Świat wojny biologicznej — rozdział 8 – Larry Romanoff

Amerykańskie Centra Kontroli Chorób (CDC)

Wersja AUDIO

https://wolnoscanarchia.substack.com/p/swiat-wojny-biologicznej-rozdzia-2a0?utm_source=profile&utm_medium=reader2

Autor, Larry Romanoff

CDC jest oficjalnie promowane jako główna amerykańska instytucja kontrolująca i monitorująca zdrowie, a nie producent broni biologicznej, ale nie zawsze wszystko jest tym, czym się wydaje . W rzeczywistości CDC jest zaangażowana nie tylko w produkcję i dystrybucję patogenów, ale jest integralną częścią amerykańskiego establishmentu wojskowego i jest zaangażowana w bardziej nikczemne przedsięwzięcia, zdarzenia wynikające z zaniedbań karnych, ukrywania faktów i innych okropności, niż mogłoby się wydawać wyobrażać sobie. W związku z tym placówka ta zasługuje na własny rozdział poświęcony wojnie biologicznej.

Według wydania tygodnika CDC Weekly z 28 czerwca 1996 r. CDC zostało założone w Atlancie w stanie Georgia 1 lipca 1946 r. przez „wizjonerskiego lidera zdrowia publicznego, który wiązał wielkie nadzieje” i jest dziś „na całym świecie synonimem zdrowie publiczne”. Zaczęło się od zatrudnienia około 400 nowych pracowników na Peachtree Street w Atlancie i „wybitni naukowcy wkrótce zapełnili laboratoria CDC, [podczas gdy] wiele stanów i innych krajów wysłało [personel] do Atlanty na „szkolenie”.

CDC i zbrodniarze wojenni

Pierwszą rzeczą, którą musimy zbadać, jest pochodzenie tych wszystkich „wybitnych naukowców”, którzy nagle zapełnili laboratoria CDC, ponieważ utworzenie tej instytucji idealnie zbiegło się z realizacją dwóch rzeczy: pierwszą była Operacja Paperclip . Jak zapewne pamiętacie, operacja Paperclip miała kilka aspektów, z których część obejmowała kradzież wartościowej z handlowego punktu widzenia własności intelektualnej na skalę nigdy wcześniej nie widzianą w historii, praktycznie pozbawiając powojenne Niemcy wszystkich ich patentów, praw autorskich i wynalazków. Jednak o wiele bardziej złowrogą i zabójczą kategorią było patologiczne zainteresowanie Amerykanów torturami, wojną chemiczną i biologiczną oraz eksperymentami na ludziach, co doprowadziło do sprowadzenia tysięcy naukowców zajmujących się biologią, głównie z Japonii, chociaż historię zmieniono w celu usunięcia Japonii i zastąpienia jej Niemcy jako źródło tych obłąkanych ekspertów. W każdym razie osoby te sprowadzono do Stanów Zjednoczonych specjalnie w celu przekazania amerykańskim umysłom światowego zbioru udokumentowanych wypaczeń w obszarach eksperymentów na ludziach i wojny biologicznej.

Oficjalne źródła podają, że na potrzeby tej operacji tysiące przymusowo importowanych japońskich i niemieckich naukowców zajmujących się biologią zostało rozproszonych po obiektach wojskowych i innych w USA, w tym w Bostonie, Nowym Jorku, Fort Detrick w Maryland, Ohio, Teksasie, Alabamie i Gruzji. lokalizacja nowo utworzonego CDC. Przez wiele dziesięcioleci ci importowani „eksperci” służyli swoim amerykańskim mistrzom przy tajnych projektach w Fort Bragg i Fort Detrick, a także w CDC. Uzyskanie listy wszystkich wybitnych naukowców, którzy początkowo zamieszkiwali laboratoria CDC w latach czterdziestych i pięćdziesiątych XX wieku, może być niemożliwe, ponieważ wszystkim tym osobom nadano nowe nazwiska i fikcyjną tożsamość w czasie, gdy byli wchłaniani przez wojsko i cywile. Tak naprawdę w momencie założenia CDC w Atlancie nie było prawie nic, a ta nowa instytucja miała być ich domem.

Jak zauważyłem w innym miejscu, kolejnym bezpośrednim rezultatem Operacji Paperclip był rozległy program CIA MK-ULTRA , który obejmował straszliwą litanię znęcania się nad ludźmi, która trwa do dziś i w którą żywię poważne podejrzenia co do zaangażowania CDC. W latach 80. CDC zinstytucjonalizowało to, co uważano za „niezwykle ważną działalność naukową”, a mianowicie „współpracę laboratoriów i epidemiologów”, innymi słowy, wspólne wysiłki na rzecz przyczyny i rozprzestrzeniania się chorób w masowych populacjach, tj. wojna biologiczna. To właśnie tutaj CDC zostało w pełni zintegrowane z Narodowym Instytutem Raka i Centrum Badań nad Rakiem Fredericka w Fort Detrick , co oznacza, że ​​stało się pełnoprawnym partnerem programów wojny biologicznej amerykańskiej armii.

CDC nigdy nie miała być cywilną agencją zdrowia, ponieważ jest promowana wśród opinii publicznej, ale została założona jako następca programu Departamentu Obrony podczas II wojny światowej i pozostaje tam do dziś. Jego działalność przesłania dzisiejsza oficjalna narracja, że ​​jest to „wiodący krajowy instytut zdrowia publicznego w Stanach Zjednoczonych, którego głównym celem jest ochrona zdrowia i bezpieczeństwa publicznego poprzez kontrolę chorób i zapobieganie im”. Jednakże zakres misji CDC szybko rozszerzył się poza to pierwotne, baśniowe skupienie, obejmując badania nad patogenami broni biologicznej, produkcję i marketing śmiercionośnych patogenów, a ekspansja ta nigdy się nie skończyła.

