Schwab o metaświecie, awatarach i replikacji mózgu

Wersja AUDIO artykułu na SUBSTACK

https://wolnoscanarchia.substack.com/p/schwab-o-metaswiecie-awatarach-i?utm_source=profile&utm_medium=reader2

Podczas prywatnej sesji Światowego Forum Ekonomicznego we wrześniu 2022 r. Klaus Schwab powiedział Global Shapers, że ich awatar będzie nadal żył po ich śmierci, a ich mózgi będą replikowane przez sztuczną inteligencję.

Powiedział to Global Shapers na kilka miesięcy przed wypuszczeniem przez WEF swojej wersji metaświata.

Global Shapers Community została założona przez Schwaba i Światowe Forum Ekonomiczne („WEF”) w 2012 roku. Zrzesza osoby poniżej 30. roku życia, które zostały zidentyfikowane przez WEF jako potencjalni liderzy.

Autor Ernst Wolff uważa, że ​​jest to poligon doświadczalny, podczas którego wybiera się, sprawdza i przygotowuje przyszłych przywódców politycznych, zanim zostaną umieszczeni w światowym aparacie politycznym. Przypomina to program indoktrynacji WEF, podobnie jak Młodzi Globalni Liderzy WEF .

Obejrzyj ujawnienie globalnej sieci Shapers Schwaba! Amazing Polly, 2 marca 2022 (38 min)

„Masz szansę oczekiwać 50-letniej kariery… Może dłużej, dostaniesz jakieś zastrzyki i tak dalej. Nie zapominaj, że Twój awatar będzie nadal żył, a Twój mózg będzie replikowany przez sztuczną inteligencję i algorytmy. Zatem nie wiemy, ale co najmniej 50 lat” – powiedział Schwab Global Shapers podczas prywatnej sesji WEF.

Nie jest jasne, dlaczego Global Shapers na widowni klaskali i śmiali się z pomysłu Schwaba dotyczącego przedłużenia życia za pomocą awatarów, algorytmów i zastrzyków. Jest to naprawdę dystopijny plan, jak wyjaśnimy w dalszej części tego artykułu. Gdyby wiedzieli, co szykuje im Schwab i jego współpracownicy, i mieli choć trochę zdrowego rozsądku i szacunku do samego siebie, zdecydowaliby się rzucić w niego zgniłymi jajkami.

Kilka miesięcy po pozornie zabawnej pogawędce z Global Shapers Schwab ponownie podłączał awatary z pomocą swoich partnerów, Accenture i Microsoft. 

W styczniu 2023 r. WEF uruchomiło działającą wersję metaświata zwaną Globalną Wioską Współpracy . Na konferencji prasowej Global Collaboration Village z Julie Sweet, prezes i dyrektor naczelną Accenture oraz Bradem Smithem, wiceprezesem i prezesem firmy Microsoft, Schwab powiedział:

„Dla mnie [było to] pierwsze doświadczenie z użyciem awatara. Tak szybko się do tego przyzwyczaiłem, że jestem zafascynowany możliwościami, jakie mamy… Dla mnie to kolejny etap, kolejny duży etap rozwoju w wirtualnym świecie. I jesteśmy bardzo dumni, że wspólnie z naszymi partnerami możemy pracować nad stworzeniem pierwszego zastosowania tej technologii dla dobra publicznego.”

Metaverse to koncepcja technologiczna skupiona wokół rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej. Ma złowrogą zdolność stać się wylęgarnią cenzury, niepohamowanej inwigilacji i podstępnej formy cyfrowego zniewolenia, przewyższającej wszystko, z czym ludzkość kiedykolwiek się zetknęła. Światowe Forum Ekonomiczne podejmuje kroki, aby przejąć nad tym kontrolę.

Schwab zwięźle przekazał ambicje organizacji dotyczące metaświata podczas przemówienia, które odbyło się w lutym 2023 r. na odpowiednio zatytułowanym Szczycie Rządu Światowego. W swoim przemówieniu Schwab oznajmił, że ci, którzy zdobędą mistrzostwo nad nowymi technologiami, w tym nad metaświatem, będą mieli znaczący wpływ na sprawy świata.

