Szczepionki przeciwdziałające zmianom klimatycznym

autorstwa Yudiego Shermana

Światowe Forum Ekonomiczne wzywa do produkcji szczepionek chroniących przed „zmianami klimatycznymi”.

W zeszłym tygodniu w artykule szef Centrum Zdrowia i Opieki Zdrowotnej Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) Shyam Bishem zauważył, że po raz pierwszy od 28 lat Organizacja Narodów Zjednoczonych poświęci jeden dzień podczas corocznego szczytu klimatycznego (COP28) w grudniu br. „zmian klimatycznych” na zdrowie.

Według programu ONZ „Jedno zdrowie” „zmiany klimatyczne” są czynnikiem napędowym zdrowia ludzkiego. Na przykład cieplejszy klimat może sprzyjać inwazji kleszczy, które mogą nieść ze sobą śmiertelne choroby, a zmieniające się warunki pogodowe mogą powodować rozprzestrzenianie się ptasiej grypy.

Dlatego też w programie „Jedno zdrowie” stwierdza się, że ponieważ choroby pandemiczne mają charakter odzwierzęcy – przenoszą się ze zwierząt na ludzi – zdrowie ludzkie należy postrzegać w kontekście zwierząt i środowiska, czyli tak zwanego „interakcji człowiek-zwierzę-środowisko”.

„Według WHO choroby przenoszone przez wektory – przenoszone przez organizmy takie jak komary i kleszcze – stanowią ponad 17% wszystkich chorób zakaźnych i zabijają ponad 700 000 osób rocznie” – napisał Bishem w artykule z zeszłego tygodnia, którego także współautorem jest przez partnerów z firmy konsultingowej Oliver Wyman. „Ekstremalne warunki klimatyczne i pogodowe, takie jak susze, fale upałów, powodzie i opady deszczu, wydłużają okresy lęgowe i terytorium komarów, kleszczy i innych wektorów.

„Oznacza to, że zmiana klimatu może pomóc w rozprzestrzenianiu się wirusów takich jak malaria, denga i Zika na wyższe szerokości geograficzne i narażać na nie więcej ludzi. Badanie przeprowadzone w 2019 r. wykazało, że do 2050 r. dwa główne komary przenoszące choroby znacznie rozszerzą swój zasięg, stanowiąc zagrożenie dla 49% światowej populacji” – czytamy dalej w artykule.

WEF ostrzega ponadto, że globalne ocieplenie powoduje pożary, które powodują zanieczyszczenie powietrza, które może powodować choroby układu oddechowego i układu krążenia, a wszelkie katastrofy klimatyczne spowodują pogorszenie zdrowia psychicznego.

Wraz z ONZ WEF ustanowiło własną Inicjatywę na rzecz Klimatu i Zdrowia, która „zajmuje się powiązaniem między klimatem a zdrowiem” poprzez „kształtowanie rozwiązań o dużym wpływie”, w tym szczepionek.

„Możemy działać już teraz, aby wzmocnić infrastrukturę i promować szczepionki, które należy opracować, lub leki wymagające większej wydajności produkcyjnej” – podsumował WEF.

Na początku tego miesiąca badanie ostrzegało, że „zmiany klimatyczne” i wylesianie spowodują wykładniczy wzrost liczby zgonów spowodowanych niektórymi wirusami. Naukowcy pracujący dla Ginkgo Bioworks – dużej firmy biotechnologicznej wspieranej przez miliardera-globalistę Billa Gatesa – również zasugerowali zastrzyki mRNA jako środek łagodzący wpływ globalnego ocieplenia.

Twórcy szczepionek również wzywają do szczepień jako „krytycznej odpowiedzi na kryzys klimatyczny”. Gigant farmaceutyczny AstraZeneca w czerwcu uznał „zmiany klimatyczne” za kryzys zdrowia publicznego, wywołując obawy, że przemysł farmaceutyczny może odgrywać rolę w wypracowywaniu mandatów klimatycznych. Jego uwagi pojawiły się dwa miesiące po tym, jak wiceprezes wykonawczy ds. szczepionek firmy Sanofi, Thomas Triomphe, napisał artykuł zatytułowany „Innowacje w zakresie szczepionek to kluczowa odpowiedź na kryzys klimatyczny”.

Za pośrednictwem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ONZ ostrzega przed „pandemią klimatyczną”. W maju WHO nawiązała współpracę z Rockefeller Center o wartości 5 milionów dolarów w celu „odkrywania” chorób wywoływanych przez pogodę.

** Źródło

50% LikesVS
50% Dislikes

Dodaj komentarz

You might like