CDC często angażuje się w opowiadanie dość poważnych kłamstw, aby chronić swoich wojskowych przyjaciół przed publiczną krytyką, gdy ujawniane są wieści o kolejnym nielegalnym „eksperymencie” biologicznym na obywatelach amerykańskich. W jednym przypadku CDC twierdzi, że zbadało zatrucie ludności przez wojsko amerykańskie i stwierdziło, że ze 100 ognisk jednej konkretnej niebezpiecznej bakterii „żadna nie była spowodowana [szczepem używanym przez wojsko], a liczne ogniska chorób wywołane przez tę samą bakterie były po prostu nieszczęśliwymi wypadkami spowodowanymi przez „patogeny oportunistyczne”. Takie wielkie kłamstwo. Istnieje wiele innych przykładów. Pisałem w innym miejscu o karygodnych testach nuklearnych przeprowadzonych przez armię amerykańską na Wyspach Marshalla [1] , a CDC najwyraźniej było zajęte pomiarami promieniowania wyrządzonego mieszkańcom. Historia ta była utajniona aż do lat 90. XX wieku i pozostała w dużej mierze nieznana światu, ponieważ mieszkańcy Wysp Marshalla nie mają mikrofonu. Jako miarę śmiertelności CDC podało, że stopienie reaktora w Czarnobylu wyemitowało 40 milionów kiurów promieniowania, największa amerykańska naziemna próba nuklearna w Nevadzie wyemitowała 150 milionów, podczas gdy jeden wybuch nad Wyspami Marshalla (największy) wyemitował 6,3 miliarda curies – ponad 30 razy więcej promieniowania niż pozostałe razem wzięte.

Dlaczego CDC, cywilna organizacja zajmująca się zdrowiem, mająca chronić Amerykanów przed grypą i chemicznym kurczakiem KFC, miała taką wiedzę i tak aktywnie testowała emisję promieniowania w USA, na Ukrainie, na Wyspach Marshalla i nie tylko? Ponieważ CDC jest departamentem wojskowym.

W „Ciemna strona Ameryki: eksperymenty na ludziach” [2] omówiłem doktora Chestera Southama, który wstrzykiwał i przeszczepiał żywe komórki nowotworowe i materiał nowotworowy setkom niczego niepodejrzewających ofiar. Najpoważniejsza część eksperymentów Southama dotyczących raka i wirusów była bezpośrednio zaangażowana przez wojsko amerykańskie i CIA i z tego powodu Nixon połączył Narodowy Instytut Raka i Centrum Badań nad Rakiem Frederick w Fort Detrick, czyniąc je pełnoprawnymi partnerami w misji wojskowej USA programy wojny biologicznej. To tutaj CDC i Fort Detrick, obecnie w pełni obsadzone zdeprawowanymi naukowcami w wyniku Operacji Paperclip, zinstytucjonalizowały „niezwykle ważną działalność naukową” w postaci wspólnego wysiłku na rzecz przyczyny i rozprzestrzeniania się wirusowej immunosupresji w masowych populacjach, tj. wojny biologicznej .

Patogeny wojny biologicznej – produkcja i marketing

Obecnie CDC zatrudnia ponad 15 000 pracowników, a organizacja kontroluje także Fundację CDC , jednostkę o wątpliwych celach, zarejestrowaną jako firma non-profit, która „ działa niezależnie ” i której misją jest „wspieranie partnerstw CDC” z sektor prywatny, który obejmuje zarówno osoby fizyczne, jak i firmy, a także fundacje takie jak Rockefeller, Ford i Gates. Możesz przeczytać w tym opisie dowolne znaczenie, ale większość „partnerstw” obejmuje rolę producenta i światowego dystrybutora patogenów biologicznych. Pomyśl o CDC w tym kontekście.

Kilka lat temu reporter opublikował artykuł, w którym stwierdził, że CDC jest głównym producentem, eksporterem i handlarzem patogenami biologicznymi , a nie działa w celach pokojowych. CDC oczywiście stanowczo temu zaprzeczyło, twierdząc, że oskarżenia są fałszywymi wiadomościami i teorią spiskową. W odpowiedzi reporter opublikował kserokopię listu przewozowego jednej z dostaw patogenów CDC; brzmiało to jak sen terrorysty. Po tym dowodzie CDC ucichło i sprawa nigdy więcej nie pojawiła się w mediach. Temat jest obecnie mocno cenzurowany i wydaje się, że Internet został dokładnie oczyszczony z tych dowodów.

Oto jeden przykład transportu patogenów przez CDC do laboratorium broni biologicznej w Gruzji. Należy pamiętać, że przesyłka klasyfikowana jest jako „dyplomatyczna”, tj. z dokumentami przewożonymi w torbie dyplomatycznej, które zgodnie z konwencją międzynarodową nie podlegają kontroli władz lokalnych.

W maju 1994 roku CDC przyznało, że sprzedawało i wysyłało rządom Bliskiego Wschodu biologiczne środki bojowe, w tym wąglik, toksynę botulinową, wirus Zachodniego Nilu, dżumę dymieniczą i wirus gorączki denga. Sekretarz obrony Donald Rumsfeld w zeznaniach przed Kongresem zaprzeczył dostawom, mówiąc: „Nigdy nie słyszałem czegoś podobnego, co przeczytałeś, nie mam o tym żadnej wiedzy i wątpię w to”. Ale informacja okazała się prawdziwa. W artykule w „USA Today” napisano: „Faktury zawarte w dokumentach brzmią jak listy zakupów w ramach programów broni biologicznej”. Produkty CDC służące „ochronie zdrowia publicznego” miały wielu klientów. Możemy zasadnie zadać pytanie, w jaki sposób badania, produkcja i międzynarodowa sprzedaż patogenów broni biologicznej pokrywają się z odpowiedzialnością jako „wiodącego krajowego instytutu zdrowia publicznego w USA”, którego głównym celem jest „ochrona zdrowia i bezpieczeństwa publicznego”.

Kilka lat temu panowały wielkie obawy, kiedy amerykańscy naukowcy odtworzyli tak zwanego wirusa „hiszpańskiej grypy”, który w 1918 r. zabił około 50 milionów ludzi. Poświęcili na to dziewięć lat, zanim odnieśli sukces, a obecnie duże ilości tego wirusa są przechowywane w laboratorium rządowe o zaostrzonym rygorze w Atlancie w stanie Georgia – siedziba CDC . [3]

Sporadyczne zbrodnie przeciw ludzkości

Do czasu wojny koreańskiej w 1950 r. CDC było na tyle dobrze ugruntowane, że utworzyło Służbę Wywiadu Epidemicznego (EIS), rzekomo jako „system wczesnego ostrzegania przed wojnami biologicznymi i epidemiami wywołanymi przez człowieka”, ale najprawdopodobniej potajemnie powodując ich. Doktor Alexander D. Langmuir był głównym epidemiologiem CDC i kierował tą tak zwaną „ służbą wywiadowczą ” przez 21 lat. Ostatnie lata spędził ucząc epidemiologii w Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health. [4] Brak informacji na temat rodzaju wiedzy, którą dr Langmuir przekazał swoim studentom. Według oficjalnej wersji „pojawiało się zagrożenie wojną biologiczną, a dr Langmuir, osoba posiadająca największą wiedzę w [USA] na ten tajemniczy temat, dostrzegła szansę na przeszkolenie epidemiologów” w zakresie wojny biologicznej, mężczyzn i kobiet, którzy „szybko zyskał sławę” , choć nie zawsze taką, jakiej można by się spodziewać. Z dostępnych faktów wydaje się, że nie ma wątpliwości, że CDC współpracowało ze swoimi zdeprawowanymi kolegami z Fort Detrick w celu wyprodukowania patogenów spuszczonych na Koreę i Chiny podczas wojny koreańskiej.