„Jesteśmy na początku, jeśli spojrzeć na to, transformacja technologii zwykle odbywa się w formie krzywej S. Właśnie teraz wkraczamy w fazę wykładniczą. I zgadzam się, sztuczna inteligencja, ale nie tylko sztuczna inteligencja, ale także metaświat, nowe technologie kosmiczne i mógłbym tak wymieniać w nieskończoność, biologia syntetyczna. Nasze życie za 10 lat będzie zupełnie inne, bardzo dotknięte, a kto opanuje te technologie, w jakiś sposób będzie panem świata” – powiedział.

Gdyby wizja WEF zmaterializowała się – szeroko kontrolowany metaświat przenikający prawie każdy aspekt społeczeństwa – niewybrany WEF urzeczywistniłby wizję Schwaba: WEF w jakiś sposób sprawowałby władzę nad światem poprzez swoją rolę w zarządzaniu metaświatem.

Przeczytaj więcej: Schwab marzy o kontrolowaniu metaświata, który przenika prawie każdy aspekt naszego życia

Przez cały tydzień, w którym odbywało się coroczne spotkanie WEF w 2024 r., ponad 200 uczestników zaangażowało się w wirtualną wioskę Global Collaboration Village . To zaskakujące, że było ich tak dużo. Ale z drugiej strony do społeczności Village Partners dołączyło 140 organizacji i być może pracodawcy zobowiązali ludzi do okazania pewnego zainteresowania. W takim przypadku Globalna Wioska Współpracy WEF wydaje się przynosić porażkę. Miejmy nadzieję, że Global Shapers zobaczą to w ten sam sposób.

Tworzą niesamowicie dziwaczne nowe technologie dla dystopijnego świata przyszłości

Wielu twierdziłoby, że żyjemy już w społeczeństwie dystopijnym, ale jeśli ci, którzy obecnie rządzą, postawią na swoim, nasz świat wkrótce będzie wyglądał znacznie bardziej dystopijnie niż obecnie. W ciągu ostatnich kilku lat byliśmy świadkami bezprecedensowej eksplozji nowych technologii. Wydaje się, że niektóre z tych technologii mogą uczynić życie lepszym, ale inne umożliwią osobom sprawującym władzę obserwowanie nas, śledzenie, monitorowanie i kontrolowanie nas jak nigdy dotąd. Jeśli nie przejmujesz się tym, czego teraz jesteśmy świadkami, prawdopodobnie dzieje się tak dlatego, że nie zwracałeś uwagi.

Mam wiele przykładów, którymi chcę się z wami podzielić w tym artykule, ale naprawdę miałem problem z ich zorganizowaniem.

Ostatecznie zdecydowałem się ułożyć je od najmniej przerażającego do najbardziej przerażającego.

Zacznijmy więc od skanowania dłoni.

Skanery dłoniowe są instalowane w sklepach Whole Foods w całym kraju, a po zarejestrowaniu się w systemie możesz dosłownie płacić za artykuły spożywcze, używając tylko dłoni …

System rozpoznawania dłoni działa poprzez powiązanie informacji o płatności użytkownika z jego unikalnym odciskiem dłoni. Jeśli jesteś członkiem Amazon Prime, możesz także połączyć je ze swoim kontem Prime — nie musisz już grzebać w aplikacji Amazon w poszukiwaniu kodu w sklepie. W Whole Foods wystarczy, że najedziesz dłonią na czytnik, gdy będziesz gotowy do zapłaty, a system znajdzie Twoje konto Prime, zastosuje wszelkie rabaty i obciąży zarejestrowaną kartę kredytową.

To zdecydowanie przerażające, ale systemy rozpoznawania twarzy wdrażane obecnie na całym świecie są jeszcze bardziej przerażające.

Podczas spotkań G20, które właśnie odbyły się w Brazylii, wszyscy uczestnicy byli zmuszeni „przejść proces weryfikacji biometrycznej poprzez skanowanie twarzy za pomocą urządzeń stojących Serpro”…

Serpro , brazylijska agencja rządowa zajmująca się przetwarzaniem danych, udostępnia system rozpoznawania twarzy, który był używany w celu ułatwienia akredytacji i zatwierdzania delegatów na spotkanie ministerialne grupy G20 w zeszłym tygodniu.

