Wiadomość od afrykańskiego drobnego rolnika do COP28

Wiadomość od afrykańskiego drobnego rolnika do przedstawicieli krajów będących na konferencji COP28 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich: „Afryka potrzebuje paliw kopalnych”

AUTOR: RHODA WILSON

The Exposé

COP28 stwierdza, że ​​„jednoczy świat, aby się zjednoczyć, działać i dostarczać”. Nie jest to prawdą, zdaniem pewnego drobnego rolnika z Kenii, który nie zgadza się z przejściem Afryki na „energię odnawialną”.

„Do was, zachodnich rządów i organizacji ekologicznych, które nam głosicie – zmiany klimatyczne nie są problemem w Afryce” – powiedział. „Afryka potrzebuje paliw kopalnych”.

COP28 odbywa się w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich („ZEA”) w dniach od 30 listopada do 12 grudnia 2023 r. Według strony internetowej jednym z najważniejszych wydarzeń COP28 jest zwołanie przez prezydenta Kenii Ruto przywódców afrykańskich w celu przyspieszenia realizacji afrykańskiej inicjatywy na rzecz zielonej industrializacji , wykorzystującej w sprawie rurociągu czystej energii prowadzonego przez Zjednoczone Emiraty Arabskie w Afryce.

Na szczycie Prezydent COP28, dr Sultan Al Jaber , uruchomił Globalny Akcelerator Dekarbonizacji („GDA”), serię inicjatyw mających na celu „przyspieszenie transformacji energetycznej i radykalne ograniczenie globalnych emisji”.

W ramach GDA 50 przedsiębiorstw reprezentujących ponad 40 procent światowej produkcji ropy naftowej podpisało Kartę Dekarbonizacji Ropy i Gazu („OGDC”), zobowiązując się do zerowej emisji metanu i zaprzestania rutynowego spalania na pochodniach do 2030 r. oraz do całkowitego zerowego zużycia netto działania najpóźniej do 2050 r. Ponad 29 krajowych koncernów naftowych („NOC”) zobowiązało się do przestrzegania Karty – jest to największa w historii liczba NOC, która podpisała zobowiązanie dotyczące dekarbonizacji. Jak stwierdza strona internetowa COP28, OGDC stanowi ważny krok w kierunku intensyfikacji działań branży zgodnych z celami Porozumienia paryskiego.

Sygnatariusze Karty zgadzają się ukierunkować szereg kluczowych działań, w tym inwestowanie w system energetyczny przyszłości, obejmujący odnawialne źródła energii, paliwa niskoemisyjne i technologie o ujemnych emisjach.

Poniżej znajduje się wiadomość wideo od Juspera Machogu, drobnego rolnika z obszarów wiejskich Kisii w Kenii, na Światowy Szczyt Działań Klimatycznych Organizacji Narodów Zjednoczonych („COP28″), który odbywa się obecnie w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Transkrypcja

Nazywam się Jusper Machogu, drobny rolnik i inżynier rolnictwa z Kenii i mam wiadomość dla COP28, spotkania ONZ COP28, które odbędzie się w Arabii Saudyjskiej [Machogu popełnił błąd i chciał powiedzieć „Zjednoczone Emiraty Arabskie ”. 

Moje przesłanie jest następujące: Afryka potrzebuje paliw kopalnych.

Potrzebujemy paliw kopalnych, aby poprawić jakość naszego życia. Do rozwoju gospodarczego potrzebujemy paliw kopalnych. 

Wy głosicie nam – zachodnie rządy i organizacje ekologiczne, głosicie nam o zmianach klimatycznych, zmiany klimatyczne nie są dużym problemem dla Afrykanów.

Mamy dużo większe problemy. U nas ludzie śpią głodni. Mamy ludzi bardzo biednych. Mamy ludzi bez prądu. Mamy ludzi, którzy nie mają dostępu do czystej wody. To są nasze duże problemy.

Mamy ludzi gotujących na drewnie opałowym, a ty mówisz nam, że powinniśmy dbać o środowisko i zmiany klimatyczne. W ogóle jakie zmiany klimatyczne?