CDC wzięło także duży udział w niektórych z najbardziej karygodnych przestępstw popełnionych w ostatnich latach. Być może wiecie o kampanii sterylizacji, podczas której WHO połączyła żeński hormon hCG z nośnikiem toksoidu tężcowego i potajemnie wysterylizowała ponad 150 milionów kobiet w krajach trzeciego świata. [5] To laboratorium Rothschilda Sanofi-Connaught w Kanadzie wyprodukowało szczepionki dla WHO, ale to CDC dostarczyło żeński hormon w ilości wystarczającej na około 750 milionów dawek.

Jeśli jest to dla Ciebie zaskoczeniem, nie powinno być, ponieważ CDC było zaangażowane w dość długą listę przedsiębiorstw przestępczych, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Jednym z nich było przejęcie kontroli nad eksperymentem w Tuskegee w stanie Alabama Syphilis przez ostatnie 15 lat jego istnienia. Pamiętacie, że amerykańska publiczna służba zdrowia przeprowadziła „badanie” z udziałem około 600 czarnych osób zakażonych kiłą, które przeszły jedynie obserwację oraz bolesne badania i eksperymenty, ale nie były leczone. Nigdy nie zostali poinformowani, że mają kiłę, a miejscowym lekarzom polecono, aby nie leczyli nikogo, kto mógłby się do nich zgłosić. Badanie trwało 40 lat i zostało zakończone tylko dlatego, że sygnalista ujawnił mediom cały brudny bałagan i do tego czasu prawie wszystkie ofiary zginęły. Zagadnienie to szczegółowo opisałem w eseju zatytułowanym „Ciemna strona Ameryki: eksperymenty na ludziach”. [6]

Strona internetowa CDC wspomina o „ badaniu ”, ale nie informuje, że samo CDC przejęło „ jeden z najbardziej niesławnych eksperymentów na ludziach w historii Stanów Zjednoczonych ” i nadal obserwowało śmierć tych wszystkich mężczyzn, mimo że penicylina była wówczas powszechnie dostępna i znane lekarstwo. Powtarzały się także doniesienia, że ​​CDC aktywnie zabiegało o wsparcie lokalnych instytucji medycznych i lekarzy, aby zapewnić, że 600 ofiar nie otrzyma nigdzie pomocy medycznej . Z akt wynika, że ​​pracownicy CDC rozmawiali z tymi mężczyznami, jak to określili (CDC), „podwójną gadaniną”, aby odwieść ich od leczenia, ponieważ oni (CDC) mieli na celu obserwację postępu choroby aż do śmierci.

CDC nie tylko kłamie na temat swojego udziału w tej tragicznej i nieludzkiej sprawie, ale trywializuje sprawę. „The New York Times” zamieścił artykuł na ten temat 16 lipca 1972 r., cytując dr JD Millara , ówczesnego szefa CDC tego badania, który przyznał, że badanie stanowi „poważny problem moralny”, biorąc pod uwagę dostępność leczenia i wszystkie te śmierci były niepotrzebne, ale który następnie stwierdził: „Badanie rozpoczęło się, gdy podejście do leczenia i eksperymentów było znacznie odmienne”. To nikczemne kłamstwo ; nikt w tamtych czasach nie zaakceptowałby takiej parodii. W latach trzydziestych, czterdziestych i pięćdziesiątych XX wieku nie było nikogo, kto nie wiedziałby, że takie rzeczy są obrzydliwe, lub który nie byłby przerażony, gdyby się o nich dowiedział. Jest to standardowa wymówka używana dzisiaj przez eksperymentatorów (głównie żydowskich, podobnie jak całe „badania” nad kiłą) w Tuskegee, aby usprawiedliwić ich karygodne ludzkie parodie: „wtedy standardy etyczne były inne”. Możemy rozsądnie zapytać, dlaczego tej samej wymówki nie dano Niemcom podczas procesów w Norymberdze, którzy zostali osądzeni i straceni za mniejsze wysiłki.

CDC chwali się, że odegrała kluczową rolę w „jednym z największych triumfów zdrowia publicznego: wykorzenieniu ospy”, choć nie wspomina o współpracy z WHO w programach szczepień, które miały niefortunną tendencję do eliminacji jednej choroby przy jednoczesnym rozprzestrzenianiu się inne, program, który WHO słusznie nazwała „ techniką eskalacji eliminacji ”, która została zastosowana gdzie indziej „z takim sukcesem”.

CDC wykazało się także swoim partnerstwem w zakresie szczepień z WHO w innych sytuacjach, z których jedną była wspólna próba zaszczepienia całej Ameryki w 1976 r. przeciwko masowo rozgłośnionej epidemii zabójczej świńskiej grypy, która nigdy nie miała miejsca i gdzie skażona szczepionka CDC zabiła znacznie więcej ludzi niż czy grypa: [7] [8] [9] [10] Kliniki szczepionkowe zaczęły zgłaszać niewyjaśnione zgony z powodu zawałów serca, najwyraźniej spowodowanych szczepionkami. To właśnie CDC stworzyło „wyrafinowane techniki szczepień”, tak chętnie przyjęte przez WHO jako metoda dystrybucji patogenów.

CDC przeprowadziło wiele innych lekkomyślnych, a nawet przestępczych eksperymentów, a wszystkie dowody usunięto z narracji historycznej, aby przedstawić kolejny jak liliowo-biały Disneyowski obraz Ameryki. Dr Alan Cantwell napisał, że „w latach 1989–1991 Kaiser Permanente z Południowej Kalifornii i CDC wspólnie przeprowadziły eksperyment ze szczepionką przeciwko odrze. Bez odpowiedniego ujawnienia informacji przez rodziców wyprodukowana w Jugosławii szczepionka przeciwko odrze o „wysokim mianie” z Edmonston-Zagrzeb została przetestowana na 1500 biednych, czarnych i latynoskich dzieciach z przedmieść Los Angeles. Ta eksperymentalna szczepionka o dużej sile, wysoce zalecana przez WHO , była wcześniej wstrzykiwana niemowlętom w Meksyku, na Haiti i w Afryce, ale w tych krajach zaprzestano jej stosowania ze względu na masową śmierć dzieci ”. [11] [12] [13]

Szczepionka nigdy nie została dopuszczona do stosowania w USA, a CDC przyznało później, że rodzice nigdy nie zostali poinformowani, że ich dzieciom wstrzykiwano eksperymentalną szczepionkę, która mogła być śmiertelna. CDC i FDA nadal odmawiają udostępnienia surowych danych z tych eksperymentów.

