George Soros i działania w celu przejęcie polskich mediów

George Soros podejmuje działania mające na celu przejęcie polskich mediów

AUTOR: RHODA WILSON

Polskie media głównego nurtu są infiltrowane przez wspierane przez lewicę grupy inwestycyjne popierające eurokratę Donalda Tuska, twierdzi francuski portal informacyjny.

Jak wynika z raportu francuskiego portalu Observatoire du Journalisme, Fundusz Inwestycyjny Rozwoju Mediów George’a Sorosa oraz niemiecko-szwajcarska grupa medialna Ringier Axel Springer podzieliły polski rynek medialny .

Z analizy  francuskiego dziennika wynika, że ​​od 8 listopada w radzie nadzorczej grupy Wirtualna Polska Holding, będącej właścicielem podmiotów posiadających udziały w kilku polskich mediach, zasiada przedstawiciel wspieranego przez Sorosa MDIF.

Jest to następstwem przejęć innych znaczących polskich mediów, takich jak  Agora , wydawca najważniejszej Gazety Wyborczej i Radia Zet oraz  Gremi Media , wydawca wpływowego dziennika Rzeczpospolita.

Inwestycja w Wirtualną Polską (wp.pl) funduszu Sorosa to skromne 1,5 mln euro za zaledwie 0,2 proc. udziałów w spółce, ale według polscy właściciele tego portalu. Głównym rywalem Wp.pl na rynku jest Onet.pl, którego właścicielem jest Ringier Axel Springer, właściciel tabloidu Fakt i tygodnika Newsweek Polska.

Wszystkie wymienione powyżej media są zagorzałymi zwolennikami nowej większości parlamentarnej w Polsce, złożonej z liberałów, centrystów i lewicowców, na czele której stoi były premier i przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. 

Observatoire du Journalisme zauważa, że ​​po przejęciu telewizji publicznej (TVP) i radia (Polskie Radio) przez sojuszników Donalda Tuska, polski rynek medialny, podobnie jak przed 2015 rokiem, ulegnie znacznemu przechyleniu na korzyść lewicy politycznej.

Gazeta stwierdziła, że ​​choć obywatele francuscy wkrótce nie będą już słyszeć w krajowych mediach głównego nurtu o zagrożeniach dla wolności prasy i pluralizmu mediów w Polsce, to oni mają teraz największe powody do niepokoju, jako że najpotężniejsze i najlepiej finansowane grupy medialne w Polsce są już po stronie innego rządu Donalda Tuska.

Opublikowano ponownie z Remiksu

Wyróżnione zdjęcie: Przewodnik medialny po Polsce (po lewej). Źródło: BBC . George Soros (z prawej). Źródło: Britannica

Źródło https://expose-news.com/2023/11/20/soros-makes-moves-to-take-over-polish-mass-media/

50% LikesVS
50% Dislikes

Dodaj komentarz

You might like