Jak wynika z postu na stronie internetowej G20 , podczas spotkania, które odbyło się w dniach 21 i 22 lutego, uczestnicy musieli przejść proces weryfikacji biometrycznej poprzez skanowanie twarzy za pomocą urządzeń stojących Serpro   . Brazylia sprawuje obecnie przewodnictwo w G20, które potrwa do końca tego roku.

Jak wynika z komunikatu G20 , system Serpro spełnia te same standardy, co sprzęt do uwierzytelniania biometrycznego  wdrożony na niektórych brazylijskich lotniskach,  aby umożliwić bezpieczną i bezproblemową kontrolę pasażerów bez konieczności fizycznego przedstawiania dokumentów.

Być może myślisz, że skoro nie jesteś urzędnikiem państwowym wysokiego szczebla, nie masz się o co martwić.

Ale ważne jest, aby zrozumieć, że ustanawiają precedens.

Jeśli uda im się zacząć wdrażać tę technologię, nieuchronnie będzie ona stosowana przez coraz więcej instytucji.

A potem pewnego dnia możesz się obudzić i odkryć, że bez przeskanowania twarzy nie możesz znaleźć pracy, otworzyć konta w banku ani kupić artykułów spożywczych.

Co wtedy zrobisz?

Dochodzimy także do punktu, w którym wkrótce wiele osób będzie praktycznie przez cały czas biegać z technologią przypiętą do twarzy.

W tym miesiącu Apple Vision Pro gościło na pierwszych stronach gazet, a Apple otwarcie mówi nam, że celem jest ciągłe „poprawianie rzeczywistości” …

Presja związana jest z nowym Apple Vision Pro, długo oczekiwanym wejściem Apple w świat komputerów, które nosisz na twarzy. Apple twierdzi, że Vision Pro, którego ceny zaczynają się od 3499 dolarów, to początek czegoś, co nazywa się „przetwarzaniem przestrzennym”, co w zasadzie sprowadza się do uruchamiania aplikacji wokół ciebie. A reklamy firmy ani trochę nie chronią przed tą presją: pokazują ludzi noszących przez cały czas Vision Pro. W pracy! Robić pranie! Bawią się ze swoimi dziećmi! Ambicja jest ogromna: nałożyć aplikacje i informacje na rzeczywisty świat, aby rozszerzyć rzeczywistość.

Dla mnie noszenie komputera przypiętego do twarzy nie wydaje się zbyt atrakcyjne.

Nie jestem więc pewien, jak bardzo to się przyjmie.

Ale w przyszłości ludzie mogą mieć w głowach chipy komputerowe, a nawet całe komputery …

Elon Musk twierdzi, że pierwszy uczestnik badania Neuralink na ludziach może sterować myszą komputerową za pomocą mózgu niemal miesiąc po wszczepieniu firmowego chipa. Szczegóły pozostają jednak skąpe i wydaje się, że inne firmy pracujące nad interfejsami mózg-komputer pokonały dotychczas więcej przeszkód technologicznych niż Neuralink.

„Postępy są dobre, wydaje się, że pacjent w pełni wyzdrowiał… i jest w stanie sterować myszą, przesuwać mysz po ekranie, po prostu myśląc” – powiedział Musk, właściciel kontrowersyjnego start-upu z chipami mózgowymi, w rozmowie w X Wydarzenie Spaces w poniedziałkowy wieczór.

„Staramy się uzyskać jak najwięcej naciśnięć przycisków na podstawie myślenia, więc właśnie nad tym obecnie pracujemy – czy możemy uzyskać lewą mysz, prawą mysz, mysz w dół, mysz w górę” – powiedział – „co jest miłe potrzebne, jeśli chcesz coś kliknąć i przeciągnąć, musisz nacisnąć i przytrzymać mysz.

Jak stwierdzono w artykule CNN, wiele firm pracuje nad chipami mózgowymi.

To dopiero początek i nieuchronnie staną się znacznie bardziej wyrafinowane.

