Potężne stacje 5G i globalny zasięg „ptasiego armagedonu”

5G, potężne stacje radarowe, pola elektromagnetyczne: globalny zasięg „ptasiego armagedonu”

Autor, Arthura Firstenberga

Anders Brunstad ostrzegł mnie o zainstalowaniu jednej z najpotężniejszych stacji radarowych na świecie na półwyspie Varanger w Finnmark w Norwegii tuż przed tym, jak na całym półwyspie padły martwe dziesiątki tysięcy ptaków. Południowe i wschodnie wybrzeża półwyspu również mają niedawno dodaną usługę 4G+ i coraz częściej 5G.

W rezerwacie przyrody Ekkerøy, na południowym wybrzeżu półwyspu, na przełomie lipca i sierpnia 2023 r. zginęło co najmniej 15 000 zagrożonych kociaków. Gniazdują tam latem na wysokich klifach, gdzie znajdują się bezpośrednio na linii ognia radar, który jest oddalony o 50 kilometrów. Restauracja w Ekkerøy została zmuszona do zamknięcia na lato, ponieważ „padał deszcz” martwych ptaków. Całkowita populacja tych ptaków morskich w Norwegii wynosiła zaledwie około 50 000 osobników. Odłowiono także martwe rybitwy i inne gatunki mew. Połowa żurawi w Ekkerøy nie żyje.

Radar o nazwie Globus III został zbudowany przez Stany Zjednoczone na wyspie Vardøya w Vardø, najbardziej na wschód wysuniętym mieście Norwegii, położonym po drugiej stronie zatoki od północnej Rosji. Wygląda na to, że jest częścią sieci obrony cywilnej zwanej Ogrodzeniem Kosmicznym. Szczegóły dotyczące tej witryny są utrzymywane w tajemnicy, ale znalazłem prośbę o informacje  opublikowaną 22 lutego 2022 r. na stronie internetowej rządu USA, SAM.gov. W Stanach: 

„Ten system to jedyny w swoim rodzaju projekt, który zostanie wprowadzony do użytku w 2023 roku. Program to dwunarodowy, oparty na współpracy wyspecjalizowany system zbiórki. Program GLOBUS to dwuzakresowy naziemny system radarowy składający się z półprzewodnikowego układu fazowanego w paśmie S, anteny talerzowej w paśmie X, zintegrowanego kontrolera systemu (ISC) i pakietu Mission Communications Suite (MCS) zlokalizowanego w zewnętrznej lokalizacji. Lokalizacja w kontynentalnych Stanach Zjednoczonych (OCONUS).”

Inne radary Space Fence znajdują się na wyspie Kwajalein na Wyspach Marshalla oraz w Australii Zachodniej. Każdy z tych radarów z układem fazowanym działającym w paśmie S (2 GHz do 4 GHz) ma 36 000 anten nadawczych, ich moc szczytowa wynosi 2,7 MW, a po skupieniu na wąskiej wiązce skanującej niebo we wszystkich kierunkach szczytowa efektywna moc wypromieniowana wynosi kilka miliardów watów . 

Pożar nie ogranicza się do Finnmarku i Norwegii. Zeszłego lata doniosłem o masowych wymieraniach gniazdujących ptaków morskich w lokalizacjach w pobliżu nowych anten w Holandii i Francji ( Ptaki na wyspie Texel ; Ostatnie schronienia ptaków morskich ). Latem sytuacja jest znacznie gorsza. Ciągłe rozprzestrzenianie się na całym świecie masztów i anten komórkowych 4G i 5G, a także morskich farm wiatrowych, spowodowało śmierć milionów dzikich ptaków na pięciu kontynentach, w tym lisów, skunksów, szopów, rybaków, borsuków, kun, niedźwiedzi czarnych , grizzly niedźwiedzie, rysie, rysie, lwy górskie, dziki, wydry, oposy z Wirginii, foki, pingwiny i inne zwierzęta.

W zeszłym roku zginęło 40% pelikanów dalmatyńskich gniazdujących w Grecji, 20% pelikanów w Rumunii oraz duże liczby w Czarnogórze i Albanii . Do maja 2023 r. zgłoszono ponad 50 000 wszelkiego rodzaju martwych dzikich ptaków w Wielkiej Brytanii, 40 000 we wschodniej Kanadzie i dziesiątki tysięcy w Stanach Zjednoczonych. Do 31 lipca 2023 r. Chiny zgłosiły liczbę 5100 martwych ptaków w Tybecie.

Ze wszystkich stanów USA nadeszły raporty o śmiertelności 129 gatunków ptaków. Zginęła ogromna liczba bielików. Tylko w listopadzie i grudniu 2022 r. wzdłuż wybrzeża Peru zginęło ponad 50 000 ptaków morskich, w tym 16 890 pelikanów peruwiańskich i 4324 głuptaków brunatnych – oba zagrożone w Peru. W Chile do 1 stycznia 2023 r. zginęło około 10 000 ptaków morskich, w tym pelikany, mewy wodorostowe, mewy Belchera, mewy szare, kormorany guanay, głuptaki peruwiańskie, rybitwy eleganckie i sępy indycze.

