Czy Ziemia to szkoła czy więzienie?

Jednym z najbardziej rozpowszechnionych przekonań występujących w prawie wszystkich religiach i systemach duchowych jest to, że żyjemy w cudownym świecie, zaprojektowanym przez życzliwego projektanta, stworzonym przez świętego, kochającego i doskonałego monoteistycznego Stwórcę.


Wszechświat jest postrzegany jako uniwersytet, materialny wymiar, w którym możemy manifestować nasze pragnienia, uczyć się lekcji, gromadzić informacje i doświadczenia, rozwijać się i ewoluować w coś lepszego, a później udać się w lepsze miejsce.


Rozwijając naszą karmę, żyjąc zgodnie z pewnymi przykazaniami lub mając wystarczającą wiarę, obiecuje się nam nieśmiertelność w niebiańskim świecie pozagrobowym z innymi doskonałymi istotami duchowymi.


Ogólnie rzecz biorąc, tym twierdzeniom towarzyszy dalsze przekonanie, że ci, którzy nie manifestują swoich pragnień, odmawiają uczenia się lekcji, nie rozwijają swojej karmy, żyją niezgodnie z przykazaniami lub nie mają wystarczającej wiary, są skazani na prawie niekończące się reinkarnacje lub, co gorsza, na spędzenie wieczności w piekle.

Źródło: https://www.youtube.com/@FlatEarthEric

94% LikesVS
6% Dislikes

1 Comment

Dodaj komentarz

You might like