Ale bez względu na to, jak próbują wykorzystać tę nową technologię, nigdy nie pozwolę nikomu włożyć mi chipa do głowy i ty też nie powinieneś.

Oczywiście elita może nawet nie będzie musiała wkładać chipa do twojej głowy, aby cię kontrolować, ponieważ technologia czytania w myślach staje się niezwykle zaawansowana.

Spójrz na przykład, co właśnie wymyślił student z MIT …

Student Massachusetts Institute of Technology (MIT) stworzył urządzenie, które pozwala ludziom komunikować się z maszynami za pomocą naszych umysłów – i jest to naprawdę niesamowite.

Arnav Kapur stworzył urządzenie o nazwie AlterEgo, które jest rodzajem zestawu słuchawkowego do noszenia, który pozwala użytkownikom komunikować się z technologią nawet bez mówienia słowa.

Technologia ta jest najwyraźniej niezwykle dokładna i umożliwiła temu uczniowi przeszukiwanie Internetu wyłącznie przy użyciu myśli znajdujących się w jego własnej głowie …

Urządzenie rejestruje sygnały, gdy użytkownik słyszy lub myśli o konkretnym słowie. Informacje te są następnie wysyłane do maszyn, które korzystają z Internetu w celu znalezienia odpowiedzi.

To trochę tak, jakby mieć Google w głowie, co jest cholernie niewiarygodne.

Bez mówienia, pisania ani robienia czegokolwiek, urządzenie jest w stanie przeszukać Internet w poszukiwaniu prawidłowej odpowiedzi, a następnie przekazać informacje za pomocą wibracji czaszki do ucha wewnętrznego.

Najwyraźniej odpowiedź pojawia się w podobny sposób, jak wewnętrzny głos danej osoby, ale bez zakłócania jej „zwykłej percepcji słuchowej”.

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, czego udało mu się dokonać.

Ale tego rodzaju technologia jest również niezwykle niebezpieczna.

Wyobraźcie sobie, co globalny tyran mógłby zrobić, dysponując tego rodzaju władzą.

Ostatni przykład, którym chcę się z Wami podzielić, może nie jest najniebezpieczniejszy, ale dla mnie na pewno najbardziej przerażający …

Hiszpańsko-holenderski artysta ma tego lata poślubić hologram AI, a przełomowy związek zapoczątkowuje nową, dziwną erę relacji człowiek-robot.

Jak wynika z komunikatu prasowego zespołu reklamowego artystki, Alicia Framis poślubi swojego holograficznego partnera, AILexa, który został przeszkolony na podstawie informacji profilowych jej poprzednich romantycznych partnerów.

W komunikacie prasowym podano, że niekonwencjonalna ceremonia odbędzie się w Muzeum Depot Boijmans Van Beuningen w Rotterdamie w Holandii.

Ceremonia będzie obejmowała „wyjątkowy rytuał zjednoczenia człowieka z awatarem”, a gościom zostanie podany „pożywienie molekularne, którym będą mogli się delektować zarówno ludzie, jak i istoty humanoidalne” – napisano.

Ta kobieta naprawdę zamierza „poślubić” hologram AI.

Niestety, w miarę jak technologia i rzeczywistość będą się ze sobą łączyć, rozróżnienie między tym, co „prawdziwe”, a tym, co „cyfrowe”, będzie coraz bardziej niewyraźne.

Jak wspomniałem wcześniej , dotarliśmy do momentu w naszej historii, w którym sztuczna inteligencja rozwija się w tempie wykładniczym.

Jeśli sztuczna inteligencja nie zostanie kontrolowana, w ciągu niecałej dekady całkowicie wywróci nasz świat do góry nogami.

Wielu z radością powita zachodzące zmiany, ale jestem całkowicie przekonany, że cała ta technologia otwiera drzwi do okropności, których większość z nas nie może sobie teraz nawet wyobrazić.

Schwab marzy o kontrolowaniu metaświata, który przenika prawie każdy aspekt naszego życia.

Metaświat to wyłaniająca się koncepcja technologiczna skupiona wokół rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej. Kusząco oferuje ludziom perspektywę bezprecedensowej cyfrowej eskapady – takiej, która może poszczycić się większą przestrzenią, interaktywnością i intensywnością niż jakiekolwiek wcześniejsze doświadczenie.

