System identyfikacji cyfrowej ID Austria od 5 grudnia

Austriacy przygotowują się do pełnego przejścia na nowy system identyfikacji cyfrowej 5 grudnia

Oczekuje się, że Austriacy podejmą kroki w celu zarejestrowania się w nowym krajowym systemie identyfikacji cyfrowej ID Austria , ponieważ rządowy termin całkowitego przejścia ze starej ery upływa 5 grudnia.

Handy-Signatur, platforma identyfikacji, z której obecnie korzystają obywatele w celu uzyskania dostępu do szeregu usług rządowych w Internecie, zostanie wycofana, ponieważ kraj patrzy w przyszłość z systemem, który zapewni bardziej płynny i bezpieczny dostęp do szeregu usług rządowych, The Local pisze w wyjaśnieniu . Funkcja Handy-Signatur, popularnie nazywana podpisem telefonu komórkowego, działa na telefonie z dostępem do Internetu, który może odbierać krótkie wiadomości serwisowe (SMS).

W danej placówce 1,5 miliona osób korzysta obecnie z ID Austria, a około 2,8 miliona innych osób nadal korzystających z Handy-Signatur będzie musiało zmienić numer najpóźniej do 5 grudnia, aby móc nadal korzystać z niektórych usług rządowych drogą cyfrową. ID Austria, przeznaczony dla osób w wieku 14 lat i starszych, spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i ochrony danych oraz stanowi podstawę krajowej platformy identyfikacji cyfrowej i wielu innych aplikacji – twierdzi rząd.

Zmiana będzie łatwiejsza dla tych, którzy już zarejestrowali się w Handy-Signatur, ponieważ będą używać tego samego profilu do rejestracji w ID Austria za pośrednictwem aplikacji mobilnej o nazwie „Digitales Amt” (Digital Office).

Jednak zalogowanie się za pomocą Handy-Signatur umożliwi im dostęp jedynie do podstawowych funkcji dokumentu ID Austria, a nie do pełnego zakresu usług, do których mogą uzyskać dostęp również obywatele spoza Austrii.

Osoby nieposiadające podpisu Handy-Signatur mogą go utworzyć przed zarejestrowaniem się w ID Austria lub mogą zarejestrować się bezpośrednio w ID Austria. Taka bezpośrednia rejestracja będzie wymagać od rejestrującego stawienia się w fizycznym biurze rejestracyjnym w celu potwierdzenia swojej tożsamości. Wymagany jest do tego paszport, zezwolenie na pobyt, prawo jazdy lub zdjęcie paszportowe.

Rząd twierdzi, że ID Austria ułatwi weryfikację tożsamości w kilku sytuacjach i w dowolnym miejscu w kraju oraz zastąpi fizyczne kopie dokumentów tożsamości, takich jak mobilne prawo jazdy. W zeszłym roku Austria wprowadziła mDL i identyfikator cyfrowy.

ID Austria ma na celu zapewnienie użytkownikom wysoce bezpiecznego dostępu do usług rządowych i komercyjnych oraz szybkiego i łatwego sposobu podpisywania dokumentów cyfrowych. Wkrótce z identyfikatora będą mogli korzystać także w całej Unii Europejskiej.

Nad projektem ID Austria czuwają Federalne Ministerstwa Finansów i Spraw Wewnętrznych.

Źródło https://www.biometricupdate.com/202310/austrians-prepare-for-full-switch-to-new-digital-id-system-dec-5

50% LikesVS
50% Dislikes

Dodaj komentarz

You might like