Zatem moje przesłanie do tych przywódców, do przywódców afrykańskich, brzmi: nie dajcie się przekupić, stójcie niewzruszenie. Nawet nie bierz udziału w spotkaniu COP28. Ci ludzie, którzy chcą podejmować za nas decyzje i prowadzić dla nas politykę, niech sami ją ustalają. Ale w imię zmian klimatycznych powiemy „nie” neokolonializmowi. Wszystkim nam powinno zależeć na rozkwicie ludzkości; Afrykanie się rozwijają. 

I to jest moje przesłanie.

Wiadomość od drobnego rolnika z obszarów wiejskich Kisii w Kenii do COP28 ONZ w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Po swoim filmie Machogu umieścił wątek na Twitterze, który skopiowaliśmy poniżej, z kilkoma drobnymi zmianami i dodatkowymi hiperłączami dla przejrzystości. Jego wątek można przeczytać na Twitterze TUTAJ lub w aplikacji Threadreader TUTAJ .

Dlaczego Afryka potrzebuje paliw kopalnych?

Przemysł energetyczny napędza każdą inną branżę. Ponieważ chcemy się rozwijać, chcemy zastąpić ~90% energii SS Africa pochodzącej ze spalania drewna opałowego i resztek pożniwnych. Ale przede wszystkim dlatego, że chcemy się wyżywić, pokonać głód i mieć cztery filary współczesnej cywilizacji – cement, stal, tworzywa sztuczne i nawozy syntetyczne – a wszystko to dostępne dzięki paliwam kopalnym („FF”).

Afryka, w której zamieszkuje 17% ludności świata, zużywa 5% światowej produkcji nawozów syntetycznych.

  Dlaczego mówię, że potrzebujemy więcej nawozu w Afryce dla mojego ludu?

  Średnie zużycie syntetycznych nawozów azotowych na hektar w kilogramach:

  • Afrykanin 20
  • USA 120
  • UE 150
  • Indie 250
  • Chiny do 350!

  Więcej nawozów i maszyn rolniczych to sposób, w jaki Chiny karmią swoich obywateli!

  Źródło: Nasz świat w danych

  Kraje propagujące energię słoneczną i wiatrową wykorzystywały i nadal wykorzystują mnóstwo paliw kopalnych do zasilania swojej cywilizacji. A tak przy okazji, wmawiają nam energię słoneczną i wiatrową, kradnąc jednocześnie nasze paliwa kopalne.

  Ale słońce i wiatr to tylko prąd. Afryka zużywa 4% światowej produkcji energii elektrycznej.

  Moja sześcioosobowa rodzina zużywa 200 kWh rocznie. To mniej niż typowa amerykańska lodówka, która zużywa 500 kWh rocznie! I to zdecydowanie mniej w porównaniu z Amerykaninem, który zużywa 13 000 kWh rocznie!

  Ponieważ jesteśmy biedni. Nie mamy zmywarek, lodówek, pralni, kuchenek mikrofalowych itp. Prąd wykorzystujemy głównie do oświetlenia i ładowania telefonów! Zatem energia słoneczna i wiatrowa nie są rozwiązaniem, ONZ!

  Kiedy tego nie robią (mam na myśli zachodnie rządy i antyhumanistyczne organizacje ekologiczne), są zajęci przekupywaniem naszych przywódców, aby mieli nasze paliwa kopalne! Lub płacenie młodym aktywistom za zatrzymanie rozwoju paliw kopalnych w Afryce – takich jak rurociąg naftowy w Afryce Wschodniej („EACOP”) – w zamian za pieniądze, pięciogwiazdkowe hotele i loty biznesowe.

  Maszyny wzmacniają i rozszerzają nasze możliwości, a mojej mamie przydałyby się niektóre. W USA maszyny skróciły czas potrzebny człowiekowi na wyprodukowanie kilograma pszenicy z 10 minut do 2 sekund w ciągu około 100 lat. Maszyny rolnicze nie będą zasilane sporadycznie rozproszonym wiatrem i energią słoneczną. Bo maszyny elektryczne, podobnie jak pojazdy elektryczne („EV”), to marzenie!