9 maja 2023 r. rząd chilijski zgłosił śmierć 27 977 ptaków morskich, a 21 lipca 2023 r. rząd peruwiański zgłosił śmierć 519 541 ptaków morskich. Reprezentowały one ptaki 65 gatunków. Ponadto Chile zgłosiło śmierć 2517 pingwinów Humboldta, 460 pingwinów Magellana, 16 856 lwów morskich oraz mniejszą liczbę delfinów, morświnów, wydr i innych gatunków fok, natomiast Peru zgłosiło śmierć 9314 lwów morskich i 100 innych ssaków morskich. Według raportu OFFLU , globalnej sieci ekspertów ds. grypy zwierzęcej, Chile straciło co najmniej 13% populacji pingwinów Humboldta, Peru co najmniej 36% swoich peruwiańskich pelikanów, a Chile i Peru łącznie straciły co najmniej co najmniej 9% ich lwów morskich.

Wszyscy ornitolodzy obwiniają za tę katastrofę ptasią grypę, mimo że większość martwych ptaków ma negatywny wynik testu na obecność jakiegokolwiek wirusa grypy, a te, które uzyskały pozytywny wynik, mają różne warianty wirusa, więc nie mogą przenosić wirusa na żadne inne inny, nie mówiąc już o niedźwiedziach i pingwinach. Na przykład Norweski Instytut Weterynaryjny zbadał na przykład 233 martwe ptaki pod kątem wirusa grypy w okresie od 14 sierpnia do 1 października 2023 r. Znaleziono wysoce zjadliwego wirusa H5N1 u 8 ptaków, wysoce zjadliwego H5N5 u 2 ptaków, wysoce zjadliwego H5Nx (inne podtypy ) u 2 ptaki, nisko zjadliwy H5Nx u 6 ptaków, „inny wirus grypy A” u 8 ptaków i brak wirusa u 207 ptaków.

Jednak Stany Zjednoczone gromadzą już zapasy szczepionki przeciwko wirusowi H5N1 na wypadek, gdyby rozprzestrzenił się on na ludzi i spowodował pandemię.

W wiadomościach pojawia się także informacja o zniknięciu błędów. Doktor Norman Leppla, profesor entomologii na Uniwersytecie Florydy, powiedział, że plaga nierozłączek w tym stanie całkowicie zniknęła. Zwykle przybywali masowo wiosną i jesienią w okolicach maja i września, z niewielkimi różnicami w zależności od tego, czy jesteś w północnej, czy południowej części stanu. „To nie jest subtelne, naprawdę ich tu nie ma w tym sezonie” – powiedział w wywiadzie opublikowanym 5 października 2023 roku . Ale nikt nie obwinia za to „ptasiej grypy”.

Farmy wiatrowe to także niszczycielskie ptaki, co udokumentowali niemieccy naukowcy w artykule opublikowanym w Nature 13 kwietnia 2023 r. Odkryli, że populacja nurów rdzawoszyich gwałtownie spadła w Morzu Północnym po wybudowaniu tam w latach 2010 pięciu skupisk morskich farm wiatrowych. i 2014. Ich populacja spadła średnio o 94% w promieniu 1 kilometra od farmy wiatrowej i o 52% w promieniu 10 kilometrów, przy pewnym spadku populacji w odległościach do 24 kilometrów.

Farmy wiatrowe zabijają także wieloryby. W ostatnich miesiącach co najmniej 32 martwe wieloryby wyrzuciły na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, co skłoniło grupę legislatorów z New Jersey do wezwania do natychmiastowego moratorium na morskie farmy wiatrowe na tym obszarze.

Społeczności, które się budzą

W dystrykcie Gariaband w Chhattisgarh, w indyjskiej wiosce Lachkera, w której mieszka 600 rodzin, zapanował zdrowy rozsądek. Uchwała wsi zabrania instalowania jakichkolwiek masztów komórkowych w celu ochrony ptaków. „Dowiedzieliśmy się, że wieże transmisyjne powodują szkodliwe promieniowanie; wolelibyśmy mieszkać ze słabą łącznością sieciową z sąsiednich lokalizacji. Miło jest powitać bociany Openbill wraz z nadejściem monsunu. Gniazdują na drzewach naszej wioski i nikt im nie przeszkadza. Nie pozwalamy żadnemu dostawcy usług telefonii komórkowej na budowę swojej wieży pomimo nacisków i pokus z jego strony” – powiedział Uday Nishad, wybrany na szefa samorządu wiejskiego.