Jednak pod tą kuszącą powłoką kryje się ciemne podbrzusze. Metaświat ma złowrogą zdolność stać się wylęgarnią cenzury, niepohamowanej inwigilacji i podstępnej formy cyfrowego zniewolenia, przewyższającej wszystko, z czym ludzkość kiedykolwiek się zetknęła.

Jeśli ludzie coraz bardziej zanurzają się w metaświecie, integrując go z każdym aspektem swojego życia, nieumyślnie otwierają się na manipulację ze strony tych, którzy sprawują kontrolę technologiczną. Ta potencjalna zależność stwarza widmo scenariusza dystopijnego, w którym wirtualna kraina zaprojektowana z myślą o wyzwoleniu przekształca się w cyfrowe więzienie, którego mieszkańcy są zamknięci i zniewoleni.

Technologia ta jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju i jej potencjał w zakresie zwiększania możliwości cyfrowych lub przekształcenia się w cyfrową katastrofę pozostaje niepewny.

Co ciekawe, Światowe Forum Ekonomiczne („WEF”), wybitna organizacja międzynarodowa znana ze swojego popierania cenzury cyfrowej i nadzoru, już podejmuje kroki, aby zapewnić sobie kontrolę nad tą wyłaniającą się cyfrową granicą.

Klaus Schwab, założyciel i przewodniczący WEF, zwięźle przekazał ambicje organizacji dotyczące metaświata podczas przemówienia w lutym 2023 r. na odpowiednio zatytułowanym Szczycie Rządu Światowego. W swoim przemówieniu Schwab oznajmił, że ci, którzy zdobędą mistrzostwo nad nowymi technologiami, w tym nad metaświatem, będą mieli znaczący wpływ na sprawy świata.

„Jesteśmy na początku, jeśli spojrzeć na to, transformacja technologii zwykle odbywa się w formie krzywej S. Właśnie teraz wkraczamy w fazę wykładniczą. I zgadzam się, sztuczna inteligencja, ale nie tylko sztuczna inteligencja, ale także metaświat, nowe technologie kosmiczne i mógłbym tak wymieniać w nieskończoność, biologia syntetyczna. Nasze życie za 10 lat będzie zupełnie inne, bardzo na to wpłynie, a kto w jakiś sposób opanuje te technologie, będzie panem świata” (Klaus Schwab).

https://www.youtube.com/embed/cDybeNbFJXE?version=3&rel=1&showsearch=0&showinfo=1&iv_load_policy=1&fs=1&hl=en-US&autohide=2&wmode=transparentSzczyt Rządu Światowego: Stan świata, 15 lutego 2023 r. (16 min)

Schwab i jego organizacja stosują rozpoznawalną strategię, aby potwierdzić swoją dominację nad metaświatem.

Angażują się we współpracę z sektorem publicznym i prywatnym, organizując inicjatywy wspierające program WEF. To subtelne manewrowanie pozwala im stopniowo gromadzić kontrolę i wywierać wpływ.

Na czele wysiłków WEF dotyczących metaświata stoi ich główna inicjatywa, trafnie nazwana „ Definiowanie i budowanie metaświata” . Początkowo organizacja nie próbowała ukrywać swoich zamiarów wykorzystania tych partnerstw do ustanowienia formy zarządzania metaświatem.

W poprzedniej wersji strony internetowej inicjatywy określono jej misję jako „formułowanie i rozpowszechnianie praktycznych strategii tworzenia metaświata i zarządzania nim”.

Język ten został następnie zastąpiony bardziej stonowaną misją, która obecnie ma na celu „ułatwienie postępu w zakresie bezpiecznego, interoperacyjnego i ekonomicznie wykonalnego metaświata”.

W ramach inicjatywy nawiązano już partnerstwa z ponad 150 wybitnymi podmiotami, w tym z gigantami korporacyjnymi, organami rządowymi i organizacjami międzynarodowymi.

Wśród tych partnerów są Meta, Microsoft, Sony, HTC i Magic Leap, którzy są kluczowymi producentami sprzętu do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości niezbędnego do interakcji w Metaverse. Warto zauważyć, że zarówno Meta, jak i Microsoft stanowczo opowiadają się za cenzurą w Internecie.