  Pomagają zniewolić moich ludzi w Kongo, gdzie 40 000 dzieci pracuje jako rzemieślnicy w górnictwie – według prognoz do 2035 r. liczba ta wzrośnie do 800 000, ponieważ popyt na czerwony kobalt wzrośnie 20-krotnie, aby jakiś bogaty mieszkaniec Zachodu czuł się dobrze w swoim samochodzie elektrycznym!

  Pomagają antyhumanistycznym organizacjom pozarządowym i nienawidzącej Afryki ONZ (która jakiś czas temu napisała artykuł na temat „Korzyści z głodu na świecie” [ ONZ usunęła ten artykuł ]), aby utrzymać nas w biedzie – wyludnienie!

  Za dużo nas, za dużo ich! Organizacje doją ludzi o dobrych sercach w celu uzyskania funduszy pomocowych, a ONZ utrzymuje Afrykanów w biedzie.

  Neokolonialna ONZ ukrywa się teraz za zmianami klimatycznymi. Naciska także MFW i Bank Światowy na Afrykanów, aby zapewnili zerowy rozwój paliw kopalnych (chyba że dotyczy to krajów zachodnich), ograniczone zużycie nawozów i wysokie ceny paliwa, a także inne neokolonialne taktyki udoskonalone przez ONZ.

  Moje przesłanie jest następujące: Nie bierzmy udziału w COP 28. A jeśli to zrobimy, głośmy, dlaczego potrzebujemy rozwoju gospodarczego poprzez dostęp do większej ilości energii. Niezawodna energia z paliw kopalnych, której mamy pod dostatkiem. Nie potrzebujemy pomocy. Mamy rozwiązania.

  Wychowywali mnie rodzice, których środki do życia utrzymywały się wyłącznie z drobnego rolnictwa. Przez całe życie pracowałem na naszych małych farmach. Jest to norma dla 99% mieszkańców mojej społeczności i ponad 70% Kenijczyków.

  Mam zrównoważony program stażowy dla ONZ, różnych organizacji pozarządowych i personelu zajmującego się ochroną środowiska (jeśli mnie nie zablokowali) oraz osób, które chciałyby spróbować życia na wsi – możesz to sprawdzić na moim [Twitterze poniżej].

  Paliwa kopalne dla Afryki!

  Pamiętaj, aby [odwiedzić] mój Substack i dowiedzieć się tam o mnie więcej. [Spójrz tutaj .]

  Zrównoważony staż. [Sfrustrowany tym, że aktywiści i światowi przywódcy mówią krajom afrykańskim, aby nie rozwijały się w oparciu o węgiel, ropę i gaz, rolnik z Kenii powiedział Cowboy State Daily , że oferuje staż, aby edukować ludzi na temat życia bez paliw kopalnych. Więcej przeczytasz TUTAJ .]

  Wywiad, który przeprowadziłem z [filozofem i ekspertem ds. energii] Alexem Epsteinem podczas Afrykańskiego Tygodnia Energii w zeszłym miesiącu. [Zobacz film poniżej.]

  [W poniższym filmie Alex Epstein obala pojęcie „sprawiedliwej transformacji” i podkreśla kluczowy wymóg obfitości energii na kontynencie afrykańskim w przekonującej i merytorycznej rozmowie z kenijskim inżynierem rolnictwa Jusperem Machogu. Dyskusja dotyka kluczowych tematów, takich jak potencjał Afryki, ograniczenia alternatywnych źródeł energii oraz znaczenie wykorzystania paliw kopalnych dla napędzania postępu i dobrobytu w regionie.]

  Źródło filmu https://www.youtube.com/watch?v=ByeDW5rliPY

  Źródło artykułu https://expose-news.com/2023/12/04/message-to-cop28-africa-needs-fossil-fuels/

  100% LikesVS
  0% Dislikes

  1 Comment

  Dodaj komentarz

  You might like