BIAŁA FOSFOROWA BROŃ w Gazie i Libanie

Izrael nielegalnie rozmieszcza broń BIAŁĄ FOSFOROWĄ w Gazie i Libanie – niewinni cywile giną podczas powtarzających się bombardowań kościołów i szpitali

Autor: Ethan Huff

Izrael nielegalnie rozmieszcza broń BIAŁĄ FOSFOROWĄ w Gazie i Libanie – niewinni cywile giną podczas powtarzających się bombardowań kościołów i szpitali

20.10.2023 / Autor: Ethan Huff

Dochodzenie przeprowadzone przez Human Rights Watch (HRW) wykazało, że Izrael używa białego fosforu w swoich ciągłych operacjach wojskowych przeciwko Gazie i Libanowi.

Materiał filmowy przechwycony w Libanie, uzyskany przez HRW, pokazuje wielokrotne ataki artyleryjskie z użyciem białego fosforu na port w mieście Gaza, a także w dwóch wiejskich lokalizacjach wzdłuż granicy izraelsko-libańskiej.

Jeśli nie jesteś zaznajomiony, biały fosfor jest wysoce niszczycielską substancją chemiczną rozproszoną w pociskach artyleryjskich, która zapala się pod wpływem tlenu. Ponieważ może czasami powodować głębokie oparzenia kości i inne uszkodzenia u ludzi, jest zakazana jako broń chemiczna na mocy konwencji międzynarodowych.

„Biały fosfor to śmiertelna substancja chemiczna, która może poparzyć ludzką skórę i spowodować rozpad tkanek w głębi organizmu” – twierdzi HRW. „Zapala się pod wpływem tlenu i pali się dalej, dopóki nie zostanie pozbawiony tlenu lub wyczerpany”.

HRW przeprowadziła wywiady z dwiema osobami, które osobiście widziały izraelski atak białego fosforu w Gazie, i ujawniła, że ​​użyto go na gęsto zaludnionym obszarze, w którym przebywało wielu cywilów.

„Za każdym razem, gdy biały fosfor jest używany w zatłoczonych obszarach cywilnych, stwarza to wysokie ryzyko rozdzierających oparzeń i cierpienia przez całe życie” – stwierdził w oświadczeniu Lama Fakih, dyrektor HRW na Bliski Wschód i Afrykę Północną.

„Biały fosfor jest bezprawnie i masowo stosowany w przypadku wybuchu powietrza na zaludnionych obszarach miejskich, gdzie może spalić domy i wyrządzić rażące szkody ludności cywilnej.

(Powiązane: Globalista Henry Kissinger wścieka się na wszystkich uchodźców, których on i inne „elity” sprowadził do Europy w ciągu ostatniej dekady, ponieważ prawie wszyscy z nich są zwolennikami Palestyny.)

Używanie przez Izrael białego fosforu na obszarach zamieszkałych przez ludność cywilną stanowi Zbrodnię Wojenną w świetle prawa międzynarodowego

Chociaż można argumentować, że jest czas i miejsce na użycie białego fosforu, taki argument ma zastosowanie wyłącznie w przypadku celów, w których pobliżu nie mieszkają tysiące, a potencjalnie miliony niewinnych cywilów.

W tym przypadku wydaje się, że Izrael bezkrytycznie wysadził port w Gazie pomimo obecności dużej liczby cywilów, co prawdopodobnie naraziło przynajmniej część z nich na kontakt z toksyczną, trującą substancją podczas codziennych zajęć.

HRW twierdzi, że Izrael powinien bez żadnego wyjątku zakazać wszelkiego użycia „wystrzeliwowanej” w powietrze amunicji z białym fosforem na obszarach zaludnionych, zwłaszcza że dostępne są nieśmiercionośne alternatywy.

Fakt, że Izrael zdecydował się nie zastosować nieśmiercionośnej alternatywy, sugeruje czystą nienawiść reżimu do Palestyńczyków, którzy zostali zmuszeni do przeniesienia się do obozu koncentracyjnego na świeżym powietrzu znanego jako Gaza.

Badacz broni Amnesty International, Brian Castner, twierdzi, że w pełni zgadza się z oceną HRW, że Izrael w rzeczywistości użył białego fosforu w kilku ostatnich atakach.

„Istnieją uzasadnione zastosowania białego fosforu do znakowania i przesiewania, ale jest ich bardzo, bardzo niewiele” – Castner powiedział Al Jazeera . „Nigdy nie należy stosować białego fosforu na obszarach gęsto zaludnionych, a Gaza jest jednym z najgęściej zaludnionych miejsc na świecie”.

Izraelskie Siły Obronne (IDF) zaprzeczają jakiemukolwiek użyciu białego fosforu w Gazie, twierdząc, że oskarżenie jest „jednoznacznie fałszywe”.

Konwencja Narodów Zjednoczonych o broni konwencjonalnej zabrania stosowania białego fosforu w każdym miejscu, w którym przebywają cywile. Nie jest jednak całkowicie zakazany, ponieważ można go używać na niezamieszkanych obszarach do generowania zasłony dymnej, oznaczania celów i spalania celów wroga.

Wielu nie wierzy twierdzeniom Izraela, że ​​nie użył białego fosforu w ostatniej rundzie ataków, ponieważ reżim użył go podczas bombardowania Gazy w 2009 roku, co spotkało się z powszechnym potępieniem.

W 2013 r. izraelskie wojsko oświadczyło, że nie będzie już używać białego fosforu na obszarach zaludnionych, z wyjątkiem wyjątkowych okoliczności, po złożeniu petycji do izraelskiego Sądu Najwyższego.

Najnowsze wiadomości na temat konfliktu izraelsko-palestyńskiego można znaleźć na stronie WWIII.news .

Źródła tego artykułu obejmują:

AlJazeera.com

NaturalNews.com

Źródło https://www.chemicals.news/2023-10-20-israel-white-phosphorus-gaza-lebanon-civilians-genocide.html

50% LikesVS
50% Dislikes

Dodaj komentarz

You might like