpital położniczy w Mariupolu na Ukrainie były mistyfikacją”.

Mężem Dinenage jest Mark Lancaster, inny wojownik informacyjny, oddany realizacji celów propagandowych rządu brytyjskiego. Według doniesień Lancaster opuścił żonę i czteromiesięczną córkę w 2013 roku, kiedy zaczął spotykać się z Dinenage, która była wówczas żoną oficera brytyjskiej marynarki wojennej.

Lancaster, były poseł konserwatystów i minister sił zbrojnych, jako zastępca dowódcy 77. Brygady armii brytyjskiej w okresie od czerwca 2018 r. do lipca 2022 r. pomagał kierować londyńskim atakiem na sprzeciw wobec pandemii .

Specjalizująca się w „zmianie zachowań i postaw” 77. Brygada utrzymuje ogromną milicję posiadającą prawdziwe, fałszywe i zautomatyzowane konta w mediach społecznościowych w celu rozpowszechniania i wzmacniania propaństwowych przekazów oraz dyskredytowania wrogów krajowych i zagranicznych.

Podczas pandemii 77. Brygada atakowała ludność w Wielkiej Brytanii i na całym Zachodzie, stosując zaawansowane strategie manipulacji psychologicznej, doskonalone na polach bitew z siłami zbrojnymi wroga. Z internetowego profilu weterana 77. Brygady wynika, że ​​zostali oni wysłani bezpośrednio z podróży po Bliskim Wschodzie – podczas której „z powodzeniem wdrożyli strategie zmiany zachowań przeciwko ISIS” – po „przeciwdziałanie dezinformacji i dezinformacji podczas kryzysu Covid-19”.

Jednak w styczniu były sygnalista Brygady ujawnił, w jaki sposób Ministerstwo Obrony i RRU rutynowo obchodziły brytyjskie prawo, aby przyspieszyć krucjatę rządu przeciwko sprzeciwowi wobec pandemii:

„Aby ominąć trudności prawne jednostki wojskowej monitorującej sprzeciw w kraju, panował pogląd, że jeśli profil nie zawierał wyraźnie ich prawdziwego imienia i nazwiska oraz narodowości, mógł on być zagranicznym agentem i było to uczciwe. Ale jest całkiem oczywiste, że nasze działania doprowadziły do ​​​​monitorowania populacji Wielkiej Brytanii… Posty te nie zawierały informacji nieprawdziwych lub skoordynowanych [podkreślenie dodane]”.

Jak ujawnił The Grayzone w czerwcu 2023 r., brytyjski dziennikarz Paul Mason próbował złożyć „formalną skargę” dotyczącą The Grayzone do DCMS, wierząc, że spowoduje to rządowe dochodzenie w sprawie „finansowania i działalności” tego punktu sprzedaży, a ostatecznie jego usunięcia z platformy. Opiekun Masona, agent brytyjskiego wywiadu Andy Pryce, w e-mailach, które wyciekły, przechwalał się swoją osobistą rolą w zakazie przez YouTube „rosyjskich treści” w Wielkiej Brytanii. Potwierdzono, że CDU jest organem rządowym odpowiedzialnym za żądania cenzury.

Teraz ta tajemnicza, powiązana z wywiadem jednostka wydaje się stać na czele kampanii mającej na celu uciszenie Russella Branda.

Kit Klarenberg jest dziennikarzem śledczym badającym rolę służb wywiadowczych w kształtowaniu polityki i postrzegania.

Przedruk za zgodą The Grayzone

Źródło https://thegrayzone.com/2023/09/21/intel-uk-censorship-russell-brand/

50% LikesVS
50% Dislikes

Dodaj komentarz

You might like