Co więcej, w sprawę zaangażowało się także wiele frakcji sektora prywatnego i przedstawicieli rządu powiązanych z cenzurą.

Należą do nich komisarz australijskiego rządu ds. bezpieczeństwa elektronicznego,  postać opowiadająca się za ponowną kalibracją praw podstawowych, takich jak wolność słowa , oraz GLAAD, grupa zwolenników, która wzywała do interwencji rządu w celu zwalczania tego, co określa jako „mowę nienawiści”.

Ponadto w inicjatywie tej uczestniczy wiele wpływowych instytucji finansowych.

Wśród tych godnych uwagi podmiotów jest Mastercard, zwolennik  cyfrowych systemów identyfikacji , który aktywnie uczestniczył w pilotażowym programie nowojorskiego Fed dotyczącym cyfrowej waluty banku centralnego. Firma nałożyła również czarne listy na różne platformy technologii alternatywnych.

Kolejnym uczestnikiem jest PayPal, korporacja, która wycofała z platform wielu użytkowników i udzieliła pomocy wysiłkom Banku Anglii dotyczącym cyfrowej waluty banku centralnego.

W tę inicjatywę w podobny sposób zaangażowała się kolosalna instytucja finansowa JP Morgan, uznawana za zaangażowanie w CBDC w Singapurze i entuzjazm dla biometrycznych metod płatności. JP Morgan podjął również działania mające na celu usunięcie platformy wobec swoich klientów.

Deutsche Bank, przewidując nieuchronność cyfrowych walut banku centralnego, również stał się partnerem w ramach inicjatywy WEF Metaverse.

Zgodnie ze zwyczajowym podejściem WEF, agencje rządowe i organizacje międzynarodowe stanowią integralną część krajobrazu współpracy.

Do tej szczególnej kategorii partnerów zalicza się Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Zwalczania Terroryzmu, Narodowy Instytut Zdrowia Stanów Zjednoczonych, Narodowy Instytut Badań nad Genomem Człowieka i Interpol.

Warto zauważyć, że Organizacja Narodów Zjednoczonych konsekwentnie wzywa do cenzury, prezentując stanowisko sprzeczne z zasadami wolności słowa.

Narodowy Instytut Zdrowia spotkał się z zarzutami dotyczącymi próby stłumienia sprzeciwu podczas pandemii covida, a mechanizm globalnego nakazu aresztowania Interpolu został niewłaściwie wykorzystany do atakowania dziennikarzy.

Chociaż te powiązania służą jako wymowne wskaźniki zamiarów WEF wobec Metawersu, rewelacje zawarte w raportach opublikowanych przez inicjatywę Definiowanie i budowanie Metawersu są jeszcze bardziej pouczające.

W tych raportach WEF otwarcie przyznaje, że ma aspiracje do sprawowania kontroli i nakładania ograniczeń na szerokie dziedziny postępowania prawnego i wypowiedzi w Metawersie. Ma na celu wprowadzenie systemów identyfikacji cyfrowej i upowszechnienie pojęć różnorodności, równości i włączenia społecznego – terminu często używanego, aby zmusić użytkowników do przestrzegania różnych mandatów i przepisów dotyczących wypowiedzi, przy jednoczesnym cenzurze głosów sprzeciwu.

Konkretny raport zatytułowany „ Prywatność i bezpieczeństwo w Metaverse ” szczegółowo przedstawia strategię WEF dotyczącą nadzorowania tego, co nazywa „szkodami” – przypadkami postrzeganych krzywd, które niekoniecznie muszą oznaczać działalność przestępczą, ale są uważane przez innych za nie do przyjęcia.

W raporcie zaleca się, aby zainteresowane strony Metaverse aktywnie zwalczały cyberprzemoc, molestowanie, dezinformację i dezinformację – cztery terminy często przywoływane w celu racjonalizacji praktyk cenzury stosowanych przez główne firmy technologiczne.