Niebezpieczne podstawy tego okrucieństwa trzymano w tajemnicy do czasu ujawnienia eksperymentu przez „Los Angeles Times” , po czym CDC i Kaiser Permanente wpadły w panikę i zmuszone były w pośpiechu przeprosić rodziców. David Satcher , szef CDC, powiedział: „To był ewidentny błąd, któremu należy zapobiec powtórzeniu się”. Satcher twierdził również, że eksperyment nie naraził dzieci na ryzyko: „Żadne dziecko nie odniosło problemów zdrowotnych w wyniku otrzymania tej szczepionki”. Twierdzenie to jest najprawdopodobniej nieprawdziwe, ponieważ faktem jest, że badanie w Los Angeles zostało zakończone, ponieważ podobne eksperymenty w Afryce i na Haiti powiązały tę szczepionkę ze znacznie zwiększoną śmiertelnością, szczególnie u dziewczynek. Jednak CDC odmówiło udostępnienia danych z tego eksperymentu w celu udokumentowania swojego twierdzenia. Satcher dalej ukrywał kłamstwa w innym wywiadzie, stwierdzając: „Popełniono błąd. To mnie zszokowało.” Nie było jasne, dlaczego mężczyzna miałby być „zszokowany”, gdy dowiedziałby się o podjętej przez siebie decyzji. Barbara Reynolds , rzeczniczka CDC, powiedziała: „Nasi lekarze po prostu nie myśleli o tym jako o czymś «eksperymentalnym».

CDC przyznało, że potajemnie wysyłało do Indii środki broni biologicznej i finansowało badania

Z jednego raportu: „Indie zwróciły się do amerykańskiego CDC o zaprzestanie finansowania badań nad wirusami w tym kraju. CDC przyłapano na finansowaniu Manipal Center for Virus Research (MCVR) w Karnatace za potajemne prowadzenie badań nad śmiercionośnym wirusem Nipah – patogenem uważanym za potencjalną broń biologiczną. CDC ma burzliwą historię w Indiach. Indyjski establishment obronny uważa, że ​​CDC było zamieszane w epidemię dżumy w mieście Surat w zachodnich Indiach w 1994 r., którą uważają za przypadek bioterroryzmu. Darowizna w wysokości 3,6 miliona dolarów od CDC na rzecz indyjskich agencji badawczych została wstrzymana, a CDC zostało umieszczone na liście obserwacyjnej ze względu na jego udział w finansowaniu badań nad wirusami w Indiach bez wiedzy i zgody rządu”. [13a]

To doprowadza do wściekłości, że tak wiele (prawdopodobnie większość) testów leków eksperymentalnych i szczepionek obecnie przeprowadza się (bardzo często na niemowlętach) w krajach rozwijających się, które nie mają wiedzy naukowej potrzebnej do oceny tych badań i które niestety pokładają zbyt dużą wiarę w Białych lekarstwo dla mężczyzn. W tym przypadku przeprowadzono szeroko zakrojone badania na niemowlętach w wieku od czterech do dziewięciu miesięcy w krajach rozwijających się, w tym w Gwinei Bissau, Senegalu, Haiti, Gambii, Togo i Filipinach. We wszystkich przypadkach badania zawieszono ze względu na wysoką śmiertelność noworodków. Powodem przeprowadzania zagranicznych prób eksperymentalnych jest oczywiście brak odpowiedzialności finansowej w porównaniu z przeprowadzaniem ich w USA lub jakimkolwiek innym kraju rozwiniętym. Obecnie firmy farmaceutyczne zlecają biednym krajom prawie wszystkie swoje eksperymentalne badania leków i szczepionek – zawsze przy pełnym, głośnym wsparciu WHO, CDC, mediów i bardzo często przy zastraszaniu ze strony Departamentu Stanu USA. A kiedy w USA przeprowadza się testy narkotyków i szczepionek, zawsze dzieje się to na społecznościach biednych, czarnych i latynoskich, które są niewykształcone, nie mają zasobów i pozornie zawsze są niedoinformowane i najmniej zdolne do obrony lub żądania odszkodowania.

Kilka lat temu CDC zatwierdziło do powszechnego stosowania szczepionkę przeciwko polio skażoną małpim wirusem SV40, znanym czynnikiem rakotwórczym, i zakażonych zostało ponad 100 milionów Amerykanów. Po wielokrotnych publicznych atakach CDC w końcu przyznało się do tego tragicznego błędu. [14] [15] [16] Ale nieważne: Snopes „sprawdził fakty” i stwierdził, że to twierdzenie jest fałszywe , więc mimo wszystko nie ma się czym martwić. [17] Jednakże (za należnymi przeprosinami dla Snopesa) PubMed, wiele innych organów i samo CDC przyznały, że dopuściły się zaniedbania. [18] [19] [20] [21] Ciekawostką jest to, że procesy sądowe przeciwko firmie Pfizer i innym podmiotom w związku z tą szczepionką zatwierdzoną przez CDC są nadal w toku.

W tej i wielu podobnych sprawach warto zwrócić uwagę na żałosną i często niebezpieczną dezinformację podawaną przez Wikipedię . [22] W tym przypadku Wiki zaczyna od próby podzielenia się winą, twierdząc, że infekcja „wystąpiła w Stanach Zjednoczonych i innych krajach” – co oczywiście nie miało miejsca. Skażona była tylko amerykańska szczepionka CDC. Następnie Wiki mówi nam, że wirus może powodować raka, „chociaż uważa się to za bardzo mało prawdopodobne”, a ponadto „nie są znane żadne przypadki u ludzi”. Kolejne dwa wielkie kłamstwa z rzędu. A potem oczywiście nie możemy wyjechać bez obwiniania Rosji i Chin, Wiki mówi nam dalej, że „zasugerowano  , że „szczepionki stosowane w [Rosji i Europie Wschodniej], Chinach, Japonii i Afryce mogły zostać skażone – całkowicie nie przedstawiono żadnych dowodów. Moim zdaniem Wikipedia ustępuje jedynie New York Timesowi pod względem zdolności kłamania w niemal każdej istotnej sprawie.

