Zaginiona Księga Enki cz.1

Pełny film Anunnaki powstał na podstawie książki „Zaginiona księga Enki” autorstwa Zecharia Sitchina.

Zaginiona księga Enki, odtworzona piórem znakomitego amerykańskiego numerologa i znawcy starożytnego Bliskiego Wschodu Zecharia Sitchin, jest niezwykle prawdopodobną rekonstrukcją spuścizny duchowej Enki, istoty przybyłej na Ziemię z Nibiru, dwunastej planety Układu Słonecznego.

W pradawnych czasach atmosfera nibirańska ulegała coraz większemu zniszczeniu. Nibiranie wyruszyli więc w Kosmos na poszukiwanie złota, pierwiastka mogącego zapobiec katastrofie, i dotarli na Ziemię – na długo przed pojawieniem się na niej gatunku Homo sapiens.

W bibliotece nippuryjskiej odkryto duży tekst cytujący wypowiedź Enki: “Kiedy zbliżyłem się do tej ziemi, było na niej pełno wody. Gdy zbliżyłem się do jej zielonych łąk, na mój rozkaz wzniesiono kopce i usypiska. Zbudowałem swój dom w czystym miejscu, nadałem mu właściwą nazwę”. Tekst ów opisuje dalej, jak Ea/Enki, rozpoczynając misję na Ziemi, wyznaczył zadania swojemu zastępcy. Inne zabytki piśmiennictwa, przedstawiające różne aspekty roli Enki w późniejszych zdarzeniach, są uzupełnieniem jego opowieści. Zawierają kosmogonię – epos o stworzeniu świata – u postawy tego eposu leży tekst Enki, zwany przez uczonych Genesis z Eridu. Można tu znaleźć na przykład szczegółowe opisy tworzenia Adama. Teksty utrwalające wypadki sprzed potopu przekazują zaś niemal słowo w słowo debaty prowadzone podczas obrad rady bogów, ujawniają też fortel użyty przez Enki, znany z opowieści o arce Noego – dopiero później odnaleziono starszą wersję tej historii: mezopotamską, zawartą w Eposie o Gilgameszu. Sumeryjskie i akadyjskie tabliczki gliniane, babilońskie i asyryjskie biblioteki świątynne, różne egipskie, hetyckie i kananejskie “mity” i opowieści biblijne tworzą kanon przekazów pisanych, mówiących o sprawach bogów i ludzi. Ten rozproszony i fragmentaryczny materiał został zebrany, aby odtworzyć relację naocznego świadka, Enki – relację złożoną ze wspomnień i proroctw tajemniczego pozaziemskiego boga.

„Historia Anunnaki” jest kroniką katastrofalnej Wielkiej Katastrofy w Sumerze, opisanej przez bóstwo Enki, związanej z niszczycielską „bronią terroru”. Następnie narracja przenosi się do Nibiru, domu Anunnaki, szczegółowo opisując jego zmienne środowisko i historię naznaczoną konfliktami i wojnami. Próbując przywrócić pokój, An zostaje mianowany władcą, ale pojawiają się problemy z sukcesją. Gdy środowisko Nibiru pogarsza się, jako rozwiązanie poszukuje się złota, co prowadzi Anunnaki na Ziemię w celu wydobycia. Alalu, były król Nibiru, odkrywa ziemskie złoto, ale zostaje pokonany i wygnany na Marsa przez Anu. Enki i Enlil kierują ziemską misją Anunnaki, mierząc się z wyzwaniami związanymi z wydobyciem złota i przystosowaniem się do nowego środowiska. Enki nadzoruje Afrykę (Abzu) i Enlil w Mezopotamii (Edin).

Wizyta Anu na Ziemi wiąże się z kluczowymi decyzjami dotyczącymi operacji i przywództwa. Historia obejmuje także utworzenie stacji przesiadkowych na Marsie i Księżycu do transportu złota. Między Anunnaki i Igigi powstają konflikty, które prowadzą do buntu w Ekur z powodu niezadowolenia z warunków pracy. Enki i Ninmah tworzą pierwszych ludzi, Adama i Titi, poprzez eksperymenty genetyczne, co oznacza bezpośrednią interwencję w genezę człowieka. Igigi później mieszają się z ludzkimi samicami, co prowadzi do potomstwa hybrydowego. Ziusudra odgrywa kluczową rolę w przetrwaniu wielkiej powodzi, przekształcając ludzką cywilizację. Po potopie Anunnaki pomagają odbudować ludzkie miasta, wpływając na rozwój kulturowy, technologiczny i polityczny.

Rosnące cywilizacje ludzkie prowadzą do konfliktów i wojen, a Ziemia jest podzielona na cztery regiony, z których każdy pozostaje pod wpływem różnych przywódców Anunnaki. Narracja kończy się katastrofalną wojną przy użyciu „broni terroru”, powodując masowe zniszczenia. Ta złożona opowieść splata mitologię, niebiańską dynamikę i ziemskie wydarzenia, przedstawiając Anunnaki jako wpływowe, ale manipulujące postacie w ludzkim przeznaczeniu.

Źródło https://www.youtube.com/watch?v=ud36wnaaw78

100% LikesVS
0% Dislikes

2 Comments

Dodaj komentarz

You might like