Sugerowane podejście do tego rozwiązania obejmuje ustanowienie mechanizmu „odwoływania się i zadośćuczynienia”, umożliwiającego użytkownikom szybkie zgłaszanie przypadków molestowania, dyskryminacji lub nadużyć w czasie rzeczywistym. Ramy te obejmują również solidne procedury dochodzeniowe i wykonawcze, dzięki którym zarówno osoby fizyczne, jak i organizacje mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności za swoje postępowanie, a także wielopoziomowy system sankcji.

Raport wyraźnie wskazuje, że w ramach regresu i zadośćuczynienia ochrona wolności słowa będzie miała niższy priorytet. Posuwa się nawet do zacytowania źródła wyrażającego trudności w przeciwdziałaniu postrzeganym elementom toksycznym ze względu na, ich zdaniem, „obawy dotyczące wolności słowa” i niedobór prawnie karalnych przestępstw.

Oprócz zaproponowania szeroko zakrojonych środków mających na celu ograniczenie wyrażeń i zachowań w Metaverse, raport zagłębia się w koncepcję ochrony dzieci – powracający argument często używany w celu racjonalizacji ograniczania zarówno wolności słowa, jak i prywatności wszystkich osób .

Do przepisów tych zalicza się ustawę o ochronie prywatności dzieci w Internecie, która wywarła negatywny wpływ na wielu niezależnych twórców; kalifornijski kodeks projektowania dostosowany do wieku, który ma na celu zmuszenie aplikacji i witryn internetowych do weryfikowania tożsamości odwiedzających; unijna ustawa o usługach cyfrowych – kompleksowa ustawa o cenzurze; oraz brytyjska ustawa o bezpieczeństwie w Internecie, pełna przepisów stanowiących zagrożenie dla wolności słowa i prywatności.

Inny raport powstały w ramach Inicjatywy Metaverse WEF, zatytułowany „ Społeczne implikacje Metaverse ” , ujawnia dążenie organizacji do znacznie bardziej rygorystycznej kontroli nad dostosowywaniem awatarów w Metaverse w porównaniu z dominującą domeną gier.

Chociaż kilka popularnych gier wideo umożliwia graczom wybieranie lub tworzenie awatarów należących do różnych płci lub ras, niniejszy raport potwierdza potencjalne konsekwencje wynikające z przyjęcia przez użytkowników awatarów różniących się od ich własnej rasy lub kultury. Jak wskazano w raporcie, potencjalne konsekwencje obejmują „zawłaszczenie kulturowe”, „turystykę tożsamości”, „cyfrową czarną twarz”, szkodliwe stereotypy i fałszywe przedstawienia.

W raporcie te przypadki postrzeganego niewłaściwego wykorzystania awatarów stanowią uzasadnienie egzekwowania ograniczeń w zakresie dostosowywania awatarów i opowiada się za wdrażaniem polityki moderacji.

Ponadto w raporcie podkreślono znaczenie, jakie organy regulacyjne dokładnie rozważyły ​​„zapewnianie tożsamości cyfrowej w Metaverse”, opowiadając się jednocześnie za utworzeniem „ekosystemu zaufanych wydawców tożsamości cyfrowej”.

Pomimo zalecania identyfikatorów cyfrowych zorientowanych na prywatność, obowiązkowe przyjęcie identyfikatorów cyfrowych w Metaverse wprowadza szereg nieodłącznych wad dla użytkowników. Identyfikatory cyfrowe mogą sprzyjać wykluczeniu, uniemożliwiając osobom nieposiadającym identyfikatora dostęp do określonych doświadczeń Metaverse.

Chociaż koncepcja „ochrony prywatności” jest atrakcyjna w teorii, wiele systemów korzystających z takich cech nadal nieumyślnie ujawnia pewne dane osobowe.

Przynajmniej sieć zaufanych dostawców tożsamości cyfrowej sugeruje, że podmioty te będą przechowywać dane osobowe użytkowników.

Co więcej, raport „ Społeczne implikacje Metaverse ” potwierdza konieczność priorytetowego traktowania różnorodności, równości i włączenia na wielu poziomach podczas tworzenia zespołów Metaverse oraz tworzenia sprzętu, oprogramowania i spotkań Metaverse.