Czytałem także ciągłe raporty, choć nie widziałem solidnej dokumentacji potwierdzającej te fakty, o tym, że CDC nagle odmówiło Kongresowi udostępnienia danych badawczych dotyczących wielu innych szczepionek stworzonych lub promowanych przez CDC, o których krążyły pogłoski, że są albo poważnie skażone, a czasami zawierały dodatki lub zanieczyszczenia, które kwalifikowałyby się jako środki poronne lub które być może były przyczyną autyzmu. W każdym razie wydaje się, że CDC nie ponosi odpowiedzialności przed Kongresem za swoje działania , w niektórych przypadkach na podstawie „bezpieczeństwa narodowego”, zgodnie ze swoim stanowiskiem jako części Departamentu Obrony USA

Niedbała lekkomyślność

Poza tym CDC wydaje się być prawie tak samo złe jak Fort Detrick w swojej niechlujności w postępowaniu z patogenami, ale nawet lepsze niż Fort Detrick w ich tuszowaniu. USA Today opublikowało artykuł zatytułowany „ CDC utrzymuje w tajemnicy swoje wpadki związane ze śmiercionośnymi zarazkami ” [23] , a następnie wymieniło wiele przypadków zaniedbań, którym towarzyszyło milczenie. W artykule napisano: „CDC stanęło w obliczu przesłuchań w Kongresie i tajnych sankcji rządowych z powodu niechlujnych praktyk w zakresie bezpieczeństwa w laboratoriach. Co więcej, utrzymuje w tajemnicy duże ilości informacji na temat dziesiątek niedawnych incydentów z udziałem niektórych z najniebezpieczniejszych bakterii i wirusów na świecie. Kilka raportów dotyczy awarii sprzętu zabezpieczającego. W jednym z nich naukowiec ubrany w zakrywający całe ciało sprzęt przypominający skafander kosmiczny w celu ochrony przed śmiercionośnymi, często nieuleczalnymi wirusami, takimi jak Ebola, nagle odłączył wąż oczyszczonego powietrza – „ponownie” – w jednym z najbardziej zaawansowanych laboratoriów na poziomie 4. bezpieczeństwa biologicznego.

CDC było zmuszone zamknąć dwa swoje laboratoria i zostało zmuszone do wstrzymania niektórych dostaw materiałów biologicznych w następstwie kilku niedawnych incydentów, w których laboratoria federalne niewłaściwie obchodziły się z wysoce patogennymi drobnoustrojami. [24] Sprawy obejmują przypadkowy transport żywego wąglika; odkrycie zapomnianych, żywych próbek ospy; oraz nowo ujawniony incydent, w wyniku którego niebezpieczny szczep grypy został przypadkowo przesłany z CDC do innego laboratorium. Przypadki błędów CDC ujawniają „całkowicie niedopuszczalne zachowanie” – powiedział szef CDC Thomas Frieden na konferencji prasowej w siedzibie CDC w Atlancie. Ogłosił kilka działań podejmowanych przez CDC w celu zwiększenia bezpieczeństwa i ochrony, w tym moratorium na transport wysoce ryzykownych patogenów .** „Jestem rozczarowany tym, co się stało i szczerze mówiąc, jestem z tego powodu zły” – dodał.

**Dlaczego CDC miałoby wydać moratorium na transport niebezpiecznych patogenów, skoro, jak twierdzi, nigdy czegoś takiego nie zrobiło?

W 2014 roku CDC skaziło nieszkodliwą postać ptasiej grypy śmiercionośnym szczepem i wysłało ją do laboratorium Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych, które zauważyło, że wszystkie ich kurczęta nagle padły. Rzecznik CDC powiedział, że „może nigdy się nie dowiedzieć”, jak coś takiego mogło nastąpić, ponieważ nie prowadzą rejestrów, a nawet gdy niebezpieczny incydent został ujawniony, CDC nie zgłosiło tego. Dyrektor CDC , dr Thomas Frieden, nazwał to „najbardziej niepokojące” z serii naruszeń bezpieczeństwa w agencji ze względu na ryzyko publiczne, jakie stwarza wirus. [25] Naruszenie to zostało przypadkowo ujawnione, ponieważ stanowiło część wewnętrznego dochodzenia w sprawie niewłaściwego obchodzenia się przez agencję z żywym wąglikiem , potencjalnie narażając na patogen dziesiątki pracowników jej własnych laboratoriów i tylko Bóg wie, kto jeszcze.

„USA Today” kontynuowało: „Po prawie dwóch latach na publikację raportów o incydentach laboratoryjnych, o które zwróciła się USA TODAY na mocy ustawy o wolności informacji, CDC utajniło wiele szczegółów, w tym rodzaje wirusów i bakterii biorących udział w nieszczęściach, a często całe opisy tego, co stało się. W kilku przypadkach wskazówki dotyczące powagi incydentów zostają ujawnione, ponieważ pracownikom CDC nie udało się konsekwentnie zamazać tych samych słów, które powtarzały się w szeregu e-maili. CDC nie odpowiedziało na pytania USA TODAY dotyczące konkretnych incydentów, które miały miejsce w laboratoriach agencji w Atlancie i Fort Collins w stanie Kolorado w okresie od 2013 r. do początku 2015 r.”. Artykuł zasługuje na szczególną uwagę. CDC całkowicie zataiło 36 stron zapisów incydentów laboratoryjnych. W kilku innych raportach CDC zredagowało każde słowo na temat tego, co się wydarzyło , w szczególności zamazując każde słowo w raporcie z wypadku w laboratorium z grudnia 2013 r., który najwyraźniej dotyczył niebezpiecznego szczepu [wirusa]”.