Dowiedzieli się tego z badania terenowego przeprowadzonego przez naukowców z CV Raman University w 2017 roku wśród ptaków w pobliżu 9 wież komórkowych w dystrykcie Bijapur. Przeglądając 113 badań dotyczących ekologicznych skutków promieniowania RF, autorzy napisali:

„Kiedy ptaki są wystawione na działanie słabych pól elektromagnetycznych, dezorientują się i latają we wszystkich kierunkach, co szkodzi ich naturalnym zdolnościom nawigacyjnym. Duża liczba ptaków, takich jak gołębie, wróble, łabędzie, ginie z powodu ingerencji „niewidzialnego wroga”, czyli mobilnej wieży. Ostatnio zauważono również, że zwierzęta wykorzystywane w pobliżu ruchomych wież są podatne na różne niebezpieczeństwa i zagrożenia życia, w tym martwe porody, samoistne poronienia, deformacje wrodzone, problemy behawioralne i ogólny pogorszenie ogólnego stanu zdrowia. Zanieczyszczenie elektromagnetyczne jest również możliwą przyczyną deformacji i spadku liczebności niektórych populacji płazów. Oprócz ptaków i zwierząt promieniowanie elektromagnetyczne emitowane przez maszty komórkowe może również wpływać na warzywa, uprawy i rośliny w ich pobliżu”.

Odwiedzali obszary, w których znajdowała się każda wieża komórkowa, przez 2–3 godziny rano i 2–3 godziny wieczorem, codziennie przez 6 miesięcy, i liczyli ptaki — pawie, dzikie kaczki, wrony, papugi, kukułki, wróble, dzikie gołębie, orły i dzięcioły. W 2017 r. było znacznie mniej ptaków wszystkich gatunków niż w badaniu przeprowadzonym w 2006 r. przed wzniesieniem wież.

Warto jeszcze raz powtórzyć, że grypa, czy to u ludzi, zwierząt, czy ptaków, nie jest wywoływana przez wirusa i nigdy nie wykazano, że jest chorobą zakaźną. W roku 1918, w szczytowym okresie epidemii grypy hiszpanki, podejmowane przez zespoły medyczne w Bostonie i San Francisco próby wykazania zaraźliwego charakteru grypy zakończyły się całkowitym i rażącym niepowodzeniem. Takie eksperymenty na ludziach opublikowano w Journal of the American Medical Association , Boston Medical and Surgical Journal i Public Health Reports . Takie eksperymenty na koniach opublikowano w czasopiśmie Veterinary Journal . Rozdziały 7, 8 i 9 mojej książki „ The Invisible Rainbow: A History of Electricity and Life ” poświęcone są kompletnemu, szczegółowemu badaniu historii i nauki o grypie. Rozdział 16, najdłuższy w książce, poświęcony jest częściowo wpływowi promieniowania elektromagnetycznego na ptaki. Niektóre choroby wywoływane są przez wirusy, ale grypa do nich nie należy. Jeszcze raz sugeruję, aby wszystkie organizacje zajmujące się ochroną ptaków zaopatrzyły się w moją książkę i uważnie ją przeczytały. 

Arthur Firstenberg , prezes  grupy zadaniowej ds. telefonii komórkowej , autor,  The Invisible Rainbow: A History of Electricity and Life , administrator,  Międzynarodowy apel o zatrzymanie 5G na Ziemi i w kosmosie , opiekun, ECHOEarch.org (Zakończ telefony komórkowe tutaj na ziemi)

Wszystkie zdjęcia w tym artykule pochodzą z grupy zadaniowej ds. telefonów komórkowych


Okładka Niewidzialna tęcza

Niewidzialna tęcza: historia elektryczności i życia

Ostatnie schronienia ptaków morskich: choroba popromienna 4G i 5G z wież komórkowych

Arthura  Firstenberga

Strony: 576

Wydawca : Chelsea Green Publishing

Data publikacji : 9 marca 2020 r

ISBN : 9781645020097

Sieć 5g jest wdrażana w całym kraju pomimo coraz większej liczby dowodów na to, że ma ona szkodliwy wpływ na nasze zdrowie, bezpieczeństwo i środowisko. Niewidzialna tęcza to przełomowa historia elektryczności, jakiej nigdy wcześniej nie opowiadano – ukazująca jej realny wpływ na biosferę i zdrowie ludzkie.

W ciągu ostatnich 220 lat w społeczeństwie wykształciło się powszechne przekonanie, że energia elektryczna jest „bezpieczna” dla ludzkości i planety. Naukowiec i dziennikarz Arthur Firstenberg podważa to przekonanie, opowiadając historię elektryczności w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie opowiadano – z ekologicznego punktu widzenia – opisując szczegółowo wpływ, jaki ten podstawowy element społeczeństwa ma na nasze zdrowie i naszą planetę.

Niewidzialnej tęczy Firstenberg śledzi historię elektryczności od początków XVIII wieku do współczesności, przedstawiając przekonujący dowód na to, że wiele problemów środowiskowych, a także główne choroby cywilizacji uprzemysłowionej – choroby serca, cukrzyca i nowotwory – są powiązane z zanieczyszczenie elektryczne.

Oryginalnym źródłem tego artykułu jest Global Research

Prawa autorskie © Arthur Firstenberg , Global Research, 2023

Źródło https://www.globalresearch.ca/global-extent-bird-armageddon/5836931

50% LikesVS
50% Dislikes

Dodaj komentarz

You might like