Największa cewka Tesli – Istra, Rosja

Siemanko. Niedawno usłyszałem, że jesteście zainteresowani technologią Starego Świata i uważam, że nikt nie uosabia jej bardziej niż Nikola Tesla i jego cewka Tesli.

Przeglądając historię cewek Tesli, znalazłem kilka filmów, które twierdzą, że prezentują największą cewkę Tesli na świecie.

Poddamy te twierdzenia testowi, podróżując w głąb Rosji, gdzie znajdziemy tajemniczą strukturę, o której mówi się, że została zbudowana w latach siedemdziesiątych XX wieku, ale wydaje się jednocześnie staroświecka i futurystyczna.

Jest to Centrum Badań Wysokonapięciowych Istra, znane również jako Ośrodek Badawczy Generatorów Tesli.

W tej tajnej lokalizacji, ujawnionej niedawno przez Rosję, znajduje się największa na świecie cewka Tesli, a raczej seria cewek Tesli, z których niektóre mają ponad 20 pięter wysokości.

Te genialne cewki łączą się ze sobą, tworząc jedną z najbardziej tajemniczo zaprojektowanych struktur na planecie Ziemia.

Omówimy możliwości takiej technologii, ogólny wpływ Centrum Badań Wysokiego Napięcia Istra na społeczeństwo rosyjskie, a także zanurzymy się w Kopule, która kiedyś stała nad Cewkami, zanim się zawaliła.

Uzupełniające artykuły z Wikipedii:

Genrator Marksa: https://en.wikipedia.org/wiki/Marx_generator

Istra – centrum badań wysokich napięć: https://en.wikipedia.org/wiki/Istra_High_Voltage_Research_Center

Cewka Tesli: https://en.wikipedia.org/wiki/Tesla_coil

Puls elektromagnetyczny: https://en.wikipedia.org/wiki/Electromagnetic_pulse

Źródło filmu: https://www.youtube.com/watch?v=3mEKSPT226c

1
100% LikesVS
0% Dislikes

Dodaj komentarz

You might like