„USA Today” podaje nam przykład typowego dnia w CDC:

Mikrobiolog z CDC ubrany w kombinezon nadciśnieniowy zakrywający całe ciało przechodzi prysznic odkażający przed opuszczeniem laboratorium na poziomie 4 bezpieczeństwa biologicznego w CDC w Atlancie. Proces obejmował czterominutowy prysznic chemiczny, a następnie trzyminutowe płukanie wodą. Czterech naukowców weszło do komory odkażającej w swoim laboratorium, gdzie deszcz chemikaliów miał zabić wszystko i zapewnić im bezpieczne wyjście do sąsiedniej przebieralni. Prysznic się jednak nie uruchomił i zapaliły się lampki ostrzegawcze, gdy kaskadowa seria systemów bezpieczeństwa zaczęła zawodzić w jednym z najbardziej zaawansowanych laboratoriów na poziomie 4. bezpieczeństwa biologicznego. Uszczelka wokół drzwi wyjściowych do przebieralni opróżniła się do tego stopnia, że ​​naukowcy mogli zobaczyć wpadające światło. A kiedy zamknęli drzwi i rozpoczęli awaryjny potop chemiczny, sytuacja pogorszyła się jeszcze bardziej. Drzwi prysznica prowadzące do laboratorium chorób zakaźnych „na siłę” otwierały się [wielokrotnie] i nie można było ich nawet zamknąć. W międzyczasie migały alarmy ciśnienia powietrza, a monitory wyświetlały laboratorium jako „czerwone”. [26]

„Od czasu serii głośnych incydentów laboratoryjnych w 2014 r. związanych z wąglikiem, wirusem Ebola i śmiercionośnym szczepem ptasiej grypy CDC stanęło przed dwoma przesłuchaniami w Kongresie, a także rosnącymi obawami w Kongresie co do tego, czy brak przejrzystości ukrywa przed władzami poważne problemy związane z bezpieczeństwem laboratoriów. publiczny. Pomimo dramatycznej serii awarii sprzętu podczas incydentu w laboratorium CDC na poziomie 4 bezpieczeństwa biologicznego (BSL-4), ujawnione dane obejmują e-maile pokazujące, że agencja starała się unikać zgłaszania federalnych organów regulacyjnych ds. laboratoriów. „ Streszczenie zdarzenia brzmi jak scenariusz filmu katastroficznego ” – powiedział Richard Ebright, ekspert ds. bezpieczeństwa biologicznego na Uniwersytecie Rutgers, który na prośbę „USA TODAY” przejrzał raport i nazwał go poważnym incydentem.

Urzędnicy CDC twierdzą, że awarie sprzętu laboratoryjnego nigdy nie stwarzały żadnego ryzyka. Steve Monroe , szef biura bezpieczeństwa laboratorium CDC, powiedział: „Tak, wystąpiła awaria, ale istniał jasno ustalony protokół postępowania w przypadku awarii, który został szybko i szybko wykonany”. UH Huh.

CDC i Covid

W całym zamieszaniu podczas pandemii Covid-19 środki masowego przekazu nie zauważyły, że amerykańskie CDC przewodziło światowemu konkursowi na wadliwe produkty medyczne. Według stanu na połowę lutego 2020 r. AFP podawała, że ​​nawet małe kraje, takie jak Korea Południowa, przeprowadziły setki tysięcy testów, podczas gdy w USA było ich poniżej około 8 000, ponieważ wszystkie testy opracowane przez CDC i amerykańskie firmy były wadliwe i bezużyteczne. [27] [28] [29] Zestawy dadzą odwrotne wyniki u tego samego pacjenta w tym samym czasie lub wyraźnie pominą poważne infekcje przy deklarowaniu infekcji u czystych pacjentów. Ostatecznie CDC musiało poinstruować wszystkie szpitale i kliniki, aby odrzuciły testy jako bezużyteczne. [30]

Po drugiej próbie amerykańskie media donosiły, że CDC nadal nie było w stanie wyprodukować użytecznych testów, tym razem dlatego, że same zestawy testowe były skażone koronawirusem, na obecność którego miały być testowane. Przypisano to „rażącemu załamaniu naukowemu” w centralnym laboratorium CDC. [31] [32] Co gorsza, CDC rozesłało te wadliwe testy nie tylko po całym kraju, ale sprzedało je do 34 krajów na całym świecie i nigdzie nie pojawił się żaden dowód sugerujący, że CDC poinformowało te inne kraje o bezużyteczności ich testy. O ile mi wiadomo, Wielka Brytania była jedynym krajem, który to odkrył – na własny koszt. Powiedzieć, że wyeksportowane testy CDC były bezużyteczne, byłoby niedopowiedzeniem. Prezydent Tanzanii John Magufuli poskarżył się, że amerykańskie testy wykazały obecność wirusa w różnych owocach, kozie i przepiórce. [33]

Było tak źle, że CDC stanęło w obliczu wezwań do całkowitej restrukturyzacji po „mylących” (i bezużytecznych) wytycznych wynikających z niepowodzenia Covid. W mediach publikowano powtarzające się artykuły na temat praktycznie całkowitej porażki CDC we wszystkich obszarach. Na czele listy znalazł się „The New York Times” z pytaniem „Czy można naprawić CDC?”. [34] NBC: „Jak awarie komunikacyjne CDC podczas Covida zaszkodziły agencji.” [35] ArsTechnica: „CDC restrukturyzuje się po niepowodzeniu Covida, „mylące i przytłaczające” wytyczne” [36] Bloomberg: „Awarie danych uniemożliwiają CDC zobaczenie całego obrazu Covida” [37] ABC News: „Dyrektor CDC przyznaje się do błędów do personelu w wiadomości wewnętrznej” [38] Wideo ABC: dyrektor CDC przyznaje, że reakcja na pandemię jest „nieudana” 39 ] Forbes: „CDC i COVID-19: skandal i niekompetencja” [40]

W odniesieniu do szczepionek na Covid-19 promowanych przez firmę Pfizer i inne firmy otrzymałem informacje od naukowców zajmujących się medycyną z kilku krajów europejskich, którzy twierdzili, że szczepionki mogą w rzeczywistości być przeznaczone przede wszystkim do sterylizacji i być może nie są przeznaczone dla krajów zachodnich, ale dla wszystkich pozostałych. Nie będę tutaj poruszał kwestii szczepionek przeciwko Covid-19 ani relacji CDC z producentami szczepionek; zachowamy to na inny raz.

Ryzykując, że zabrzmi to złośliwie, należy przyznać, że CDC jest prawie w całości organizacją żydowską. Oto pewne dowody z wcześniejszego artykułu zatytułowanego „The Power Behind the Throne” [41] , który obszernie dokumentuje kontrolę chazarskich Żydów nad wieloma segmentami rządu USA, w tym Departamentem Stanu, Obroną i Zdrowie. Napisałem wtedy, że CDC i całe fiasko Covid-19 były kontrolowane przez Żydów. „Ponadto wszystkie główne firmy farmaceutyczne są żydowskie, a na pewno twórcy szczepionek na Covid. Rotszyld jest właścicielem ogromnego konglomeratu Sanofi, największego na świecie producenta szczepionek, a zarówno Pfizer , jak i Moderna są firmami żydowskimi. Ponadto największymi oczywistymi akcjonariuszami Pfizer, Moderna i Gilead są Blackrock, Blackstone i Vanguard, które same są spółkami żydowskimi.