Chociaż różnorodność, równość i włączenie społeczne są często przedstawiane jako zasady promujące sprawiedliwość i otwartość, inicjatywy takie często prowadzą do sytuacji, w których korporacje narzucają arbitralne limity w ramach swojej działalności i stanowczo uciszają wszelkie sprzeciwy krytykujące te mandaty.

WEF nie tylko promuje ponurą wizję Metaverse charakteryzującą się rygorystyczną kontrolą mowy i zachowania, obowiązkową identyfikacją cyfrową i egzekwowaniem mandatów DEI (różnorodność, równość i włączenie), ale także stworzył własny Metaverse znany jako „ Globalna wioska współpracy ” . To przedsięwzięcie jest wspólnym przedsięwzięciem Accenture i Microsoft.

Globalna Wioska Współpracy jest inicjatywą „włączającą i odpowiedzialną”, której głównym celem jest wzmocnienie trwałej współpracy publiczno-prywatnej i wzmocnienie współpracy globalnej.

Partnerzy biorący udział w tej inicjatywie to Infosys, firma, której współzałożycielem jest architekt indyjskiego systemu identyfikacji cyfrowej  i ściśle powiązana z marionetką, która obecnie pełni funkcję premiera Wielkiej Brytanii ; Międzynarodowy Fundusz Walutowy, aktywnie zaangażowany w rozwój globalnej platformy cyfrowej waluty banku centralnego („CBDC”) i wspieranie potencjału CBDC w zakresie kontroli nawyków zakupowych ludzi; Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju; organizacje pozarządowe; instytucje akademickie; różne kraje; a nawet Interpol.

Chociaż koncepcja przejęcia przez WEF kontroli nad Metawersem jest niepokojąca, sytuacja staje się jeszcze bardziej niepokojąca, gdy zdamy sobie sprawę, że organizacja przewiduje, że Metawers przeniknie wiele kluczowych sektorów społeczeństwa.

Perspektywy WEF obejmują mnóstwo dziedzin, w których Metaverse ma się przecinać, w tym bankowość i rynki kapitałowe, ład korporacyjny, systemy finansowe i monetarne, przyszłość konsumpcji, zarządzanie globalne, zdrowie i opieka zdrowotna, zarządzanie Internetem, sprawiedliwość i prawo, zdrowie psychiczne, gotowość i reagowanie na pandemię oraz cyfrowa transformacja biznesu.

Pomimo swoich aspiracji do zarządzania Metawersem, WEF zasadniczo odbiega od demokratycznie wybranych rządów. Schwab wraz ze swoimi dobroczyńcami i członkami WEF zajmują stanowiska, które nie podlegają wyborom ani możliwości przegłosowania przez społeczeństwo.

Czytaj więcej: WEF – rynek pomysłów, na które nie masz nic do powiedzenia , A Lily Bit, 15 września 2022 r.

Co więcej, zwykli obywatele są pozbawieni wpływu na regulacje, które WEF zamierza narzucić Metawersowi, co skutkuje tłumieniem głosów opowiadających się za wolnością.

Zamiast tego wpływowe podmioty i osoby w sferze członkostwa WEF opowiadają się za cyfrową przyszłością pełną autorytaryzmu, w której niepożądane wypowiedzi są wyciszane i narzucany jest uniwersalny system identyfikacji cyfrowej.

Jeśli wizja WEF zmaterializuje się – szeroko kontrolowany Metawers przenikający prawie każdy aspekt społeczeństwa – niewybrany WEF doprowadzi do urzeczywistnienia proroctwa nakreślonego przez Schwaba w jego dyskursie na temat światowego zarządzania w 2022 r.: WEF w jakiś sposób będzie sprawował władzę nad światem poprzez swoją rolę w zarządzaniu Metawersem.

Źródło https://expose-news.com/2024/03/02/klaus-schwab-your-avatar-will-live-after-you-die/

Źródło https://theeconomiccollapseblog.com/they-are-creating-incredibly-bizarre-new-technologies-for-the-dystopian-world-of-the-future/

Źródło https://expose-news.com/2023/08/06/schwab-has-dreams-of-controlling-a-metaverse/

100% LikesVS
0% Dislikes

Dodaj komentarz

You might like