Oto częściowa lista. Wspominam o tym, ponieważ tak wiele skorumpowanych instytucji w USA i praktycznie wszystkie eksperymenty na ludziach i inne ludzkie parodie, takie jak przerażający program CIA MK-ULTRA, były również prawie całkowicie żydowskie. Jest to niewygodna prawda, która wymaga uznania znacznie szerszego niż obecnie.

Thomas R. Frieden – Dyrektor CDC

Sherrie Berger – szefowa sztabu CDC

David A. Kessler – Współprzewodniczący Rady Doradczej ds. COVID-19

Rachel Levine – asystentka HHS Sekretarz

Nancy Messonnier – Liderka ds. reakcji na COVID-19

Anne Schuchat – główny zastępca dyrektora CDC

Rochelle Walensky – dyrektor CDC

Jeffrey Zients – CDC Czar, koordynator reakcji na COVID-19

Albert Bourla – dyrektor generalny firmy Pfizer

Michael Dolsten – główny naukowiec firmy Pfizer

Tal Zaks – główny naukowiec i lekarz Moderny

I więcej korupcji

Zdjęcie za pośrednictwem Elijaha Nouvelage’a / Stringera / Getty Images. Źródło

Abyście nie myśleli, że jestem osamotniony w swoim niezadowoleniu z amerykańskiego CDC, oto próbka innych osób, które podzielają moje uczucia. Nie sprawdzałem wszystkich ich twierdzeń, ale nie można wszystkich tych ludzi odrzucić jako zwolenników teorii spiskowych. Na początek oto artykuł dr Paula Craiga Robertsa z tytułem: „ Ujawnienie przestępstw związanych z Covid: FDA, NIH, CDC i WHO to organizacje przestępcze, które muszą zostać postawione w stan oskarżenia, osądzony i stracony za masowe zbrodnie przeciwko ludzkości ”. [42] A oto kolejny tekst Roberta F. Kennedy’ego Jr. , który mówi nam stanowczo, że „ CDC to [karna] firma produkująca szczepionki ”. [43] Oto kilka innych, w przypadkowej kolejności:

James Grundvig: Raport ujawniający CDC jako przestępczy i oszukańczy kartel . W 2016 roku James Grundvig opublikował swoją książkę „Master Manipulator: The Explosive True Story of Fraud, defraudacja i rządowa zdrada w CDC”. Ostrzeżenia Grundviga zawarte w książce spełniły się pięć lat po jej publikacji. Zadziwiająca PRAWDZIWA historia kryminalnego spisku CDC i międzynarodowego uciekiniera przed wymiarem sprawiedliwości, który sfałszował badania nad szczepionkami. Jeśli nie znasz historii Poula Thorsena, badacza szczepionek CDC, oszusta, oszusta i międzynarodowego uciekiniera przed wymiarem sprawiedliwości, w ogóle nie znasz prawdziwej historii CDC. [44] I kolejny podobny: [45]

„CDC jest organizacją przestępczą, niepaństwową, nieumundurowaną, wrogą stroną wojującą, istniejącą od ponad 40 lat”. [46] „ CDC od bardzo długiego czasu działa jako agencja przestępcza w Stanach Zjednoczonych .” [47] „ CDC jest organizacją przestępczą . CDC przewidywało w USA do 90 000 zgonów z powodu świńskiej grypy, z czego 2 miliony uległy zakażeniu; WHO ostrzegała, że ​​ponad 7 milionów ludzi może i może umrzeć; a ostateczna liczba to 12 000 zgonów w USA (zaokrąglone w górę) i 500 w Wielkiej Brytanii, po tym jak brytyjscy propagandyści przewidzieli 65 000 zgonów. Dodajmy do tego fakt, że liczby zgłoszone w USA nie zostały zweryfikowane naukowo – CDC po prostu zmyśliło liczby”. [48]

„ CDC: prawdziwie skorumpowana i niebezpieczna organizacja . Przez lata CDC (Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom) wielokrotnie oszukiwało i okłamywało opinię publiczną, a mimo to nadal twierdziło, że ich misją jest ochrona Ameryki przed zagrożeniami dla zdrowia i bezpieczeństwa, zarówno zagranicznymi, jak i w USA. nawiązując do tematu szczepień kobiet w ciąży, w 2012 roku Eileen Danneman z Krajowej Koalicji Zorganizowanych Kobiet (NCOW) oskarżyła CDC o „umyślne niewłaściwe postępowanie ”, stwierdzając, że jej zdaniem CDC było odpowiedzialne za spowodowanie śmierci tysięcy osób nienarodzonych dzieci. [49] „ Centrum Śmierci Kryminalnej (CDC) rozpętało piekło wśród dzieci ”. [50]

„ Przestępstwa CDC i zmowa z wielką farmą. W artykule przedstawiono argumenty za odejściem od dochodzenia w sprawie przestępczego przedsiębiorstwa udającego agencję zdrowia publicznego i wzywa Kongres do jego rozwiązania, zwłaszcza że pozwolono mu wykorzystywać pieniądze amerykańskich podatników na zakup i wzbogacanie siebie i swojego kierownictwa dzięki ponad 4000 patentów na szczepionki .” [51] „ CDC to wszechpotężna agencja rządowa posiadająca uprawnienia wojskowe i sieć FINANSOWANA PRYWATNIE”. [52] „ Tony Fauci i oszustwo dotyczące świńskiej grypy ; zdrada zaufania. Doktor Anthony Fauci kiedyś na YouTube namawiał na przyspieszoną szczepionkę przeciwko grypie H1N1 („świńskiej grypie”), zapewniając w 2009 roku widzów, że poważne zdarzenia niepożądane występują „bardzo, bardzo, bardzo rzadko”. Wkrótce potem szczepionka siała spustoszenie w wielu krajach, zwiększając ryzyko poronienia u kobiet w ciąży w USA, powodując gwałtowny wzrost zachorowań na narkolepsję u nastolatków w Skandynawii i powodując drgawki gorączkowe u jednego na 110 zaszczepionych dzieci w Australii, co skłoniło te ostatnie do zawiesić program szczepień przeciwko grypie wśród dzieci poniżej piątego roku życia.” [53]

Działania CDC w zakresie zagranicznej wojny biologicznej

Pentagon planował przekształcenie Gruzji w największą zamorską granicę, łącząc swoje zasoby wojskowe z zasobami amerykańskiego CDC w Gruzji . „Co więcej, wzrosła liczba amerykańskich projektów i grantów, a także liczba amerykańskich naukowców oddelegowanych do Lugar Center. W finansowanym przez Pentagon obiekcie planuje się tymczasowo pomieścić 16 specjalistów CDC z Atlanty, dla których Georgia zbuduje osobne laboratorium BSL-2, budynek administracyjny i kampus w pobliżu Lugar Center. Ponadto Gruzja stanie się regionalnym centrum CDC dla Europy Wschodniej i Azji Środkowej . CDC ma obecnie wielu pracowników pracujących w Lugar Center w Gruzji i poprosiło o dodatkową przestrzeń”. [54] W tym samym celu CDC działa również w Korei i innych krajach.

Gilead , amerykańska firma farmaceutyczna, prowadziła eksperymentalny projekt eliminacji wirusa zapalenia wątroby typu C we współpracy z amerykańską CDC w Lugar Center w Gruzji. Według Arms Watch i dokumentów gruzińskiego Ministerstwa Zdrowia, które wyciekły, co najmniej 249 pacjentów uczestniczących w tym projekcie zmarło. [55] [56] Pentagon najwyraźniej ma plany przekształcenia Gruzji w swój największy zagraniczny obiekt wojskowej wojny biologicznej poza Stanami Zjednoczonymi, łącząc swoje zasoby wojskowe z zasobami Amerykańskiego Centrum Kontroli Chorób (CDC). Ponadto Gruzja stanie się regionalnym centrum CDC dla Europy Wschodniej i Azji Środkowej dla amerykańskiego CDC. [57] Z dokumentów, które wyciekły, wynika, że ​​amerykańscy naukowcy wojskowi zostali wysłani do Gruzji w Lugar Center w celu przeprowadzenia badań nad czynnikami bioterrorystycznymi, [które] mogą zostać rozpylone i wykorzystane jako broń biologiczna.

NAMRU-3 wstrzymuje zmianę dowództwa. Źródło

Od 1942 roku NAMRU-3 eksploatowano na obrzeżach Kairu w Egipcie. Potem nagle Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych spakowała całą broń biologiczną i przeniosła ją do kompleksu Sigonella we Włoszech. Głównym ośrodkiem instalacji NAMRU jest Centrum Badań Medycznych w Silver Spring w stanie Maryland, a pozostałe NAMRU stanowią jego centra operacyjne. Cała działalność NAMRU podlega amerykańskiemu CDC i jest prowadzona w formie centrali, przy czym na przykład nowe NAMRU na Sycylii ma jurysdykcję nad działaniami w Egipcie, Ghanie i Dżibuti. Inne większe ośrodki znajdują się w Singapurze i Peru.

Co gorsza, amerykańskie CDC rozwija „infrastrukturę strategiczną”, która ma „chronić USA przed zamierzonymi i naturalnie występującymi zagrożeniami dla zdrowia publicznego”. Może to nie jest złe, ale CDC rozwija tę infrastrukturę we współpracy z FBI, Stowarzyszeniem Laboratoriów Zdrowia Publicznego i Siecią Reagowania Laboratoriów , także oczywiście we współpracy z oddziałami armii USA. [58] FBI to amerykańska policja polityczna; co oni robią w projekcie z CDC i instalacjami broni biologicznej?

7 z 12 pracowników Centrum Lugar zaangażowanych w projekt badawczy dotyczący nietoperzy to byli naukowcy zajmujący się bronią biologiczną, którzy w przeszłości zajmowali się rozwojem broni biologicznej. Źródło

W 2012 r. amerykańskie CDC we współpracy z Lugar Center zebrało i pobrało próbki od 236 nietoperzy do celów badań w Gruzji. Projekt był finansowany przez amerykańską Agencję Redukcji Zagrożeń Obronnych (DTRA). Część próbek wysłano do CDC (Atlanta) w celu przeprowadzenia badań przesiewowych pod kątem wielu patogenów, część przechowywano w Lugar Center do dalszych badań. W 2014 r. Amerykańskie Centrum Kontroli Chorób (CDC) wraz z gruzińskimi naukowcami w Lugar Center uruchomiło drugi projekt „Pojawiające się patogeny odzwierzęce u gruzińskich nietoperzy”. Projekt był finansowany przez Międzynarodowe Centrum Nauki i Technologii (ISTC). Jest to organizacja, która w 2014 r. sfinansowała projekt dotyczący nietoperzy w Gruzji, powstała w 1992 r. jako międzynarodowy program nieproliferacji, zapewniający byłym naukowcom zajmującym się bronią biologiczną i chemiczną nowe możliwości trwałego, pokojowego zatrudnienia. Z dokumentów projektu ISTC wynika, że ​​siedmiu gruzińskich naukowców zaangażowanych w projekt badawczy ISTC dotyczący nietoperzy w Gruzji to byli naukowcy zajmujący się bronią biologiczną, którzy wcześniej pracowali nad rozwojem broni biologicznej.

*

Pisma pana Romanoffa zostały przetłumaczone na 32 języki, a jego artykuły zostały opublikowane na ponad 150 obcojęzycznych portalach informacyjnych i politycznych w ponad 30 krajach, a także na ponad 100 platformach anglojęzycznych. Larry Romanoff jest emerytowanym konsultantem ds. zarządzania i biznesmenem. Zajmował wyższe stanowiska kierownicze w międzynarodowych firmach konsultingowych i był właścicielem międzynarodowej firmy importowo-eksportowej. Był profesorem wizytującym na Uniwersytecie Fudan w Szanghaju, prezentując studentom wyższych uczelni EMBA studia przypadków dotyczące spraw międzynarodowych. Pan Romanoff mieszka w Szanghaju i obecnie pisze serię dziesięciu książek ogólnie związanych z Chinami i Zachodem. Jest jednym z autorów nowej antologii Cynthii McKinney „When China Sneezes”. ( Rozdział 2 – Radzenie sobie z demonami ).

Jego pełne archiwum można zobaczyć pod adresem

https://www.bluemoonofshanghai.com/ + https://www.moonofshanghai.com/

Można się z nim skontaktować pod adresem: 2186604556@qq.com

Źródło https://www.bluemoonofshanghai.com/politics/13714/

50% LikesVS
50% Dislikes

Dodaj komentarz

You might like